کشف اسکلت دختر 13 ساله در کنار هرم مصر

به گزارش نماشو، به گفته باستان شناسان و وزیر آثار باستانی و میراث فرهنگی مصر، اسکلت متعلق به دختری حدوداً 13 ساله در کنار هرم 4600 ساله مصر کشف شده است.

کشف اسکلت دختر 13 ساله در کنار هرم مصر

به گزارش خبرنگاران به نقل از لایو ساینس، بقایای این دختر در گورستانی در نزدیکی هرم می دوم، دفن شده است. در این مقبره هیچ وسیله ای وجود ندارد و این جسد بدون متعلقات دفن شده است.

باستان شناسان سن تقریبی این دختر در زمان مرگ را با آنالیز استخوان هایش تخمین زده اند. زمان دقیق دفن این دختر تعیین نیست با این حال هرم مجاور او به 4600 سال پیش باز می گردد.

در جایی دیگر در همین گورستان باستان شناسان دو جمجمه حیوان را که گمان می رود جمجمه گاو هستند، در کنار دو گلدان سرامیکی نیز کشف کردند. به نظر می رسد این جمجمه ها و گلدان ها پیشکشی برای مراسم دفن هستند. با این حال باستان شناسان اطمینان ندارند که این مراسم برای چه کسی برگذار شده است.

هرم می دوم قبل از اینکه به هرمی با وجوه مسطح تبدیل گردد، در ابتدا به عنوان یک هرم پلکانی ساخته شده بود. علت اینکه چرا از یک هرم پلکانی به یک هرم مسطح تغییر شکل داد، هنوز تعیین نیست.

باستان شناسان معتقدند که دست کم بخشی از این هرم به فرعون سنفرو تعلق داشت. فرعون هونی یکی از نیاکان سنفرو برای اولین بار این هرم را به صورت پلکانی ساخت و سپس سنفرو آن را به یک هرم معمول با وجوه مسطح تغییر داد.

سنفرو اهرام متعددی در مصر بنا کرد که شامل دو هرم در مکانی به نام دهشور و چندین هرم پلکانی کوچک دیگر می گردد. علت اینکه چرا سنفرو به ساخت تعداد زیادی هرم علاقه مند بود تعیین نیست، اما فرضیه ای وجود دارد که او سعی داشته بهترین هرم ممکن را با روش آزمون خطا بسازد. پسر و جانشین او خوفو هرم عظیم جیزه، بلندترین هرم دنیا را بنا کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 813

به "کشف اسکلت دختر 13 ساله در کنار هرم مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف اسکلت دختر 13 ساله در کنار هرم مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید