هوش مصنوعی

ربات خانه دار همه امور خانه را اداره می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، شرکت سامسونگ در نمایشگاه CES2020 از رباتی شبیه توپ تنیس رونمایی کرد که در کارهای خانه یاری حال است.

26 بهمن 1398

سفینه دراگون موش های قدرتمند، کرم ها و روبات سیمون را به ایستگاه فضایی رساند

سفینه باربری دراگون شرکت اسپیس ایکس محموله های خود از جمله موش های قدرتمند با عضلات قوی، کرم های آفت کش و یک روبات هوشمند تشخیص دهنده عواطف را به ایسگاه فضایی بین المللی تحویل داد.

5 بهمن 1398

اقدامات گوگل برای حفظ حریم شخصی کاربران دستیار صوتی

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، گوگل اعلام نموده اقدامات بیشتری برای حفاظت از حریم شخصی کاربران دستیار صوتی شرکتش انجام می دهد. همچنین این شرکت تایید نموده از این پس کلیپ های صوتی را به طور اتوماتیک ذخیره نمی کند.

7 آبان 1398

هوش مصنوعی و جنگ ، افزایش خطرات علیه انسان ها همزمان با قدرت دریافت رایانه ها در جنگ

مسابقه بین چین و آمریکا، دو ابرقدرت جهان، دارای ابعاد مختلفی است، از کشمکش های مربوط به سهمیه های فلزی گرفته تا نزاع ها بر سر ویزای دانشجویی. یکی از نگران کننده ترین و کمتر دیده شده ترین ابعاد، مسابقه در خصوص جنگ با هوش مصنوعی است. هر دو کشور در حال سرمایه...

15 مهر 1398

اسکوتر هوشمندی که خودش به محل شارژ می رود

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، شرکت سگوی - ناین بوت اعلام نموده که این اسکوتر خودران کیک اسکوتر تی 60 نام دارد و دارای سه چرخ است.

21 شهریور 1398

ابداع هوش مصنوعی برای شناسایی تصاویر جعلی

محققان شرکت ادوب و دانشگاه برکلی با همکاری یکدیگر پیروز به ابداع سیستم هوش مصنوعی شده اند که تعیین می نماید آیا چهره های موجود در یک عکس جعلی و دستکاری شده هستند یا خیر.

13 مرداد 1398

بودجه مؤسسات هوش مصنوعی قطع می گردد

دولت انتاریو در تازه ترین اقدامات خود تصمیم گرفته است بودجه مؤسسات هوش مصنوعی و پزشکی احیاکننده را قطع کند.

3 مرداد 1398

حدود 20 درصد سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه در دانشگاه های اروپا انجام می گردد

موسس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: حدود 20 درصد سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه در دانشگاه ها و موسسات پژوهشی اروپا انجام می گردد.

30 خرداد 1398

دکمه اختصاصی گوگل اسیستنت روانه گوشی های بیشتری می گردد

گوگل با برگزاری یک مراسم در نمایشگاه MWC 2019 از برنامه های خود برای اندروید و دیگر موارد رونمایی کرد. این غول تکنولوژی در این مراسم گفت که آن ها به وسیله همکاری نزدیک تر با شرکای تجاری می خواهند قابلیت های هوش مصنوعی بیشتری را برای گوشی های اندرویدی به ارمغان...

29 خرداد 1398

ابداع حسگر انگشتی برای نظارت بر بیماری پارکینسون

قدرت پنجه دست نیز همانند سرعت راه رفتن و مسافتی که فرد قادر به پیاده روی است، می تواند از شاخص های سلامت جسمی و روانی فرد باشد. انواع شرایط و درمان ها را می توان توسط قدرت پنجه دست فرد کنترل کرد اما اندازه گیری این موضوع معمولا در مطب پزشک انجام می گردد.

21 اردیبهشت 1398

ایلان ماسک بین مغز و ماشین ارتباط برقرار می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از آکسیوس، ایلان ماسک معتقد است باید میان انسان و ماشین ارتباطی ایجاد گردد تا به این ترتیب بهتر بتوان با تهاجم هوش مصنوعی مقابله کرد.

31 فروردین 1398

تراشه اسنپ دراگون 8150 در تاریخ 13 آذر معرفی می گردد

طبق جدیدترین گزارش ها، احتمالا گوشی موتو Z4 یکی از اولین گوشی های مبتنی بر اسنپ دراگون 8150 است که به زودی معرفی می گردد. و حالا بر اساس خبرهای جدید، تا چند هفته دیگر از جدیدترین تراشه پرچمدار شرکت کوالکام رسما پرده برداری خواهد شد.

27 فروردین 1398

حل مشکل یافتن جای پارک با هوش مصنوعی

محققان یکی از شرکت های استارت آپی با تکیه بر تکنولوژی هوش مصنوعی راه چارهی را ارائه کردند که در این راه چاره الگوریتمی استفاده شده است که تنها با یک سنسور طراحی شده توسط این گروه، قادر به تشخیص پر یا خالی بودن 100 جای پارک است.

18 فروردین 1398

گوینده خبر رباتیک در خبرگزاری شینهوا استخدام شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، خبرگزاری رسمی چین دو گوینده خبری رباتیک مجهز به هوش مصنوعی جدید به تیم ژورنالیست های خود اضافه نموده است.

7 فروردین 1398

همکاری فولکس واگن با مایکروسافت برای فراوری خودروهای هوشمند

مایکروسافت قصد دارد به منظور راه اندازی و توسعه خدمات ابری خودروهای مبتنی بر پلت فرم Azure با شرکت فولکس واگن همکاری کند.

10 بهمن 1397

تشخیص خواب آلودگی رانندگان تنها با یک آزمایش خون!

برای همه افراد آشکار است که نداشتن خواب کافی، می تواند برای افرادی که قصد رانندگی دارند خطرناک باشد.

1 بهمن 1397