کلینیک داوری رقابت های آزمایشی المپیک 2020 برگزار گردید

به گزارش نماشو، محمد ابراهیم امامی داور المپیکی کشورمان در خصوص موارد مطرح شده در این کلینیک گفت: کلینیک داوران رقابت های کشتی آزمایشی المپیک توکیو با حضور 27 داور المپیکی از جمله من، محمد مصلایی پور و نیما صادقی در شهر توکیو ژاپن برگزار گردید.

کلینیک داوری رقابت های آزمایشی المپیک 2020 برگزار گردید

در این کلینیک که با تدریس آنتونیو سیلوستری رئیس کمیسیون داوران اتحادیه دنیای و با حضور سایتو دیگر مدرس اتحادیه دنیای از کشور ژاپن برگزار گردید، نکات مهمی از قوانین که مقرر است در المپیک 2020 اجرا گردد با نمایش گزیده ای از مسابقات کشتی قهرمانی دنیا در قزاقستان و مسابقات قاره های مختلف تشریح شد.

مهمترین موارد مطرح شده در این کلاس فشرده آموزشی به توضیح ذیل است:

- جاگیری به موقع و مناسب داوران به هنگام اجرای فن از مواردی است که مدرسین اتحادیه دنیای کشتی در مسابقات مختلف کشتی برای آن اهمیت ویژه ای قائل هستند.

- اقتدار داوران در اعلام رای بسیار حائز اهمیت است و نباید با دادن هر امتیازی، داور وسط بلافاصله به رئیس تشک نگاه کند، بلکه در موقعیت مناسب می توان به وسیله اسکوربرد از تایید امتیاز نهایی آگاه شد.

- اجرای فنون پرتابی که مدافع به حالت خطر نرود، در شرایطی دو امتیاز برای مجری فن در بر خواهد داشت که حتما مدافع بر روی تشک با سینه و یا پهلو فرود بیاید.

- خروج هر یک از کشتی گیران از منطقه زون به بیرون از تشک (منطقه حفاظت) در صورتی که عمدی باشد و بتوان بعنوان فرار از تشک محسوب کرد، کشتی گیر مدافع علاوه بر دریافت یک اخطار (o) با از دست دادن امتیاز (یک امتیاز در رشته کشتی آزاد و دو امتیاز در کشتی فرنگی) مجازات خواهد شد.

- در صورت مشاهده فرار از فن باید داور وسط در فرصت مناسب کشتی را قطع نماید و به کشتی گیر خاطی تذکر بدهد، در صورت تکرار کشتی گیر مدافع با اخطار و امتیاز مجازات خواهد شد.

- اجرای قوانین و مقررات داوری توسط داوران بایستی با دقت نظر، آرامش کامل و بدون استرس باشد که این امر برای مدرسین اتحادیه دنیای کشتی بسیار حائز اهمیت است.

- جلوگیری از اجرای فنون خطا و دادن تذکر به موقع توسط داور وسط به کشتی گیر خاطی بسیار مهم است.

اجرای فن زیبا در کشتی آزاد و فرنگی که منجر گردد مدافع پس از چرخش کامل، مستقیما به خطر برود دارای پنج امتیاز است و داوران باید نسبت به تشخیص اجرای فن 5 امتیازی و 4 امتیازی دقت لازم را داشته باشند.

- نکته تاکیدی برای روسای تشک اینست که در اثر اشتباه رای داور و قاضی، رئیس تشک می بایست پس از قطع به موقع کشتی و در هنگام مشورت، از جایش بلند شده و نظر قطعی خود را برای اصلاح رای به آنان اعلام کند.

- اتحادیه دنیای کشتی به دنبال آن است برای مدیریت بهتر در رقابت های کشتی، کلاس تخصصی روسای تشک را پیش از شروع بازی های المپیک، برای منتخبین داوری در صندلی رییس تشک برگزار کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1291

به "کلینیک داوری رقابت های آزمایشی المپیک 2020 برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلینیک داوری رقابت های آزمایشی المپیک 2020 برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید