گزارش بازدید دانشجویان دانشگاه تهران از مرکز پردازش دیجی کالا

به گزارش نماشو، صبح چهارشنبه، 11 شهریور 97، جمعی از دانشجویان دانشکده مدیریت دانشگاه تهران از مرکز پردازش خبرنگاران که بزرگ ترین مرکز پردازش در منطقه است، بازدید کردند و با چشم اندازهای مدیریتی خبرنگاران و سازوکارهای واحد عملیات از نزدیک آشنا شدند.

گزارش بازدید دانشجویان دانشگاه تهران از مرکز پردازش دیجی کالا

دانشجویان دانشکده مدیریت دانشگاه تهران که به صورت تئوری با شیوه های مختلف مدیریت آشنا گردیده اند، این بار این فرصت را پیدا کردند تا از نزدیک با روند مدیریت بزرگ ترین ایکامرس ایران آشنا شوند. در ابتدای این برنامه تاریخچه شکل گیری خبرنگاران برای دانشجویان شرح داده شد و آن ها با مدل کسب و کار ابتدایی خبرنگاران آشنا شدند. در ادامه روند تکامل این مدل کسب و کار و اضافه شدن دسته بندی های جدید به سبد خدمات خبرنگاران شرح داده شد تا این دانشجویان با روندی که یک کسب و کار نوپا تا رسیدن به بلوغ طی می نماید به صورت موردی آشنا شوند.

در این معرفی چشم انداز و بیانیه ماموریت دیجی کالا به دانشجویان ارائه شد و برنامه های دیجی کالا برای دست یابی به این چشم انداز برای آن ها شرح داده شد. در همین راستا چگونگی رسیدن خبرنگاران به مدل کسب و کار مارکت پلیس شرح داده شد و در خصوص ویژگی های این مدل بحث شد.

پس از آشنایی کلی دانشجویان دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با کسب و کار دیجی کالا، تور بازدید از مرکز پردازش دیجی کالا در سایت دانش شروع شد. این مرکز پردازش بزرگ ترین مرکز پردازش کالا در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقاست و بازدید از این مرکز می تواند دید خوبی از نحوه مدیریت فرآیند پردازش کالا به مدیران آینده ارائه کند.

در این تور دانشجویان با نحوه طبقه بندی کالاهای در قفسه های انبار، نحوه مدیریت موجودی انبار، فرآیند پردازش سبد سفارش، بسته بندی و دسته بندی بسته ها برای ارسال برای مشتریان آشنا شدند. در این برنامه دانشجویان سوالات و ابهامات خود را مطرح می کردند و مسئولین هر بخش به شرح این موارد و برطرف ابهام دانشجویان می پرداختند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 23 بهمن 1397 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 323

به "گزارش بازدید دانشجویان دانشگاه تهران از مرکز پردازش دیجی کالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش بازدید دانشجویان دانشگاه تهران از مرکز پردازش دیجی کالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید