اخبار اقتصادی

اتاق های مصرف مواد مخدر، این بار در ایران

مجله همشهری سرنخ: در ماه گذشته اخبار مربوط به طرح ایجاد اتاق های مصرف مواد مخدر در ایران در برخی از رسانه ها منتشر شد. راه انداختن چنین اتاق هایی اگرچه برای بسیاری از ما در ایران بسیار عجیب و دور از ذهن به نظر می رسد اما واقعیت این است که برخی از کشورهای...

24 آذر 1398

غربت تولیدات داخلی در بازار ایرانی، مرغ همسایه غاز نیست

وقتی طرز تفکر با کیفیت بودن اجناس خارجی، سبب انزوای کالای ایرانی در بازار داخل کشور می گردد.

21 آذر 1398

افزایش نرخ دلار، کاهش 208 ریالی قیمت یورو

به گزارش خبرنگاران، براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (پنجشنبه سوم خردادماه) با 10 ریال افزایش نسبت به روز چهارشنبه 42 هزار و 90 ریال قیمت خورد. همچنین نرخ هر پوند انگلیس با 187 ریال کاهش نسبت به روز گذشته 56 هزار و 238 ریال و هر یورو نیز با...

19 آذر 1398

معتمدی: کشور به نیروی مهارتی و کارآفرین نیاز دارد

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: مهم ترین کارکرد مراکز علمی و دانشگاه ها با توجه به رسالتی که دارند باید نیروی مورد نیاز جامعه را تربیت کنند به طوری که در واقع خروجی دانشگاه ها باید نیروی مهارتی و کارآفرین باشد چراکه امروز کشور به نیروی مهارتی...

19 آذر 1398

السیسی: مبارزه با تروریسم اولویت آفریقاست

رئیس جمهور مصر امروز در اجلاس سران روسیه-آفریقا که در شهر بندری سوچی روسیه در حال برگزاری است، مبارزه با تروریسم را اولویت برنامه های توسعه ای در آفریقا برشمرد.

19 آذر 1398

امریکا تحریم های ترکیه را لغو کرد

وزارت خزانه داری امریکا از لغو تحریم های این کشور علیه ترکیه اطلاع داد.

18 آذر 1398

نرخ وثیقه ملکی برای بورس اعزام به خارج اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، میزان مبلغ وثیقه ملکی برای بورس اعزام به خارج در سال جاری اعلام شد. برای پذیرش در بورس خارج از کشور، شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز) سال 1396 و کسب حدنصاب اعلام شده توسط دانشگاه / مؤسسه پذیرنده بورسیه الزامی است.

17 آذر 1398

سانتریفیوژ های دور بالای بانک خون در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت عرضه می شود

دستگاه سانتریفیوژ بانک خون از جمله تجهیزات ضروری مورد نیاز پایگاه های انتقال خون و برخی مراکز درمانی است که نمونه داخلی آن با قیمتی کمتر از نصف نرخ مشابه خارجی، عرضه می شود.

16 آذر 1398

7 هزار سال تاریخ قرچک زیر نخاله دفن شد

تپه هفت هزار ساله پردیس در شهرستان قَرچَک استان تهران که آن را هم دوره تپه های سیلک کاشان می دانند سال هاست حال و روز خوشی ندارد و در سایه بی توجهی رو به ویرانی گذاشته به طوری که بخش های عمده آن زیر مقادیر زیادی نخاله ساختمانی مدفون و تخریب شده است.

13 آذر 1398

لزوم تدقیق سیاستهای سرمایه گذاری در سازمان تأمین اجتماعی

خبرنگاران-دکتر محمدحسین مهدوی عادلی* در سراسر دنیا صندوق های تأمین اجتماعی همیشه در پی بهبود عملکرد اقتصادی و سازمانی با اولویت ارتقا خدمات و مزایای افراد تحت پوشش و همچنین گسترش پوشش تأمین اجتماعی برای همه افراد جامعه هستند.

12 آذر 1398

آمریکا مانع اجماع در گروه 7، درخواست از ایران و روسیه درباره سوریه

به گزارش خبرنگاران به نقل از پالیتیکو، سران کشورهای صنعتی دنیا موسوم به گروه هفت یا جی 7 امروز و در خاتمه روز دوم نشست خود در ایتالیا با صدور بیانیه ای در حالی به کار خود خاتمه دادند که خودداری آمریکا از تأئید تعهدات خود در توافق آب و هوائی پاریس موجب شد...

11 آذر 1398

آدریانو از عرش تا فرش، مهاجم سلسائو زاغه نشین شد

مهاجم شماره 7 سابق تیم ملی برزیل روزگار خوشی را سپری نمی کند و در شرایط بسیار بدی زندگی می کند.

11 آذر 1398

بررسی باستان شناختی و مطالعات قوم باستان شناسی در سفیدکوه مکران انجام شد

بررسی باستان شناختی منطقه سفیدکوه مکران در کنار پروژه قوم باستان شناسی با موضوع شناسایی و ثبت تداوم الگوی استقراری جوامع ساکن در ارتفاعات این منطقه انجام شد.

7 آذر 1398

تشدید رصد کره شمالی با ماموریت هواپیمای ویژه جاسوسی آمریکا

آمریکا با استفاده از یک هواپیمای ویژه، ماموریت های جاسوسی علیه کره شمالی و تمرکز بر تحرکات نظامی این کشور را افزایش داده است.

6 آذر 1398

بانک ها سومین صنعت بزرگ بازار سهام شدند

آمارهای رسمی نشان می دهد بانک ها و موسسات اعتباری در شهریور امسال سومین صنعت بزرگ بازار سهام از نظر ارزش معاملات بوده اند.

4 آذر 1398

دیدار وزرای امور خارجه ازبکستان و ترکیه در باکو

وزرای امور خارجه ازبکستان و ترکیه در حاشیه هفتمین نشست شورای وزرای خارجه کشورهای ترک زبان در شهر باکو دیدار و مهمترین مسائل منطقه را مورد آنالیز قرار دادند.

4 آذر 1398

تایمز: نباید به آمریکا اتکا کرد

نشریه تایمز در یادداشتی با بیان اینکه هواداران خروج از اتحادیه اروپا به اشتباه به آمریکا امید بسته اند، نوشته است که این تصور که بعد از برگزیت واشنگتن برای انگلیس جایگاهی ویژه قائل می گردد و منافع خود را نادیده می گیرد، خیالی خام است. ...

27 آبان 1398

با راه اندازی زنجیره ارزش، کارخانه سازی را دنبال می کنیم

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت با اعلام اینکه ایده راه اندازی زنجیره ارزش کارخانه سازی را دنبال می کنیم، گفت: عمق ساخت داخل در فراوری ماشین آلات و تجهیزات خطوط پتروشیمی ها، فولاد و نیروگاه ها حداقل به 50 درصد می رسد.

24 آبان 1398

طرح تحول سلامت باید دوباره سازماندهی شود

دکتر محمدرضا ظفرقندی در گفتگو با خبرنگاران، اظهارداشت: برای اینکه طرح تحول سلامت که در راستای حمایت از سلامت مردم اجرایی شده است، ادامه دار و پایدار باشد، می بایست راهکارهایی انتخاب و پیشنهادات و انتقاداتی را مطرح کنیم.

24 آبان 1398

نرخ دولتی 24 ارز افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران، بانک مرکزی نرخ بانکی 39 ارز را برای امروز شنبه گفت که براین اساس نرخ بانکی 12 ارز نسبت به پنجشنبه هفته گذشته کاهش و قیمت 24 واحد پولی افزایش یافت و نرخ سه ارز تغییری نکرد. نرخ دلار آمریکا با سه ریال افت 29,957 ریال، پوند انگلیس با 561 ریال رشد...

24 آبان 1398
تعداد: (306)