کدخدایی: نخبگان بیانیه گام دوم انقلاب را نقشه راه خود نمایند، اصلاح عملکرد مسئولان در راستا اهداف انقلاب اولویت جامعه ماست

به گزارش نماشو، سخنگوی شورای نگهبان گفت: اصلاح عملکرد مسئولان در راستا اهداف انقلاب و منافع ملی اولویت جامعه ماست.

کدخدایی: نخبگان بیانیه گام دوم انقلاب را نقشه راه خود نمایند، اصلاح عملکرد مسئولان در راستا اهداف انقلاب اولویت جامعه ماست

به گزارش ، جلسه هم اندیشی بیانیه گام دوم انقلاب با حضور عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان و اعضای پژوهشکده شورای نگهبان در پژوهشکده شورای نگهبان برگزار گردید.

در ابتدای این نشست کدخدایی به بیان نکاتی پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت و گفت: بیانیه گام دوم ترسیمی است از چهل سال گذشته انقلاب اسلامی که با تلخی ها و شیرینی های بسیاری همراه بوده و علیرغم دشمنی ها و تهدید ها این نظام با استواری و دستاورد های بسیار به راه خود ادامه داده و برای حرکت به سوی آینده مصمم تر است.

سخنگوی شورای نگهبان با استناد به آمار های بین المللی ادامه داد: اذعان نهاد های بین المللی و بعضی دشمنان خارجی به موفقیت های ایران و افزایش فشار ها و کینه ورزی آنان علیه ایران خود روشن ترین گواه بر پیشرفت و عظمت ایران است.

سخنگوی شورای نگهبان بیانیه گام دوم انقلاب را تصویری از راه طی شده این چهل سال دانست و ادامه داد: انتظار از جامعه علمی و نخبگان کشور این است که در دانشگاه ها و محافل علمی به تبیین این بیانیه بپردازند و برای رسیدن به شکوفایی و رشد بیانیه را نقشه راه خود کنند و از این بیانیه برنامه های دقیق برای اداره بهتر کشور استخراج کنند.

این استاد دانشگاه با اشاره به پیغام ویژه این بیانیه برای همه مسئولان ادامه داد: اصلاح عملکرد مسئولان در جهت اهداف انقلاب و منافع ملی اولویت جامعه ماست و این اصلاح عملکرد مسئولان مهم ترین وسیله برای تحقق اهداف نظام است.

کدخدایی از پژوهشگران شورای نگهبان خواست تا تمام بند ها و نکات این بیانیه را از دید حقوقی آنالیز و کارشناسی کنند تا بتوانند از بعد حقوقی به رسیدن به اهداف بیانیه در عرصه های فرهنگی، مالی، سیاست خارجی و ... یاری کنند.

در ادامه نشست پژوهشگران پژوهشکده شورای نگهبان به بیان تحلیل ها، دیدگاه ها و پیشنهادات خود در مورد عملیاتی کردن محتوای بیانیه گام دوم انقلاب در عرصه حقوق پرداختند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 تیر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 870

به "کدخدایی: نخبگان بیانیه گام دوم انقلاب را نقشه راه خود نمایند، اصلاح عملکرد مسئولان در راستا اهداف انقلاب اولویت جامعه ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدخدایی: نخبگان بیانیه گام دوم انقلاب را نقشه راه خود نمایند، اصلاح عملکرد مسئولان در راستا اهداف انقلاب اولویت جامعه ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید