راهنمای سفر

وجود ساخت و سازهای ناهمگون در شهر بم

معاون میراث فرهنگی کشور با انتقاد از وجود ساخت و سازهای ناهمگون در شهر بم و منظر فرهنگی آن، گفت: باید نظام ساخت و سازهای خشتی نهادینه گردد و کسانی که با بلوک دیوارچینی می نمایند، توبیخ شوند.

5 مرداد 1398

کوچ طالقانی ها به محله دربند

زهرا کریمی-خبرنگار:آب و هوای خوش دامنه کوه های شمیران و عبور رودخانه ای از شمال این محدوده از جمله دلایلی است که موجب شد تا 200 سال پیش گروهی از روستای طالقان به این منطقه خوش آب و هوا کوچ نمایند.

1 مرداد 1398

سفرنامه مالزی: آسیای کوچک، قسمت اول

مالزی کشور رنگ ها، بوها و طعم های متنوع است. سفر به مالزی درست مثل سفر به کل آسیا و تجربه همه فرهنگ های شرقی در کنار هم است.

25 تیر 1398

نقش مؤثر فعالیت های فرهنگی دانشجویی در تقویت هویت ملی

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر توانمندسازی دانشجویان در دانشگاه ها گفت: هم اکنون باید در کنار یادگیری مسائل آموزشی و علمی به توانمندسازی دانشجویان به عنوان آینده سازان جامعه بپردازیم.

15 تیر 1398

افزایش 10 تا 60 درصدی جوایز تحصیلی سال 98

معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان از موافقت رئیس بنیاد ملی نخبگان با افزایش جوایز تحصیلی خبر داد و گفت: نظر به بالارفتن هزینه های تحصیلی و پژوهشی دانشجویان، در سال جاری جوایز تحصیلی مستعدان برتر 10 تا 60 درصد افزایش یافته است.

13 تیر 1398

جواهردشت؛ عروس دشت های گیلان

جواهردشت از روستاهای ییلاقی شهرستان رودسر است که در مرز شرقی استان گیلان واقع شده. این ییلاق بهشتی از توابع چابکسر است. ساکنین آن از اهالی پایین دست همین منطقه یعنی سیاهکلرود، قاسم آباد علیا و سفلا، گاو ماست و روستاهای دیگرند.

8 تیر 1398

25 بازارچه صنایع دستی در چهارمحال و بختیاری برپا شد

محمدرضا عباسی تأکید کرد: برای معرفی فرهنگ و هنر استان اجرای 10 نوروزگاه و برپایی 25 بازارچه دائمی و موقت صنایع دستی در نوروز 1398 پیش بینی شده است.

8 تیر 1398

نظام مدیریت سبز در وزارت ارتباطات محقق شد

وزارت ارتباطات اعلام نمود که با مدیریت مصرف منابع در سال 97، نظام مدیریت سبز در این وزارتخانه محقق شد.

6 تیر 1398

اجرای طرح نماد با قوت بیشتر در سال جدید

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اداره مراقبت از آسیب های اجتماعی به بخش مشاوره معاونت پرورشی منتقل شده است و برنامه های این حوزه نیز در دستورکار خواهد بود گفت: طرح نماد با قوت بیشتری جلو خواهد رفت.

5 تیر 1398

همکاری ایران و بلغارستان در زمینه افزایش گردشگری دو کشور

همکاری ایران و بلغارستانبلغارستان از کشورمان درخواست کرد روابط محبت آمیز دو کشور به همکاری ایران و بلغارستان در زمینه گردشگری تبدیل گردد. معاون وزیر گردشگری بلغارستان خاطرنشان کرد: دو کشور برای این تغییر راه سختی در پیش دارند و باید کارهای زیادی به...

22 خرداد 1398

بهره برداری از13 پروژه گردشگری خلخال تا سال 1400

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل از بهره برداری از 13 پروژه درحال اجرا در حوزه گردشگری شهرستان خلخال تا سال 1400خبر داد.

18 خرداد 1398

پادشاه اسپانیا در غرفه ایران، دیدار با مقامات در نمایشگاه گردشگری

به گزارش خبرنگاران، نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا از روز سوم بهمن ماه شروع شده و تا 7 بهمن (27 ژانویه) در مادرید دایر است، این نمایشگاه به عنوان یکی از نمایشگاه های مهم صنعت گردشگری دنیا در مساحتی به وسعت 67 هزار و 500 مترمربع که نسبت به سال گذشته 2.5 درصد...

11 خرداد 1398

خانه های مسافر و استیجاری در بابلسر شناسایی گردد

به گزارش خبرنگاران، اسماعیل حسن زاده عصر یکشنبه در کارگروه گردشگری شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری بابلسر اظهار کرد: با توجه به وضعیت شهرستان بابلسر از لحاظ جاذبه های گردشگری احتیاج است زیرساخت لازم گردشگری برای ورود گردشگران به شهرستان بابلسر...

15 اردیبهشت 1398