اخبار و رویدادها

صعود فیروزجا به رده بیست و هفتم برترین شطرنج بازان دنیا

علیرضا فیروزجا با کسب سومین پیروزی مقابل استاد بزرگ پرویی در مسابقات هوخه فین هلند به رده بیست و هفتم برترین شطرنج بازان دنیا صعود کرد.

17 آذر 1398

نرخ وثیقه ملکی برای بورس اعزام به خارج اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، میزان مبلغ وثیقه ملکی برای بورس اعزام به خارج در سال جاری اعلام شد. برای پذیرش در بورس خارج از کشور، شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز) سال 1396 و کسب حدنصاب اعلام شده توسط دانشگاه / مؤسسه پذیرنده بورسیه الزامی است.

17 آذر 1398

گفتگوی تلفنی وزرای خارجه آمریکا و ژاپن درباره ایران

وزیر امور خارجه آمریکا بیان کرد امروز سه شنبه با همتای ژاپنی خود درباره مسائل مربوط به ایران مصاحبه نموده است.

16 آذر 1398

سانتریفیوژ های دور بالای بانک خون در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت عرضه می شود

دستگاه سانتریفیوژ بانک خون از جمله تجهیزات ضروری مورد نیاز پایگاه های انتقال خون و برخی مراکز درمانی است که نمونه داخلی آن با قیمتی کمتر از نصف نرخ مشابه خارجی، عرضه می شود.

16 آذر 1398

اقدام خطرناک یک جوان حین شکار کروکودیل!

جوان اهل کاستاریکا در اقدامی خطرناک و بدون تجهیزات اقدام به شکار یک کروکودیل در سواحل این کشور کرد.

15 آذر 1398

گردشگران از تیراندازی های تهران فرار نمی نمایند

عضو انجمن علمی گردشگری ایران تاکید نمود: حادثه تروریستی تهران، در مقیاسی که امروز رخ داد تاثیری در گردشگری نخواهد داشت و جای هیچ نگرانی ندارد، چون ایران به لحاظ تاریخی و فرهنگی مقصدی بدون جایگزین است.

14 آذر 1398

شرور محله های نظام آباد و شهید نامجو دستگیر شد

رئیس پایگاه سوم پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری شرور محله های نظام آباد و شهید نامجو اطلاع داد و گفت: این فرد شرور با جذب نوجوانان محل قصد نوچه پروری و قدرت نمایی را داشت که با هوشیاری پلیس دستگیر شد.

14 آذر 1398

7 هزار سال تاریخ قرچک زیر نخاله دفن شد

تپه هفت هزار ساله پردیس در شهرستان قَرچَک استان تهران که آن را هم دوره تپه های سیلک کاشان می دانند سال هاست حال و روز خوشی ندارد و در سایه بی توجهی رو به ویرانی گذاشته به طوری که بخش های عمده آن زیر مقادیر زیادی نخاله ساختمانی مدفون و تخریب شده است.

13 آذر 1398

اعتصاب شرکت لوفت هانزا موجب لغو پروازها در آلمان شد

کارمندان شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا امروز (یکشنبه) برای درخواست افزایش دستمزد و بهبود شرایط کار دست به اعتصاب زدند.

13 آذر 1398

هوای سالم تهران در صبح یکشنبه ، دوشنبه هوا برای گروه های حساس ناسالم می گردد

هوای تهران در آخرین یکشنبه مهر 98، با شاخص کیفیت 97 در شرایط سالم قرار گرفته است.

12 آذر 1398

لزوم تدقیق سیاستهای سرمایه گذاری در سازمان تأمین اجتماعی

خبرنگاران-دکتر محمدحسین مهدوی عادلی* در سراسر دنیا صندوق های تأمین اجتماعی همیشه در پی بهبود عملکرد اقتصادی و سازمانی با اولویت ارتقا خدمات و مزایای افراد تحت پوشش و همچنین گسترش پوشش تأمین اجتماعی برای همه افراد جامعه هستند.

12 آذر 1398

نساجی - تراکتورسازی؛ رقابت هجومی ترین خط دفاع لیگ برتر

خبرنگاران - گروه استان ها: تیم های نساجی مازندران وتراکتور آذربایجان شرقی از ساعت 15 و 30 دقیقه عصر دوشنبه در استادیوم شهیدوطنی قائمشهر به مصاف هم خواهند رفت. دیداری که دریک طرف میدان تیم نساجی با 12 گل زده بهترین خط حمله لیگ قرار گرفته است و در طرف مقابل...

11 آذر 1398

آمریکا مانع اجماع در گروه 7، درخواست از ایران و روسیه درباره سوریه

به گزارش خبرنگاران به نقل از پالیتیکو، سران کشورهای صنعتی دنیا موسوم به گروه هفت یا جی 7 امروز و در خاتمه روز دوم نشست خود در ایتالیا با صدور بیانیه ای در حالی به کار خود خاتمه دادند که خودداری آمریکا از تأئید تعهدات خود در توافق آب و هوائی پاریس موجب شد...

11 آذر 1398

آدریانو از عرش تا فرش، مهاجم سلسائو زاغه نشین شد

مهاجم شماره 7 سابق تیم ملی برزیل روزگار خوشی را سپری نمی کند و در شرایط بسیار بدی زندگی می کند.

11 آذر 1398

هوای آفتابی در گیلان

آسمان گیلان امروز در نخستین روزهفته صاف تا نیمه ابری است.

10 آذر 1398

پیوند دوستی 25 ساله کلیسا و مسجد در فیصل آباد پاکستان

رابطه محبت آمیز 25 ساله یک کلیسای قدیمی و مسجد جامعی در همسایگی هم در شهر فیصل آباد در پنجاب پاکستان در تقویت رابطه میان ادیانی میان مردم این شهر تاثیر مثبتی داشته است.

9 آذر 1398

آنالیز عملکرد تراکتور و سپاهان، این بار دفاع خوب رمز موفقیت است!

به گزارش خبرنگاران، تیم های فوتبال سپاهان و تراکتور تبریز در حالی تا انتها هفته ششم رقابت های لیگ برتر با 14 امتیاز در صدر جدول نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر قرار گرفته اند که هیچ یک گلی را دریافت نکرده اند.

8 آذر 1398

رسیدن به توافق بر سر برگزیت سخت ولی ممکن است

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، میشل بارنیه مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برگزیت، که برای شرکت در اجلاس سران اروپا در بروکسل حضور یافته است به خبرنگاران گفت: واضح است که رسیدن به یک توافق هنوز ممکن است. اما هر توافقی باید برای همه طرفین...

7 آذر 1398

آیا انسان عامل افزایش دمای کره زمین است

خبرنگاران، گروه جامعه- عسگر سرمست*: یکی از چالش های دنیا در سال های اخیر مربوط به مسائل پیرامون گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی است. عده ای از صاحب نظران معتقدند افزایش دمای کره زمین به دلیل ورود گازهای گلخانه ای به خصوص دی اکسید کربن به اتمسفر زمین به خاطر...

7 آذر 1398

بررسی باستان شناختی و مطالعات قوم باستان شناسی در سفیدکوه مکران انجام شد

بررسی باستان شناختی منطقه سفیدکوه مکران در کنار پروژه قوم باستان شناسی با موضوع شناسایی و ثبت تداوم الگوی استقراری جوامع ساکن در ارتفاعات این منطقه انجام شد.

7 آذر 1398
تعداد: (1191)