کمالوندی: دوره دیپلماسی قایق های توپدار به سر آمده است

به گزارش نماشو، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در دیدار با معاون وزیر امور خارجه انگلیس با یاد آوری اهمیت اجرای تعهدات طرف مقابل در برجام تاکید نمود که دوره دیپلماسی قایق های توپدار به سر آمده است.

کمالوندی: دوره دیپلماسی قایق های توپدار به سر آمده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در دیدار اندرو موریسون، معاون وزیر خارجه انگلیس در امور خاورمیانه با بهروز کمالوندی معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران که به درخواست طرف انگلیسی و در محل سازمان انرژی اتمی انجام شد، طرفین آخرین تحولات در مورد برجام و مسائل بین الملل را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

کمالوندی با یاد آوری اهمیت اجرای تعهدات طرف مقابل در برجام، بر جدیت ایران در اجرای اقدامات اعلام شده در چارچوب پاراگراف های 26 و36 تاکید نمود و یاد آور شد که فراوری اورانیوم غنی شده بر اساس آنچه که رئیس جمهور و شورای عالی امنیت ملی تعیین نموده است، ادامه خواهد یافت.

معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به اظهارات موریسون که ضمن ابراز حمایت از برجام از سوی کشورش، خواهان خویشتنداری ایران و حفظ برجام شده و عبور از تعهدات را جدی و مخاطره آمیز ارزیابی کرد، گفت: اینگونه تهدیدها و فشارهای حداکثری اعمال شده از سوی آمریکا محکوم به شکست است.

وی در ادامه تاکید نمود که دوره دیپلماسی قایق های توپ دار به سر آمده و با دنبال کردن تحولات چند هفته گذشته، آمریکایی ها باید آموخته باشند که سیاست های تخریبی آنها نه تنها نتیجه دلخواه نداده بلکه به تشدید تنش ها نیز منجر شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1060

به "کمالوندی: دوره دیپلماسی قایق های توپدار به سر آمده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمالوندی: دوره دیپلماسی قایق های توپدار به سر آمده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید