4 چالش اصلی عدم توسعه زیست بوم در ایران، اثرات سند آمایش در ارتقای نوآوری های منطقه ای

به گزارش نماشو، رییس انجمن مدیریت فناوری و نوآوری با اشاره به چهار چالش اصلی عدم توسعه زیست بوم ها در کشور، گفت: سند آمایش سرزمینی که از سوی وزارت علوم تهیه شده است، در توسعه زیست بوم های منطقه ای موثر است.

4 چالش اصلی عدم توسعه زیست بوم در ایران، اثرات سند آمایش در ارتقای نوآوری های منطقه ای

به گزارش خبرنگاران دکتر منوچهر منطقی در کنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری با طرح این سوال که چگونه می توان مدیریت نوآوری و فناوری را در بخش های مختلف از جمله بخش های صنعتی اجرایی کرد، اضافه نمود: بر این اساس در هر دوره از این کنفرانس موضوعاتی را مطرح کردیم.

وی عنوان این دوره از کنفرانس را تحولات فناورانه، زیست بوم نوآورانه و مدل های کسب و کار مطرح کرد و ادامه داد: زیست بوم های فناورانه برای ادامه حیات احتیاج به نهادهای هماهنگ کننده دارند.

منطقی با اشاره به وجود سه نوع زیست بوم فناورانه، یادآور شد: کسب و کار، نوآوری و پلتفرمی از انواع کسب وکارها محسوب می گردد و در ایران برای فعال شدن این زیست بوم ها چهار چالش وجود دارد.

وی، توجه عمده روی زیست بوم های کسب و کارهای خدماتی، عدم تجربه کافی سیستم های حاکمیتی برای شکل گیری زیست بوم ها، عدم موفقیت برای ارتقای هماهنگی ها میان فعالان این عرصه و تامین مالی و سرمایه را از جمله چالش های ایران در توسعه زیست بوم ها مطرح کرد.

رییس کنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری یادآور شد: بر این اساس 11 پنل و کارگاه های آموزشی برگزار خواهد شد.

وی یکی از این پنل ها را در زمینه آنالیز سند آمایش آموزشی دانست که از سوی وزارت علوم تهیه می گردد و ادامه داد: سند آمایش آموزشی اقدام مناسبی برای توسعه منطقه ای زیست بوم های نوآوری و فناوری خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه 50 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بانوان هستند، گفت: از این رو یکی از پنل های این کنفرانس به موضوع بانوان نوآور برای افزایش ظرفیت فناورانه کشور خواهد بود.

منطقی با بیان اینکه در این کنفرانس 72 مقاله ارائه شده است، اضافه نمود: از این تعداد 6 مقاله به عنوان ارائه شفاهی انتخاب شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 650

به "4 چالش اصلی عدم توسعه زیست بوم در ایران، اثرات سند آمایش در ارتقای نوآوری های منطقه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 چالش اصلی عدم توسعه زیست بوم در ایران، اثرات سند آمایش در ارتقای نوآوری های منطقه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید