کتاب

تعرفه های پزشکی سال 99 اعلام شد

هیئت وزیران نرخ تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی در سال 99 را ابلاغ کرد.

9 تیر 1399

کتابکار لارس اسوندسن به ایران رسید

به گزارش خبرنگاران، تازه ترین کتاب مجموعه تجربه و هنر زندگی با عنوان کار از اوایل هفته جاری و از سوی نشر گمان روانه بازار کتاب کشور شده است.

8 تیر 1399

گشتی در خیابان لوکس نوسکی پراسپکت: شانزلیزه روسیه

خیابان نوسکی پراسپکت (NEVSKY PROSPEKT) در شهر زیبا و دیدنی سنت پترزبورگ، معروف ترین و طولانی خیابان روسیه بوده و به جهت معماری خیره نماینده و نور پردازی شبانه و حضور برندهای لاکچری روسیه و دنیا در مغازه هایش، لقب شانزلیره روسیه را به آن داده اند. در زیبا ترین...

10 خرداد 1399

برهنگی واژگانی و کم حرفی از محرزترین ویژگی های آثار مینی مالیسم است

خبرنگاران/خوزستان نویسنده و منتقد ادبیات داستانی گفت: برهنگی واژگانی و کم حرفی از محرزترین ویژگی های آثار مینی مالیسم به شمار می رود.

23 اسفند 1398

سرباز کوچک امام و زمان ایستاده بود به 5 زبان ترجمه می شوند

معاون پژوهشی موسسه پیغام آزادگان از ترجمه کتاب های سرباز کوچک امام و زمان ایستاده بود به 5 زبان زنده جهان اطلاع داد.

13 بهمن 1398

بحران در صنعت خودروسازی آلمان؛ 70 هزار شغل در معرض خطر

کاهش تقاضای جهانی خودرو طی ماههای اخیر میلیون ها دلار از درآمد خودروسازان آلمانی کاسته و فشار سنگینی را بر صنعت خودروسازی و قطعه سازی این کشور وارد کرده است.

7 بهمن 1398

2 ماجرای تکان دهنده از ناپدری و داماد شیطان صفت

روز گذشته رسیدگی به دو پرونده جنایی در شعبه 12 دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار گردید.

22 دی 1398

تاریخ دقیق اختتامیه جشنواره ادبی چهلچراغ معین نیست

اسماعیلی گفت:هنوز تاریخ قطعی برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره ادبی چهلچراغ معین نیست اما کوشش می کنیم تا دو ماه آینده برگزار گردد.

10 دی 1398

انتقاد کامران از طرح اظهارات غیرکارشناسی در خصوص انتقال آب

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از آنچه طرح اظهارات غیرکارشناسی در خصوص موضوع انتقال آب خواند انتقاد کرد.

4 آذر 1398

آنتارکتیکا یا قاره جنوبگان ، قاره ای فراموش شده اما دیدنی و جذاب

آنتارکتیکا، یکی از شگفت انگیزترین نقاط روی سیاره زمین است. نود و نه درصد این قاره از یخ تشکیل شده و تنها قاره روی زمین است که هیچ انسانی به طور دائم در آن زندگی نمی کند؛ بغیر از دانشمندان و محققانی که برای کندوکاو و مطالعه به این منطقه آمده اند. از آنجا...

11 آبان 1398

عمق فرهنگ ایرانی اسلامی، ایران را به باسوادترین کشور منطقه تبدیل نموده است

خبرنگاران: رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: یک ایران شناس آلمانی در خصوص تمدن و فرهنگ ایران گفته است منزلت فرهنگ ایران در اسلام و رابطه تمدن فرهنگ ایرانی با تمدن دیگر کشورهای اسلامی همانند تمدن یونان است با تمدن اروپایی.

5 آبان 1398

حجم زیاد کتب درسی؛ عامل استرس دانش آموزان، 19 درصد پسران متوسطه اول دارای رفتارهای پرخطر

معاون سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور، ضمن انتقاد نسبت به بی توجهی نظام آموزش و پرورش جهت اجرای برنامه های سلامت روان دانش آموزان، می گوید: اگرچه سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش در بحث تربیت به شش ساحت اشاره نموده است، اما می بینیم که جز توجه...

4 آبان 1398

فاجعه ای دیگر برای دیزنی ، ناکامی مطلق کیدمن در گیشه

فیلم سینمایی سهره طلایی با بازی نیکول کیدمن در نخستین هفته اکران در بیش از 2500 سالن در آمریکای شمالی کمتر از سه میلیون دلار فروخت.

25 مهر 1398

7 ایراد وارد بر قوانین ثبت اختراعات، ارزیابی اختراعات با مقالات متفاوت است

به اعتقاد عضو هیات علمی دانشگاه تهران گام ابتکاری، جدید بودن و دارا بودن کاربردهای صنعتی از شاخص های ارزیابی اختراعات است و بر اساس قانون، اختراعات باید از سوی یک فرد با مهارت عادی مورد ارزیابی قرار گیرد و این درحالی است که اکثر ارزیابان از اساتید دانشگاه...

3 مهر 1398

دغدغه تامین کاغذ برای ناشران آموزشی آنالیز شد

جمعی از اعضا و هیات مدیره انجمن ناشران آموزشی محسن جوادی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و درباره دغدغه ها و مسائل ناشران این حوزه در تامین کاغذ بحث و مصاحبه کردند

27 شهریور 1398

کتابی که فعالان حوزه گردشگری باید بخوانند

اخیرا کتاب اقتصاد گردشگری توسط یکی از اساتید دانشگاه منتشر شده است. این کتاب می تواند تجارب زیادی را در اختیار فعالان حوزه گردشگری قرار دهد.

23 شهریور 1398

10 مچ انداز برتر رقابت های شاهرود به مسابقات رومانی اعزام می شوند

مهدی نصیبی در تبادل نظر با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه بیست و یکمین دوره مسابقات کشوری مچ اندازی انتخابی تیم ملی برای حضور در مسابقات رومانی به میزبانی شاهرود در حال برگزاری است، ابراز داشت: می کوشیم تا برترین های این مسابقات شامل 10 ورزشکار برای حضور در...

9 شهریور 1398

ترکیه میزبان روزهای فرهنگی ترکمنستان

روزهای فرهنگ ترکمنستان در ترکیه و به میزبانی شهر سیواس برگزار گردید.

27 مرداد 1398

استن لی، خالق ابرقهرمانان و اسطوره دنیای کمیک

وب سایت spidey.ir - مهدی ترابی: دیشب استن لی (Stan Lee) کبیر در سن 95 سالگی درگذشت؛ مردی که بزرگترین اسطوره و نماد کمیک بوک های ابرقهرمانی در جهان شناخته میشد و خواهد شد.

10 مرداد 1398

وجود ساخت و سازهای ناهمگون در شهر بم

معاون میراث فرهنگی کشور با انتقاد از وجود ساخت و سازهای ناهمگون در شهر بم و منظر فرهنگی آن، گفت: باید نظام ساخت و سازهای خشتی نهادینه گردد و کسانی که با بلوک دیوارچینی می نمایند، توبیخ شوند.

5 مرداد 1398
تعداد: (39)