کنعانی مقدم در گفت وگو با خبرنگاران: عقب نشینی آمریکایی ها با مستثنی شدن 8 کشور از تحریم های نفتی، پمپئو غیب گو است و از سر احساس پیش بینی می نماید

به گزارش نماشو، کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: نصف حرف های ترامپ بلوف سیاسی است و آمریکا با مستثنی کردن این 8 کشور از تحریم های نفتی واشنگتن علیه ایران، عقب نشینی کرد.

کنعانی مقدم در گفت وگو با خبرنگاران: عقب نشینی آمریکایی ها با مستثنی شدن 8 کشور از تحریم های نفتی، پمپئو غیب گو است و از سر احساس پیش بینی می نماید

حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل سیاست خارجی در گفت وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی خبرنگاران؛ با اشاره به اظهارات اخیر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه ایران پس از اجرایی شدن تحریم ها برنامه های هسته ای خود را از سر نخواهد گرفت و از برجام خارج نخواهد شد، اظهار کرد: پمپئو غیب گو است و چیزی که دلش می خواهد را پیش بینی می نماید.

وی درباره بحث اقدامات اروپایی ها برای جبران خروج آمریکایی ها از برجام، توضیح داد: در مورد این بحث مسر هستیم و اگر این اتفاق رخ ندهد، قطعا تصمیم می گیریم که در برجام بمانیم یا از آن خارج شویم.

کنعانی مقدم در خصوص راهکارهای جایگزین بعد از اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران، گفت: هر آنچه که آمریکا در رابطه با تحریم ها می توانست انجام دهد؛ اعمال نموده و کاری نمانده است که آن را انجام نداده باشد.

این کارشناس مسائل سیاست خارجی اضافه کرد: نصف حرف های ترامپ بلوف سیاسی است و عمدتا قصد دارد که با تهدید طرف مقابل، او را از اقدامات متقابل باز دارد و به نظر می رسد که راهکارهای سیاسی و اقتصادی را برای مقابله با این تهدیدات را داریم.

وی درباره عقب نشینی آمریکا در بحث تحریم نفتی و رساندن صادرات نفت ایران به صفر، توضیح داد: آمریکایی ها براساس آن چیزی که دلشان می خواهد نه واقعیت اقتصادی دنیا، حرف می زنند.

کنعانی مقدم اعلام نمود: اکنون 8 کشوری که مستثنی از تحریم های نفتی واشنگتن علیه ایران شدند، همان 8 کشور مشتری در رابطه با نفت با ایران بودند. پس آمریکایی ها در این خصوص عقب نشینی جدی انجام دادند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 فروردین 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 470

به "کنعانی مقدم در گفت وگو با خبرنگاران: عقب نشینی آمریکایی ها با مستثنی شدن 8 کشور از تحریم های نفتی، پمپئو غیب گو است و از سر احساس پیش بینی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنعانی مقدم در گفت وگو با خبرنگاران: عقب نشینی آمریکایی ها با مستثنی شدن 8 کشور از تحریم های نفتی، پمپئو غیب گو است و از سر احساس پیش بینی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید