کره جنوبی و آمریکا مانور فرماندهی مشترک برگزار می نمایند

به گزارش نماشو، پکن- خبرنگاران- در حالی که هنوز جوهر بیانیه صبح امروز (یکشنبه) وزرای خارجه کره جنوبی و آمریکا مبنی بر لغو رزمایش های مشترک دو کشور در بهار امسال خشک نشده است ستاد مشترک ارتش کره جنوبی عصر امروز اعلام نمود که همراه با آمریکا مانور فرماندهی مشترک برگزار می نمایند.

کره جنوبی و آمریکا مانور فرماندهی مشترک برگزار می نمایند

به گزارش خبرنگاران از تلویزیون ژاپن، ستاد مشترک کره جنوبی عصر روز یکشنبه با صدور بیانیه ای بیان کرد: برگزاری این مانور تاکیدی بر همکاری دراز مدت با آمریکا و اراده قوی برای حفظ ثبات کره جنوبی و منطقه است و بر راهبردها و تاکتیک ها متمرکز خواهد بود.

صبح امروز یکشنبه وزرای کره جنوبی و آمریکا اعلام نموده بودند مانورهای مشترک Key Resolve و Foal eagle بین ارتش های دو کشور را به تعویق می اندازند و به جای آن، تمرینات جابجایی واحدهای کوچک تر از گردان برگزار می نمایند.

مانور کی ریسُلو یک تمرین شبیه سازی شده با رایانه برای تایید مختصات سلسله مراتب دستوری میان نیروهای دو کشور است هدف اصلی رزمایش فول ایگل نیز رسیدن تفنگداران دریایی به خشکی است.

کره شمالی نسبت به تمرین های نظامی در بهار واکنش شدید نشان داده بود و آن را بهانه ای برای حمله به این کشور می دانست.

وزارت دفاع آمریکا ژوئن سال گذشته اعلام نموده بود طبق توافق سران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور، آمریکا بخشی از مانورهای مشترک نظامی با کره جنوبی را به تعویق می اندازد به همین دلیل ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی، سایر تمرین های نظامی مشترک خود که برای ماه های اوت و دسامبر سال میلادی گذشته برنامه ریزی شده بود را لغو کردند.

**آساق**1904**

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 863

به "کره جنوبی و آمریکا مانور فرماندهی مشترک برگزار می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی و آمریکا مانور فرماندهی مشترک برگزار می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید