صنایع دستی

گردشگری جدید در دوران پسا کرونا

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: متنوع سازی زمینه کسب وکارهای نو و پرداختن به فعالیت های ابتکاری از ضروریات فعالیت حرفه ای در صنعت گردشگری کشور در دوران پساکرونا به شمار می آید و اهمیتی حیاتی دارد.

13 تیر 1399

پیشرفت 70درصدی عملیات بازسازی ایوان کاخ چهلستون اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان از پیشرفت 70 درصدی عملیات بازسازی ایوان مجموعه جهانی کاخ چهلستون اطلاع داد.

28 خرداد 1399

گشتی در خیابان لوکس نوسکی پراسپکت: شانزلیزه روسیه

خیابان نوسکی پراسپکت (NEVSKY PROSPEKT) در شهر زیبا و دیدنی سنت پترزبورگ، معروف ترین و طولانی خیابان روسیه بوده و به جهت معماری خیره نماینده و نور پردازی شبانه و حضور برندهای لاکچری روسیه و دنیا در مغازه هایش، لقب شانزلیره روسیه را به آن داده اند. در زیبا ترین...

10 خرداد 1399

آسیب به بخشی از برج و باروی چالشتر در پی بارندگی های اخیر

معاون میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری گفت: به دنبال بارش های اخیر، بخشی از برج و باروی چالشتر در شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری فروریخت.

9 خرداد 1399

چرا قدیمی ترین کمپانی های دنیا در ژاپن وجود دارند؟

در ژاپن قدمت بیش از 33 هزار کسب و کار به بیش از 100 سال می رسد. قدیمی ترین کارخانه چای، هتل و شیرینی فروشی دنیا در ژاپن قرار دارند. فرهنگ احترام به سنت و اجداد از جمله عوامل بقای شرکت ها در ژاپن هستند.

22 اردیبهشت 1399

خبرنگاران جولایی هنری رو به فراموشی

مهاباد- خبرنگاران- جولایی هنر چند هزار ساله مردم مناطق کردنشین ایران با آوازه ای جهانی می باشد که زمانی کارگاه های زیادی از تولید آن در شهرهای مختلف وجود داشت اما امروزه با تغییر سبک زندگی مردم به تدریج در حال فراموشی است.

6 اردیبهشت 1399

نامه ای خطاب به دو رئیس

دیده بان یادگارهای فرهنگی و طبیعی ایران یک نامه را برای دو رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نوشت و درخواست کرد نسبت به شایعاتی که درباره چند پُسته بودن بعضی مسئولان این سازمان وجود دارد، برطرف ابهام کند.

25 فروردین 1399

همدان میزبان 143 راهنمای گردشگری خارجی در قالب کنوانسیون جهانی است

مدیرکل میراث فرهنگی همدان گفت: در قالب هفدهمین کنوانسیون تورگردانان و راهنمایان گردشگری از 21 کشور استان میزبان 143 راهنمای گردشگری از سراسر جهان است.

7 فروردین 1399

بازگشایی کاخ دنیا نمای فرح آباد در نوروز 99

مدیر پایگاه تاریخی فرهنگی فرح آباد از بازگشایی کاخ دنیا نما در ایام نوروز 99 برای بازدید گردشگران داخلی و خارجی اطلاع داد.

3 فروردین 1399

کارگاه آموزشی حیات وحش در تالاب میقان برگزار شد

به مناسبت گرامیداشت روز جهانی تالاب کارگاه آموزشی محافظت از تالاب میقان برگزار شد.

3 فروردین 1399

نشانه هایی از سکونتگاه 9 هزار ساله در بهبهان کشف شد

بر اساس گزارش هیات برآورد و کاوش در تپه مهتاج بهبهان، نشانه هایی از سکونتگاه 9 هزار ساله در بهبهان کشف شده است.

20 اسفند 1398

غیبت ایران در 7 نمایشگاه خارجی و ماموریت جدید کانون جهانگردی

ایسنا - ایران از بین 11 نمایشگاه گردشگری خارجی که برای شرکت در آن ها سیاستگذاری کرده بود، در 4 نمایشگاه حاضر شده و در 7 نمایشگاه غایب بوده است. کانون جهانگردی و اتومبیلرانی که این مسؤولیت را به یک شرکت دولتی تحویل داده، اعلام کرد: امور نمایشگاهی را متوقف...

17 اسفند 1398

آمادگی اسکان 386 نفر شب مسافر در ایام نوروز در سلطانیه

در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سلطانیه خبر از آمادگی این شهرستان برای اسکان 386 نفرشب مسافر در ایام نوروز مطرح شد.

16 اسفند 1398

ایران شناسان روسی و ارمنی از جاذبه های گردشگری دزفول دیدن کردند

خبرنگاران- گروه استان ها: رویا رحبی - این گروه متشکل از 12 ایران شناس اهل کشور روسیه و دو ایران شناس ارمنستانی هستند که روز پنج شنبه با ورود به شهرستان دزفول ابتدا با حضور در گلزار شهیدآباد به شهدای دفاع مقدس دزفول ادای احترام کردند. آنها در ادامه از جاذبه...

14 اسفند 1398

اقامت مسافر در باغ های گردشگری و مراکز اقامتی سامان ممنوع شد

فرماندار شهرستان سامان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، پذیرش و اقامت مسافر در باغ های گردشگری و مراکز اقامتی این شهرستان تا اطلاع بعدی ممنوع و این پذیرش به زمان دیگری موکول شده است.

9 اسفند 1398

سفر گردشگران سلامت به ایران افزایش یافت ، قول های رئیس به ارمنی ها

معاون رئیس جمهور گفت: بعد از برجام و رفع شدن تحریم ها تنوع بسیار زیادی در عرصه های مختلف گردشگری بوجود آمده است از جمله در گردشگری سلامت در بسیاری از استان ها بویژه استان های مرزی ایران گسترش پیدا نموده است.

6 اسفند 1398

سمنان و مازندران به مقصد گردشگران بین المللی تبدیل شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: سمنان و مازندران باید به مقصد گردشگران و سفرهای بین المللی تبدیل شوند.

5 اسفند 1398

نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و گردشگری آذرماه در شیراز برگزار می گردد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس از برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و گردشگری در شیراز خبرداد و گفت: این نمایشگاه آذرماه سال جاری با حضور استان های مختلف کشور و بعضی کشورهای خارجی برگزار می گردد.

2 اسفند 1398

کارگاه آموزشی صنایع دستی در نمایشگاه هفته پژوهش خراسان رضوی

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: کارگاه آموزشی صنایع دستی در نمایشگاه هفته پژوهش برگزار می شود.

5 بهمن 1398

کانچانابوری در یک نگاه

کانچانابوری در تایلند واقع شده است و یکی از مقاصد مهم گردشگری در این کشور به شمار می رود. راه آهن تایلند-برمه، پل کوای و غار کائو پون از دیدنی های کانچانابوری محسوب می شوند.

1 بهمن 1398
تعداد: (42)