اخبار سیاسی

قدردانی صلیب سرخ جهانی از همکاری دولت سوریه با این نهاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سانا، فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه با پیتر ماوریر رئیس کمیته جهانی صلیب سرخ دیدار کرد.

21 آذر 1398

گفتگوی تلفنی وزرای خارجه آمریکا و ژاپن درباره ایران

وزیر امور خارجه آمریکا بیان کرد امروز سه شنبه با همتای ژاپنی خود درباره مسائل مربوط به ایران مصاحبه نموده است.

16 آذر 1398

لزوم تدقیق سیاستهای سرمایه گذاری در سازمان تأمین اجتماعی

خبرنگاران-دکتر محمدحسین مهدوی عادلی* در سراسر دنیا صندوق های تأمین اجتماعی همیشه در پی بهبود عملکرد اقتصادی و سازمانی با اولویت ارتقا خدمات و مزایای افراد تحت پوشش و همچنین گسترش پوشش تأمین اجتماعی برای همه افراد جامعه هستند.

12 آذر 1398

آمریکا مانع اجماع در گروه 7، درخواست از ایران و روسیه درباره سوریه

به گزارش خبرنگاران به نقل از پالیتیکو، سران کشورهای صنعتی دنیا موسوم به گروه هفت یا جی 7 امروز و در خاتمه روز دوم نشست خود در ایتالیا با صدور بیانیه ای در حالی به کار خود خاتمه دادند که خودداری آمریکا از تأئید تعهدات خود در توافق آب و هوائی پاریس موجب شد...

11 آذر 1398

رسیدن به توافق بر سر برگزیت سخت ولی ممکن است

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، میشل بارنیه مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برگزیت، که برای شرکت در اجلاس سران اروپا در بروکسل حضور یافته است به خبرنگاران گفت: واضح است که رسیدن به یک توافق هنوز ممکن است. اما هر توافقی باید برای همه طرفین...

7 آذر 1398

آیا انسان عامل افزایش دمای کره زمین است

خبرنگاران، گروه جامعه- عسگر سرمست*: یکی از چالش های دنیا در سال های اخیر مربوط به مسائل پیرامون گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی است. عده ای از صاحب نظران معتقدند افزایش دمای کره زمین به دلیل ورود گازهای گلخانه ای به خصوص دی اکسید کربن به اتمسفر زمین به خاطر...

7 آذر 1398

تشدید رصد کره شمالی با ماموریت هواپیمای ویژه جاسوسی آمریکا

آمریکا با استفاده از یک هواپیمای ویژه، ماموریت های جاسوسی علیه کره شمالی و تمرکز بر تحرکات نظامی این کشور را افزایش داده است.

6 آذر 1398

دیدار وزرای امور خارجه ازبکستان و ترکیه در باکو

وزرای امور خارجه ازبکستان و ترکیه در حاشیه هفتمین نشست شورای وزرای خارجه کشورهای ترک زبان در شهر باکو دیدار و مهمترین مسائل منطقه را مورد آنالیز قرار دادند.

4 آذر 1398

مخالفت عربستان سعودی با بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

روزنامه رای الیوم به نقل از منابع مطلع نوشت که در نشست فوق العاده اتحادیه عرب در قاهره، موضوع بازگشت سوریه به این اتحادیه بحث و آنالیز نهاده شد ولی عربستان سعودی با طرح پیشنهادی، رای گیری در این باره را به تعویق انداخت.

3 آذر 1398

انتقاد سازمان حقوقی بحرین از صدور احکام اعدام

یک سازمان حقوق بشری بحرین از صدور احکام اعدام بدون اجرای محاکمه های عادلانه در این کشور، انتقاد کرد.

29 آبان 1398

آخرین کوشش های جانسون برای توافق برگزیت با سفر به ایرلند

در حالی که زمان کوتاهی تا موعد مقرر برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باقی نمانده است نخست وزیر انگلیس امروز (پنج شنبه) به ایرلند سفر می نماید تا شاید بتواند در آخرین دقایق مسئله سخت مرزهای ایرلند را حل نماید.

28 آبان 1398

تایمز: نباید به آمریکا اتکا کرد

نشریه تایمز در یادداشتی با بیان اینکه هواداران خروج از اتحادیه اروپا به اشتباه به آمریکا امید بسته اند، نوشته است که این تصور که بعد از برگزیت واشنگتن برای انگلیس جایگاهی ویژه قائل می گردد و منافع خود را نادیده می گیرد، خیالی خام است. ...

27 آبان 1398

با راه اندازی زنجیره ارزش، کارخانه سازی را دنبال می کنیم

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت با اعلام اینکه ایده راه اندازی زنجیره ارزش کارخانه سازی را دنبال می کنیم، گفت: عمق ساخت داخل در فراوری ماشین آلات و تجهیزات خطوط پتروشیمی ها، فولاد و نیروگاه ها حداقل به 50 درصد می رسد.

24 آبان 1398

الحریری: لبنان در منازعات منطقه ای دخالت نمی کند

نخست وزیر لبنان که به امارات سفر کرده است، تأکید کرد که کشورش با هر گونه فعالیت خصمانه علیه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مخالف است.

22 آبان 1398

آمار بیکاری برای اولین بار کاهش یافت ، دولت در فکر افزایش قدرت خرید مردم است

سخنگوی دولت در خصوص آمار ارائه شده پیرامون نرخ اشتغال گفت: براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه آمار بیماری مزمن بیکاری انتقال یافته از سال های گذشته نیز کاهش یافته است.

22 آبان 1398

زمان راهپیمایی فضایی تمام زنانه ناسا مشخص شد

سرانجام بعد از مدتی فراز و نشیب، سازمان فضایی ناسا گفت که راهپیمایی فضایی تمام زنانه این سازمان در ماه جاری میلادی قطعا انجام می شود.

21 آبان 1398

3 زندانی ایرانی خارج از کشور که اخیرا آزاد شدند، چه کسانی هستند؟

وزیر امور خارجه امروز از آزادی 3 زندانی ایرانی در خارج از کشور اطلاع داد؛ نگار قدس کنی و رضا دهباشی 2 شهروند ایرانی هستند که اخیرا آزاد و به کشور بازگشتند، ولی جزئیاتی درباره شخص سوم که هنوز به کشور بازنگشته، در دست نیست.

21 آبان 1398

پیشرفت بانک قرض الحسنه مهر ایران زیر سایه شفافیت

بانک قرض الحسنه مهر ایران با رعایت استانداردهای ملی و بین المللی شفافیت در دو حوزه عملکردی و عملیاتی، اطلاعات و عملکرد مالی خود را به صورت مستمر منتشر می کند.

20 آبان 1398

نگرانی احزاب و جریان های سیاسی از سوءاستفاده 400 هزار رای خیالی در افغانستان

کمیته سیاسی احزاب و جریان های سیاسی افغانستان از کمیسیون مستقل انتخابات و اداره آمار و اطلاعات این کشور خواست تا درباره حذف 400 هزار نفری جوابگو باشند که دو ماه قبل از فهرست رأی دهندگان حذف شدند.

19 آبان 1398

ارزش پول کدام کشورها در برابر دلار کاهش داشت؟

ارزش پول کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، روسیه، مکزیک، هند، اندونزی، پاکستان، برزیل، ترکیه و آرژانتین هم در کنار ایران در سال 2017 کاهش داشتند.

19 آبان 1398
تعداد: (230)