مقالات گردشگری

چه اقداماتی برای ارتباطات در مراسم اربعین حسینی انجام شد؟

با نزدیک شدن به مراسم اربعین، اقداماتی از جمله کوشش برای کاهش تعرفه مکالمات بین ایران و عراق، افزایش ظرفیت های ارتباطات و راه اندازی سایت های ارتباطی سیار توسط اپراتورهای همراه اول و دوم در پایانه های شلمچه و چزابه برای تسهیل ارتباطات زائران در سفر...

28 مهر 1398

بنتو و سانتوس به کی روش پیوستند

خبرنگاران: با صعود تیم های ملی فوتبال پرتغال و یونان به مرحله پایانی جام جهانی 2014 برزیل جمع مربیان پرتغالی حاضر در این تورنمنت به عدد 3 رسید.

26 مهر 1398

نوروزی: نمی توانم با قاطعیت بگویم سهراب مرادی به المپیک می رسد

غلامرضا نوروزی در تبادل نظر با خبرنگاران با بیان اینکه برای ادامه روند درمانی سهراب مرادی دیگر نیازی به حضور او در آلمان نیست، گفت: به همین دلیل قرار بود حداکثر تا امروز به کشور باز شود تا در تهران و زیر نظر متخصصان داخلی پیگیر روند درمانی خود باشد.

23 مهر 1398

سفر به سرزمین های خاص آسیایی چقدر هزینه دارد؟

صاحب نظران گردشگری توصیه می کنند ترجیحاً هدف سفر را از بین مقاصد کم بازدید انتخاب کنید که با فرهنگ های منحصر به فرد و مناظر طبیعی شگفت انگیز خود مانند الماسی در میان مقاصد گردشگری می درخشند.

22 مهر 1398

محور تاریخی و طبیعی چهار برج شهر باغ بهادران تدوین می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، در نشست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر باغ بهادران از تدوین محور تاریخی و طبیعی چهاربرج این شهر در راستای توسعه کیفی گردشگری اطلاع داد.

21 مهر 1398

منطقه آزاد بانه و مریوان در 2 روایت

محمد توفیق مشیرپناهی - سنندج- خبرنگار: طرح منطقه آزاد تجاری 7 شهرستان از جمله بانه و مریوان در فاصله بین مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، معطل مانده است.

20 مهر 1398

تخصیص 70 میلیارد ریال اعتبار به موزه میراث روستایی گلستان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با اشاره به سفر پر خیر و برکت رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به استان در گزارشی از دستاوردهای این سفر در حوزه گردشگری گلستان گفت: مهمترین دستاورد سفر رئیس جمهوری به استان در حوزه میراث فرهنگی،...

20 مهر 1398

تشکیل اکیپ های نظارتی شبانه از اماکن اقامتی و مجتمع های گردشگری قم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از تشکیل اکیپ های نظارتی شبانه از اماکن اقامتی و مجتمع های گردشگری اطلاع داد.

19 مهر 1398

10 واقعیت و کشف جالب در خصوص انواع تخم حیوانات

خبرنگاران: شاید تخم مرغ و در کل انواع تخم برای افراد یک چیز ساده و بدون رمز و راز جلوه کند، اما باید بدانید که اینطور نیست. این چیز های زیبا می توانند با هم صحبت نموده و ناگهان منفجر شوند. تخمک پستانداران ممکن است پوسته نداشته باشد، اما اسرار خاص خود را...

18 مهر 1398

بررسی موضوعات اداره کل میراث فرهنگی استان تهران در حضور استاندار

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: موانع و مسائل سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار روز شنبه 15 دی با استاندار تهران مطرح شد.

18 مهر 1398

حذف زودهنگام نوشاد عالمیان از تور جهانی چک

نوشاد عالمیان از جدول مقدماتی تور جهانی تنیس روی میز چک حذف شد.

18 مهر 1398

نسل چهارم اقامتگاه های توریستی

نسل چهارم مراکز اقامتی در کشور به فاصله اندکی از زمان شکل گیری، حضور خود را در بازار گردشگری تثبیت کرد. در کنار هتل ها، سوئیت و ویلا و خانه اجاره ای و همچنین اقامتگاه های بوم گردی، اخیرا مراکزی با خدمات اقامتی تحت عنوان هتل بوتیک نیز کار سرویس دهی...

17 مهر 1398

هوش مصنوعی و جنگ ، افزایش خطرات علیه انسان ها همزمان با قدرت دریافت رایانه ها در جنگ

مسابقه بین چین و آمریکا، دو ابرقدرت جهان، دارای ابعاد مختلفی است، از کشمکش های مربوط به سهمیه های فلزی گرفته تا نزاع ها بر سر ویزای دانشجویی. یکی از نگران کننده ترین و کمتر دیده شده ترین ابعاد، مسابقه در خصوص جنگ با هوش مصنوعی است. هر دو کشور در حال سرمایه...

15 مهر 1398

ساخت لوح مینای نقاشی گل ومرغ به سبک قاجار

در راستای حفظ، احیا و اشاعه هنرهای سنتی ایران، لوح مینای نقاشی طرح گل و مرغ به سبک قاجار توسط مریم مسگریان هنرمند کارگاه مینای گروه پژوهشی هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ساخته شد .

15 مهر 1398

مدیرکل موقت آژانس وارد تهران شد

کرونل فروتا مدیرکل موقت آژانس در برنامه و دعوت از پیش اجرا شده در زمان حیات یوکیا آمانو در سفری یک روزه وارد تهران شد.

14 مهر 1398

مسافت های طولانی کابوس یونایتد در لیگ اروپا

یونایتد باید مسافت های طولانی را برای برگزاری بازی های خود در لیگ اروپا طی کند که یک چالش بزرگ برای این تیم خواهد بود.

11 مهر 1398

766 قلم شیء تقلبی در مخزن موزه ارومیه امحا شد

رئیس اداره اموال فرهنگی تاریخی اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی از امحای 766 قلم شیء تقلبی غیرقابل نگهداری در مخزن موزه ارومیه اطلاع داد.

10 مهر 1398

کشف دیوار خشتی بی نظیر در تپه اشرف اصفهان

باستان شناسان در ششمین فصل کاوش تپه اشرف اصفهان بقایای یک دیوار خشتی بی نظیر را که در تاریخ گذاری آن و مطالعه تاریخ معماری شهر اصفهان بسیار بااهمیت است، کشف کردند.

9 مهر 1398

ظریف به سوالات اساتید و روزنامه نگاران ژاپنی پاسخ داد

وزیر امور خارجه کشورمان در دومین روز سفر خود به ژاپن در موسسه امور بین المللی این کشور حضور یافت و در مورد برجام و تنش های جاری در منطقه سخنرانی کرد.

8 مهر 1398

آمریکا جزئیات گفت وگوها با طالبان را در اختیار دولت افغانستان قرار نداده است

در حالی که دور نهم گفت وگوهای آمریکا و طالبان در آستانه برگزاری است سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت که واشنگتن کابل را در جریان جزئیات گفت وگوها قرار نداده است.

6 مهر 1398
تعداد: (216)