18 هزار دانش آموز کردستانی تحت پوشش طرح نماد قرار دارند

به گزارش نماشو، به گزارش خبرنگاران، افشین خوش گوار شامگاه یکشنبه در شورای سیاست گذاری طرح نماد آموزش و پررش استان کردستان، اظهارداشت: نماد با هدف نظام بخشی و سازماندهی برنامه ها و فعالیت های حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزان طراحی شده است و در دو محور مراقبتی و آموزش ارتقایی به صورت پایلوت در دو شهرستان استان در حال انجام است.

18 هزار دانش آموز کردستانی تحت پوشش طرح نماد قرار دارند

وی اضافه نمود: 156 مدرسه شهرستان کامیاران و شش مدرسه ناحیه یک سنندج مجری این طرح هستند که در شهرستان کامیاران تمام دانش آموزان بالغ بر 16 هزار و 285 نفر و در ناحیه یک سنندج شش مدرسه و دو هزار و 250 دانش آموز تحت پوشش این طرح هستند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان ادامه داد: برگزاری جلسات توجیهی مدیران، معین سفیران نماد، شناسایی و غربالگری تمام دانش آموزان، تهیه منابع آموزشی و علمی، هماهنگی دستگاه های عضو طرح و شروع آموزش های ارتقایی از برنامه های این طرح بوده است.

خوش گوار یادآور شد: در طرح نماد علاوه بر آموزش و پرورش 13 دستگاه عضو ائتلاف هستند که هر کدام به فراخور آسیب های شناسایی شده نقش مداخله ای و حمایتی خود در جهت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس را ایفا خواهند کرد.

وی اعلام کرد: با توجه به اینکه قرار است تا سرانجام برنامه ششم توسعه، تمام دانش آموزان و مدارس کشور تحت پوشش این طرح قرار گیرند، ضروری است دستگاه های همکار در این طرح در بخش درون سازمانی اقدامات لازم جهت مطلع سازی همکاران نسبت به نقش و وظایف دستگاه خود را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 866

به "18 هزار دانش آموز کردستانی تحت پوشش طرح نماد قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 هزار دانش آموز کردستانی تحت پوشش طرح نماد قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید