40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی ، بیش از کل بودجه عمرانی کشور فرار مالیاتی داریم

به گزارش نماشو، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: 40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داریم که از طریق کارت های بازرگانی صوری، شرکت های صوری و کار به نام دیگران انجام می شود.

40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی ، بیش از کل بودجه عمرانی کشور فرار مالیاتی داریم

امیدعلی پارسا در گفتگو با مهر گفت:یکی از مسائل ما فرار مالیاتی است که انواع متعددی دارد و از طریق کارت های بازرگانی صوری، شرکت های صوری و کار به نام دیگران، کتمان درآمدها دیده می شود که ساز و کار شناسایی این موارد در همه دنیا یک چیز است و این که باید همه ریز داده های مربوط به امور پولی و بانکی و شغلی افراد و دستگاه ها در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار بگیرد.

این فرآیندی است که در کشور ما هم با قدرت و سرعت شروع شده و به خوبی پیش می رود و ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم تکلیف کرده همه دستگاه های اجرایی دولتی هر ریز داده ای راجع به هر کسی دارند را باید در اختیار امور مالیاتی قرار دهند.

بحث دیگر این است که ما سامانه ای به نام پایانه های فروشگاهی و شکل ساده شده اش همین کارتخوان ها داریم که بایستی تمامی معاملات در حوزه کالا و خدمات در هر نقطه ای از کشور در بستری که سازمان امور مالیاتی فراهم می کند صورت بگیرد که به واسطه آن همه معاملات رصد شده و امکان کارهای جعلی و صوری از بین می رود.

وی در بخشی دیگر از سخنانش با بیان اینکه 40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم، گفت: این میزان از مجموع بودجه های عمرانی کشور بیشتر است لذا هر سه قوه با هم گرایی و اجماع کامل به سمت حداقل کردن این پدیده پیش می روند و در استان های مختلف کارهای خوبی برای شناسایی و مقابله با فرار مالیاتی اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در کشور اقتصاد زیرزمینی نیز وجود دارد گفت: متاسفانه خیلی از همه موارد دقیق قاچاق و اقتصاد زیرزمینی را نمی دانیم و فقط حدس می زنیم و برآوردی داریم اما نظام مالیاتی کشور دنبال پیاده کردن عدالت مالیاتی است تا هم کارآیی نظام مالیاتی بالا برود و هم بودجه مورد نیاز کشور تامین شود و کارهای مدیریت کشور بخوبی صورت گیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1148

به "40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی ، بیش از کل بودجه عمرانی کشور فرار مالیاتی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی ، بیش از کل بودجه عمرانی کشور فرار مالیاتی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید