فرهنگ و هنر

اینفوگرافیک حضور سینمای ایران در اسکار

سنیمای ایران تاکنون بارها نمایندگانی را در مراسم اسکار داشته است و دو بار هم پیروز به دریافت جایزه شده است.

27 مهر 1398

فاجعه ای دیگر برای دیزنی ، ناکامی مطلق کیدمن در گیشه

فیلم سینمایی سهره طلایی با بازی نیکول کیدمن در نخستین هفته اکران در بیش از 2500 سالن در آمریکای شمالی کمتر از سه میلیون دلار فروخت.

25 مهر 1398

نقاشی های استراپوشده در عالی قاپو نصب شد

مدیر پایگاه جهانی میدان امام اصفهان گفت: تزیینات نقاشی استراپوشده (جداسازی لایه رنگ) عالی قاپو پس از 40 سال مرمت در محل اصلی بنا نصب شد.

24 مهر 1398

پذیرش دانشجوی دکتری و ارشد در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران

معاونت آموزشی دانشگاه تهران در اطلاعیه ای جزئیات پذیرش دانشجو در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد به وسیله شیوه نامه در پردیس بین المللی را خاطرنشان کرد.

24 مهر 1398

محور تاریخی و طبیعی چهار برج شهر باغ بهادران تدوین می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، در نشست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر باغ بهادران از تدوین محور تاریخی و طبیعی چهاربرج این شهر در راستای توسعه کیفی گردشگری اطلاع داد.

21 مهر 1398

تخصیص 70 میلیارد ریال اعتبار به موزه میراث روستایی گلستان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با اشاره به سفر پر خیر و برکت رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به استان در گزارشی از دستاوردهای این سفر در حوزه گردشگری گلستان گفت: مهمترین دستاورد سفر رئیس جمهوری به استان در حوزه میراث فرهنگی،...

20 مهر 1398

بی عفت کردن شقایق در آسانسور

مرد تهرانی که دختر جوان را در آسانسور مورد آزار و اذیت قرار داده بود، وی اول دختر را کشت و سپس کار کثیف خود را انجام داد.

19 مهر 1398

تشکیل اکیپ های نظارتی شبانه از اماکن اقامتی و مجتمع های گردشگری قم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از تشکیل اکیپ های نظارتی شبانه از اماکن اقامتی و مجتمع های گردشگری اطلاع داد.

19 مهر 1398

بررسی موضوعات اداره کل میراث فرهنگی استان تهران در حضور استاندار

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: موانع و مسائل سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار روز شنبه 15 دی با استاندار تهران مطرح شد.

18 مهر 1398

نسل چهارم اقامتگاه های توریستی

نسل چهارم مراکز اقامتی در کشور به فاصله اندکی از زمان شکل گیری، حضور خود را در بازار گردشگری تثبیت کرد. در کنار هتل ها، سوئیت و ویلا و خانه اجاره ای و همچنین اقامتگاه های بوم گردی، اخیرا مراکزی با خدمات اقامتی تحت عنوان هتل بوتیک نیز کار سرویس دهی...

17 مهر 1398

عکاس ایرانی برنده جایزه اولین جشنواره بین المللی عکس ارمنستان شد

محبوبه فرج اللهی با اثر فقط بخندید برنده مدال برنز اولین جشنواره بین المللی عکس ارمنستان شد.

12 مهر 1398

766 قلم شیء تقلبی در مخزن موزه ارومیه امحا شد

رئیس اداره اموال فرهنگی تاریخی اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی از امحای 766 قلم شیء تقلبی غیرقابل نگهداری در مخزن موزه ارومیه اطلاع داد.

10 مهر 1398

کشف دیوار خشتی بی نظیر در تپه اشرف اصفهان

باستان شناسان در ششمین فصل کاوش تپه اشرف اصفهان بقایای یک دیوار خشتی بی نظیر را که در تاریخ گذاری آن و مطالعه تاریخ معماری شهر اصفهان بسیار بااهمیت است، کشف کردند.

9 مهر 1398

چالش های انصاری فرد در پرسپولیس؛ روز های سخت در انتظار مدیرعامل جدید

مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس در بدو ورودش به این باشگاه با چالش های زیادی روبرو شده است.

9 مهر 1398

ثبت یادگار صفوی سفیر گورکانی در فهرست آثار ملی

شاید 428 سال پیش که میر معصوم بکری سفیر فرهنگی اکبر شاه گورکانی راه دور و درازی را از هند به ایران پیمود و سنگ نوشته یادمانی از خود در سلطانیه به جا گذاشت فکرش را هم نمی کرد که بعد اینهمه سال هنوز هم آن گنبد با کوله باری از هنر و خاطره پابرجا باشد و سنگ نوشته...

5 مهر 1398

تجارت آزاد ویزا ادامه دارد

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران می گوید: پای دلال ها و واسطه ها در تجارت آزاد ویزا در میان است، و دفاتری با پوشش غیر رسمی وکلای مهاجرت وارد حوزه خرید و فروش ویزا شده اند.

4 مهر 1398

پیشاشو جهانی شد ، روایت زندگی یک زن سالخورده روستایی گیلان در صربستان

گیل مردان و زنان گیلانی همواره تلاش کرده اند به گونه ای آداب و رسوم غنی خود را حفظ کرده و میراث گذشتگان را به نسل های آینده منتقل کنند.

4 مهر 1398

7 ایراد وارد بر قوانین ثبت اختراعات، ارزیابی اختراعات با مقالات متفاوت است

به اعتقاد عضو هیات علمی دانشگاه تهران گام ابتکاری، جدید بودن و دارا بودن کاربردهای صنعتی از شاخص های ارزیابی اختراعات است و بر اساس قانون، اختراعات باید از سوی یک فرد با مهارت عادی مورد ارزیابی قرار گیرد و این درحالی است که اکثر ارزیابان از اساتید دانشگاه...

3 مهر 1398

منوچهر والی زاده، لوک خوش شانس همواره جوان!

وطن امروز: منوچهر والی زاده یکی از دوبلورهای باسابقه است که از سال 1337 فعالیت خود را در عرصه دوبله شروع کرد و تا امروز نیز که 53 سال از آن موقع می گذرد همچنان به عنوان مدیردوبلاژ، دوبلور و گوینده رادیو فعالیت می نماید.

3 مهر 1398

نقد نمایش لانچر 5؛ غلاف تمام فلزی روی صحنه

کمتر پیش می آید نمایشی روی صحنه برود که همه دیدنش را توصیه کنند ولی تئاتر لانچر 5 از این دسته نمایش هاست. باید درباره اش نوشت و قاعدتا بیشتر دیده شود. آن هایی هم که امکان دیدنش را ندارند می توانند منتظر فیلم-تئاتر آن باشند که بیرون بیاید. به خصوص که نمایش...

2 مهر 1398
تعداد: (150)