17 ویژگی آدم های تودل برو از نگاه برایان تریسی

به گزارش نماشو، روزنامه شهروند: حتما شما هم مثل من چندتایی از این آدم ها را می شناسید که نظر همه را به خودشان جلب می نمایند!

17 ویژگی آدم های تودل برو از نگاه برایان تریسی

آدم هایی که نمی توان کاریزمایشان را سنجید، اما همه با آن ها احساس راحتی می نمایند و جذب شان می شوند. آن ها چطور این کار را می نمایند؟

با موهبتی خدادادی متولد شده اند یا با مطالعه و تمرین فهمیده اند که چه چیز هایی روی دیگران بیشتر اثر دارد و آن ها را در زندگی شان به کار می برند؟ احتمالا دومی درست است. به نظرم مهمترین خصلت این آدم ها نوع برقراری ارتباط کلامی آنهاست.

برای همین، 17 عادت گفتاری این افراد خیلی دوست داشتنی را برایتان فهرست نموده ایم.

1. هرجا که می توانند مودب باشند، هستند

استفاده از کلماتی مثل لطفا و ممنونم ممکن است همه جا ضرورتی نداشته باشد، اما اگر می خواهید کاریزماتیک باشید استفاده از آن ها بسیار به نفع تان خواهد بود.

2. قدردان محبت های کوچک هستند

وقتی کسی به خاطر چیزی از شما تشکر می نماید گفتن دوکلمه خواهش می کنم خیلی بیشتر از حرفشم نزن (یا مثلا باشه) اثر دارد. آدم های دوست داشتنی از شنیدن تشکر مسرور می شوند و با کلام به آن پاسخ می دهند.

3. تعریف شان واقعی است

در این جا واقعی کلمه کلیدی است. افراد کاریزماتیک تعریف های واقعی به زبان می آورند. نه بی فایده تعریف می نمایند نه چاپلوس اند. اگر کسی شایسته تعریف باشد از گفتنش دریغ نمی نمایند.

4. از ته دل همدردی می نمایند

آن ها از عباراتی مانند حتما خیلی احساس غرور کردی یا می تونم تصور کنم چقدر عصبانی شدی استفاده می نمایند؛ بنابراین هم با احساسات افراد دیگر همراهی می نمایند و هم به آن ها بها می دهند (بد نیست این راز را بدانید که آدم ها دوست دارند دیگران درک شان نمایند!)

5. اطلاعات مفید را با دیگران به اشتراک می گذارند

برخی ها اطلاعات را فقط برای خودشان می خواهند، چون فکر می نمایند که این کار باعث قدرت آن ها می گردد. چنین آدمی نباشید. البته توجه کنید که: آدم های واقعا دوست داشتنی متوجه هستند که اطلاعات با شایعات تفاوت دارد.

6. به دیگران پیشنهاد یاری می دهند

خیلی از ما دل مان می خواهد به جامعه یاری کنیم، اما نمی دانیم از کجا باید آغاز کرد. کاریزماتیک ترین آدم ها خیلی ساده در جست وجوی فرصتی برای یاری، فقط به اطراف شان نگاه می نمایند؛ در خانواده در جامعه و در هر لحظه از زندگی روزمره (این کار می تواند در حد باز نگه داشتن در برای کسی باشد که پشت سر شما دارد وارد می گردد).

7. یادشان نمی رود که عضوی از تیم هستند

احساس رفاقت می تواند موقعیت های سخت را قابل تحمل کند. شوخ طبعی حتی می تواند باعث لذتبخش شدن چنین موقعیت هایی بگردد. آدم های خیلی کاریزماتیک در موقعیت های سخت جملاتی مثل این به زبان می آورند: عیب نداره، برای همه مون همین طوره و بعد در کنار بقیه برای رسیدن به اهداف تیم کوشش می نمایند.

8. از اسامی و عناوینِ محترمانه استفاده می نمایند

آدم های کاریزماتیک اسامی دیگران را به خاطر می سپارند و در موقعیت هایی که استفاده از عناوین، افراد را مسرور می نماید آن ها را به کار می برند. کسب عناوینی مثل دکتر یا سرهنگ زمان می برد؛ پس چرا از آن ها استفاده نکنیم؟

9. با اعتماد به نفسِ برحق صحبت می نمایند

لاف نمی زنند، اما در مواجهه با موقعیت های چالش برانگیز- بخصوص چیز هایی که روی زندگی دیگران اثر دارند- با آرامش، کنجکاوی و اعتماد به نفس به مسأله نزدیک می شوند. معمولا می گردد جملاتی مانند این را از زبان شان شنید: خب، ببینیم چطور باید این مشکلو حل کرد.

10. دیگران را به هم معرفی می نمایند

می دانید بهترین چیزی که کسی می تواند همزمان به دو نفر بگوید چیست؟ اجازه بدید … را به شما معرفی کنم. البته ظاهرا این روز ها همه به دنبال برقراری ارتباط هستیم، اما آدم های کاریزماتیک کسانی هستند که علاوه بر ساختن شبکه ارتباطی خودشان به دیگران هم یاری می نمایند تا با افراد بیشتری آشنا بشوند.

11. به دیگران اجازه می دهند برای خودشان تصمیم بگیرند

آدم های واقعا کاریزماتیک به نظر خود اعتماد دارند، اما در عین حال متوجه هستند که دیگران ممکن است دیدگاه متفاوتی داشته باشند و باید بتوانند راستا زندگی خودشان را انتخاب نمایند. به علاوه، رهبران کاریزماتیک از دادن اختیار و سپس اعتماد به دیگران برای دستیابی به چیزی که از آن ها خواسته شده، ترسی ندارند.

12. به دیگران می گویند که به آن ها اعتماد دارند

فقط سه کلمه: بهت ایمان دارم. همین کلمات ساده می توانند الهام بخش موفقیت باشند. همه افراد به تصدیق شدن احتیاج دارند. در عین حال این تصدیق باعث ایجاد محبت نسبت به فرد گوینده می گردد.

13. نوبت شان را فراموش نمی نمایند

آدم های دوست داشتنی وقتی که برای انجام کاری چه مفرح و چه سخت و ناراحت نماینده نوبت آن ها باشد نمی ترسند و قدم پیش می گذارند. به عبارت دیگر، آن ها اگرچه از دیگران تعریف می نمایند یا بخشنده هستند، اما در عین حال یادشان نمی رود که این دفعه مثلا پرداخت صورتحساب ناهار نوبت آنهاست.

14. گوش می دهند و می خواهند بیشتر بدانند

آدم های خیلی دوست داشتنی مستمع های فعال و صادقی هستند. می توانید با آن ها درباره نظرات یا ماجراهایتان صحبت کنید یا از آن ها هدایت بخواهید و آن ها با پرسیدن سوال و دادن نشانه های کلامی نشان می دهند که در لحظه حاضر و حتی به موضوع علاقه مند هستند. زمان برای همه ما با ارزش ترین منبع است، اما آن ها حاضرند وقت شان را در اختیار شما بگذارند.

15. مسئولیت پذیر هستند

این آدم ها مسئولیت کار یا خطایشان را می پذیرند و کنترل اموری را که باید تحت نظارت شان باشد به دست می گیرند؛ بنابراین با عقل جور درمی آید که بگوییم آدم های قابل اعتماد بسیار دوست داشتنی اند.

16. حمایت شان را اعلام می نمایند

ما آدم هایی را که کنارمان می مانند و کاری می نمایند که احساس کنیم ما را حمایت می نمایند، دوست داریم. در ارتش به این کار می گویند هوای ساعت شش همدیگه را داشتن (ساعت شش موقعیت پشت سر فرد است). کسی را به یاد بیاورید که در موقع احتیاج از شما حمایت نموده است و به من بگویید که در آن لحظه چقدر برایتان دوست داشتنی می نمود؟

17. همواره می پرسند: چرا که نه؟

آدم های دوست داشتنی اغلب آدم هایی رویاپرداز، مثبت نگر و عمل گرا هستند. رابرت اف کندی این آدم ها را به بهترین وجه توصیف نموده است: برخی ها عادت دارند چیز ها را همان طور که هستند، نگاه نمایند و بپرسند چرا؟ من رویای چیز هایی را می بینم که هرگز وجود نداشته اند و می پرسم چرا که نه؟

منبع: برترین ها
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1183

به "17 ویژگی آدم های تودل برو از نگاه برایان تریسی" امتیاز دهید

4 کاربر به "17 ویژگی آدم های تودل برو از نگاه برایان تریسی" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "17 ویژگی آدم های تودل برو از نگاه برایان تریسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید