اخبار صنعت

سیاست جدید دولت در حوزه نفت

پس از تحریم های آمریکا و گذر از راستا پر فراز و نشیب فروش نفت، دولت سیاست اصلی خود را در این حوزه تقویت فروش فرآورده های نفتی به جای نفت خام اعلام نموده است و برای این مهم نیز قرار شده تا تحول بزرگی در بخش پالایشگاه های کشور محقق گردد.

25 مهر 1398

دستگیری قاتل فراری پیش از خروج از کشور

فرمانده انتظامی اهواز از دستگیری قاتل فراری پیش از خروج از کشور اطلاع داد.

23 مهر 1398

لیگ برتر فوتبال، جنگ نفتی پرسپولیس پیش از دربی در آزادی

تیم فوتبال پرسپولیس در آخرین دیدار هفته سوم به مصاف صنعت نفت آبادان می رود.

23 مهر 1398

چاووش اوغلو: در همه مسائل با روسیه هم فکر نیستیم

وزیر امور خارجه ترکیه به بعضی اختلاف نظرهای آنکارا و مسکو در خصوص مسائل مختلف٬ اشاره نمود.

23 مهر 1398

منطقه آزاد بانه و مریوان در 2 روایت

محمد توفیق مشیرپناهی - سنندج- خبرنگار: طرح منطقه آزاد تجاری 7 شهرستان از جمله بانه و مریوان در فاصله بین مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، معطل مانده است.

20 مهر 1398

بی عفت کردن شقایق در آسانسور

مرد تهرانی که دختر جوان را در آسانسور مورد آزار و اذیت قرار داده بود، وی اول دختر را کشت و سپس کار کثیف خود را انجام داد.

19 مهر 1398

تشکیل اکیپ های نظارتی شبانه از اماکن اقامتی و مجتمع های گردشگری قم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از تشکیل اکیپ های نظارتی شبانه از اماکن اقامتی و مجتمع های گردشگری اطلاع داد.

19 مهر 1398

متخلفان در بخش پتروشیمی به فراوری و صنعت کشور خیانت نموده اند

درحالی پرونده تخلف صنعت پتروشیمی از سوی قوه قضاییه درحال آنالیز است که رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران معتقد است سوء استفاده کنندگان در این بخش به فراوری و صنعت کشور خیانت نموده اند.

18 مهر 1398

10 واقعیت و کشف جالب در خصوص انواع تخم حیوانات

خبرنگاران: شاید تخم مرغ و در کل انواع تخم برای افراد یک چیز ساده و بدون رمز و راز جلوه کند، اما باید بدانید که اینطور نیست. این چیز های زیبا می توانند با هم صحبت نموده و ناگهان منفجر شوند. تخمک پستانداران ممکن است پوسته نداشته باشد، اما اسرار خاص خود را...

18 مهر 1398

نسل چهارم اقامتگاه های توریستی

نسل چهارم مراکز اقامتی در کشور به فاصله اندکی از زمان شکل گیری، حضور خود را در بازار گردشگری تثبیت کرد. در کنار هتل ها، سوئیت و ویلا و خانه اجاره ای و همچنین اقامتگاه های بوم گردی، اخیرا مراکزی با خدمات اقامتی تحت عنوان هتل بوتیک نیز کار سرویس دهی...

17 مهر 1398

کعبی: حتی اگر بازیکن حریف هم مانند گل من را می زد برای او دست می زدم، با توپ های عجیبی بازی می کنیم

عقیل کعبی، مدافع تیم فوتبال صنعت نفت آبادان هم به جمع بازیکنان پیوست که از کیفیت توپ های نوزدهمین دوره لیگ برتر انتقاد می نمایند.

6 مهر 1398

7 ایراد وارد بر قوانین ثبت اختراعات، ارزیابی اختراعات با مقالات متفاوت است

به اعتقاد عضو هیات علمی دانشگاه تهران گام ابتکاری، جدید بودن و دارا بودن کاربردهای صنعتی از شاخص های ارزیابی اختراعات است و بر اساس قانون، اختراعات باید از سوی یک فرد با مهارت عادی مورد ارزیابی قرار گیرد و این درحالی است که اکثر ارزیابان از اساتید دانشگاه...

3 مهر 1398

منوچهر والی زاده، لوک خوش شانس همواره جوان!

وطن امروز: منوچهر والی زاده یکی از دوبلورهای باسابقه است که از سال 1337 فعالیت خود را در عرصه دوبله شروع کرد و تا امروز نیز که 53 سال از آن موقع می گذرد همچنان به عنوان مدیردوبلاژ، دوبلور و گوینده رادیو فعالیت می نماید.

3 مهر 1398

نمایشگاه گردشگری سال جاری با انتخاب شعار هوشمندانه و هدفمند برگزار گشت

رئیس جامعه گردشگری الکترونیکی ایران گفت: برنامه ها و اقداماتی که در حوزه گردشگری الکترونیکی انجام می گردد، ارتقای کمی و کیفی صنعت گردشگری را به دنبال دارد.

31 شهریور 1398

تشکیل انجمن میراث فرهنگی بخش مرحمت آباد باروق

انجمن میراث فرهنگی بخش مرحمت آباد و باروق شهرستان میاندوآب تشکیل شد.

30 شهریور 1398

حل مسائل همکاری بیشتر بخش خصوصی و دولتی را می طلبد

رئیس هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایران گردی و دنیا گردی گفت: در یک سال گذشته اقدامات زیادی در معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی شروع شده که به نتیجه رسیدن آن ها زمان بر است.

25 شهریور 1398

کتابی که فعالان حوزه گردشگری باید بخوانند

اخیرا کتاب اقتصاد گردشگری توسط یکی از اساتید دانشگاه منتشر شده است. این کتاب می تواند تجارب زیادی را در اختیار فعالان حوزه گردشگری قرار دهد.

23 شهریور 1398

چه می توان کرد که سهم بیش تری از دریای خزر عاید ایران گردد؟

بحثهای مربوط به رژیم حـقوقی دریـای خزر، از نتایج فروپاشی شـوروی اسـت که از سال 1993 و بدنبال تشکیل یک سری کنسرسیوم های نفتی و گازی توسط دولت های نوظهور ساحلی خـزر مـطرح شده است.

21 شهریور 1398

ورود سازمان حمایت به پرونده تخلفات ایرلاین ها

معاون وزیر صمت از ورود سازمان حمایت به گرانفروشی بلیت هواپیما و صدور حکم برای دو ایرلاین متخلف در این زمینه خبر داد و گفت: شرکت های هواپیمایی ضوابط مصوب قیمت گذاری بلیت را رعایت نمی کنند.

21 شهریور 1398

دلیل بوی بد در مناطقی از یاسوج هنگام شب

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد دلایل بوی بد در مناطقی از یاسوج هنگام شب را بازگو کرد.

19 شهریور 1398
تعداد: (185)