اخبار سیاسی

شرایطی که اروپا برای عضویت ترکیه قرار داده برای دیگر کشورها وجود ندارد

رئیس حزب جمهوریخواه خلق ترکیه انتقاد شدیدی به موضع اتحادیه اروپا در قبال مسئله عضویت ترکیه این اتحادیه و استانداردهای دوگانه بروکسل در قبال آنکارا وارد کرد.

8 فروردین 1399

شرح آلمان درباره آزادی یک شهروند ایرانی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ای بی سی، مقامات در آلمان روز چهارشنبه تایید کردند که یک دادگاه در این کشور دستور آزادی فردی ایرانی را که پیش تر آمریکا خواهان بازداشت و استرداد او شده بود، داده است.

8 فروردین 1399

بحران ویروس کرونا در حال ذوب کردن یخ روابط کانادا و چین است

واکنش کانادا در خصوص شیوع ویروس کرونا شامل بعضی نشانه های آشکار برای نزدیک تر شدن به کشور کانون ویروس یعنی چین است. این موضوع در شرایطی که تا پیش از این روابط و مناسبات بین دو کشور بسیار متشنج بود، بسیار مهم به نظر می رسد.

7 فروردین 1399

تأیید صلاحیت شهردار و استاندار پیشین تهران ، شکاف جدید در شورای ائتلاف ؛ لیست سوم هم می آید

صحنه رقابت تقریباً این گونه قطعی شده که اصلاح طلبان در حالتی شبیه خلع سلاح در حاشیه میدان شاهد رقابت اصولگرایان خواهند بود.

6 فروردین 1399

برخورد پلیس کانادا با معترضان اشغال کننده خطوط راه آهن

خبرگزاری خبرنگاران- پلیس کانادا در پی اقدام گروهی از معترضان در این کشور در اشغال و مسدود کردن خطوط اصلی راه آهن علیه این معترضان اقدام و تعدادی از آنها را دستگیر کرد.

4 فروردین 1399

اجرای 800 برنامه ورزشی فرهنگی در خوزستان همزمان با دهه فجر

خبرنگاران/خوزستان مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از اجرای 800 برنامه فرهنگی، ورزشی و عمرانی به مناسبت گرامی داشت دهه مبارک فجر در سطح استان خبر داد.

1 فروردین 1399

تقدیر سازمان ملل از نقش ایران در مبارزه با تروریسم

نماینده سازمان ملل در امور عراق با سفیر کشورمان در بغداد ملاقات و از نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم قدردانی کرد.

27 اسفند 1398

یادداشت، آنکارا و سیگنال های جدید کردهای سوریه

مظلوم کوبانی اعلام کرده٬ کردها علاوه بر مساله ادلب و آوارگان٬ در حوزه تامین امنیت مرز سوریه و ترکیه نیز٬ حاضرند با آنکارا همکاری نمایند.

26 اسفند 1398

انعقاد 26 قرارداد نفتی با 15 دانشگاه و پژوهشگاه

به گزارش خبرنگار مهر، سعید محمدزاده امروز در نشستی خبری تحت عنوان گردهمایی شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت نفت که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید، گفت: خوشبختانه در صنعت نفت اتفاقات بسیار خوب و ارزشمندی طی سال های اخیر اتفاق افتاده...

25 اسفند 1398

اندرخم ژست های انتخاباتی در کوچه پس کوچه های بازار داغ تبلیغات ، عکس ها عاقبت بخیر نمی نمایند

در پس کنتراست عکس های انتخاباتی داوطلبان نمایندگی مجلس چه خبر است.

23 اسفند 1398

کارخانه ای برخلاف مکتب نوسازی

نام کارخانه آمریکایی نام مناسبی است که توسط اوبامابرای این فیلم انتخاب شده است. نامی که ترسی ظریف وافسوسی عمیق را با خود دارد. افسوس ازعدم موفقیت دربه زانودرآوردن کشوری که مسیری متفاوت ازمکتب نوسازی آمریکایی رادرپیش گرفت ترس ازآینده ای که پیش رودارد....

23 اسفند 1398

برهنگی واژگانی و کم حرفی از محرزترین ویژگی های آثار مینی مالیسم است

خبرنگاران/خوزستان نویسنده و منتقد ادبیات داستانی گفت: برهنگی واژگانی و کم حرفی از محرزترین ویژگی های آثار مینی مالیسم به شمار می رود.

23 اسفند 1398

کنگره خلق چین برای نخستین بار در تاریخ این کشور به تعویق افتاد

در یک اتفاق بی سابقه در چین برای نخستین بار پس از انقلاب فرهنگی این کشور در زمان مائو، کنگره خلق در زمان مقررش برگزار نخواهد شد.

21 اسفند 1398

کوشش دولت ترامپ برای جریمه سنگین هالک بانک به دلیل دور زدن تحریم ایران

دولت ترامپ درصدد آن است که هالک بانک (بانک خلق) ترکیه را به دلیل دور زدن تحریم های ایران به جریمه سنگین محکوم کند.

19 اسفند 1398

دانشگاه آزاد باید تغییر رشته و انتقال 134 فرزند اعضای هیئت علمی را لغو کند

طبق یکی از مصوبات جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، دانشگاه آزاد ملزم به لغو تغییر رشته و انتقال 134 فرزند اعضای هیئت علمی به رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی شد.

18 اسفند 1398

از موسسات آموزشی غیرمجاز تا تعطیلات زمستانی در تقویم آموزشی

در بسته نسخه امشب به موضوع موسسات آموزشی غیرمجاز و داستان ناتمام طرح تعطیلات زمستانی مدارس پرداخته ایم.

17 اسفند 1398

غیبت ایران در 7 نمایشگاه خارجی و ماموریت جدید کانون جهانگردی

ایسنا - ایران از بین 11 نمایشگاه گردشگری خارجی که برای شرکت در آن ها سیاستگذاری کرده بود، در 4 نمایشگاه حاضر شده و در 7 نمایشگاه غایب بوده است. کانون جهانگردی و اتومبیلرانی که این مسؤولیت را به یک شرکت دولتی تحویل داده، اعلام کرد: امور نمایشگاهی را متوقف...

17 اسفند 1398

سئول از مشورت با ایران در زمینه مشارکت در ائتلاف دریایی آمریکا اطلاع داد

یک مقام کره جنوبی با بیان اینکه هنوز تصمیم نهایی درباره چگونگی مشارکت سئول در ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز اتخاذ نشده است از مشورت با ایران در این زمینه اطلاع داد.

15 اسفند 1398

احتمال بروز جنگ تجاری میان انگلیس و آمریکا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندیپندنت، استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در جریان ملاقات از لندن تاکید نموده که نسبت به امضای یک توافق تا آخر امسال که سخت مورد توجه هواداران خروج انگلیس از اتحادیه اروپاست، خوشبین است اما با این وجود اعلام نموده...

14 اسفند 1398

پاسخ محرمانه شورای نگهبان به وزیر کشور درباره اظهارات رئیس جمهور ، سخنان رئیس جمهور آغاز یک پروژه ضدملی بود

یک عضو حقوقدان شورای نگهبان اظهار داشت که برای حفظ انسجام و وحدت کشور پاسخ نامه وزیر کشور درباره اظهارات رئیس جمهور به طور محرمانه برای او ارسال شده است.

14 اسفند 1398
تعداد: (298)