کانون کارگردانان سینما 25 آذر ماه تصمیم نهایی می گیرد

به گزارش نماشو، مجمع عمومی عادی فوق العاده کانون کارگردانان نوبت دوم، یکشنبه 25 آذر ساعت 17 در خانه سینما برگزار می گردد.

کانون کارگردانان سینما 25 آذر ماه تصمیم نهایی می گیرد

به گزارش خبرنگاران، طبق اعلام روابط عمومی کانون، همچنین مجمع عمومی عادی فوق العاده نوبت اول کانون کارگردانان سینمای ایران در تاریخ پنج آذرماه با دستور جلسه رای در خصوص ثبت در وزارت کار، در خانه سینما برگزار گردید.

مجمع برگزار گردیده طبق قانون اولین مجمع عمومی دوره جدید شورای مرکزی کانون کارگردانان در این خصوص بود که تصمیم گیری در این خصوص به مجمع دوم رسید.

ولی این مجمع علیرغم به حد نصاب نرسیدن با پیشنهاد رئیس کانون کارگردانان و استقبال حاضرین ادامه یافت و نزدیک به سه ساعت در فضائی آرام و دوستانه به مصاحبه در این زمینه پرداختند.

به تائید حاضرین ، مجمع برگزار گردیده بهترین جلسه ای بود که تاکنون در زمینه بحث ثبت کانون کارگردانان در وزارت کار، برگزار گردید و شرکت نمایندگان در این مجمع از بزرگان و پیشکسوتان کانون همچون مهدی فخیم زاده، واروژ کریم مسیحی، علیرضا داودنژاد، ابوالحسن داودی، همایون اسعدیان، محمد مهدی عسگرپور، جعفر پناهی، مسعود جعفری جوزانی، محمدعلی سجادی، ابراهیم مختاری، محمد متوسلانی، محمدعلی نجفی، سیامک شایقی، علی ژکان، حسن برزیده و .... تا کارگردانان جوان سینما حضور داشتند.

همچنین اعضای موقت کانون نیز علیرغم اینکه طبق اساسنامه حق رای نداشتند ولی با حس مسئولیت در این مجمع شرکت کردند.

در ادامه این گزارش آمده است: در ابتدای جلسه محسن امیریوسفی رئیس کانون کارگردانان در خصوص دستورجلسه توضیحاتی ارائه کرد و اعلام نمود با توجه به شرایط موجود و ثبت اکثر صنوف خانه سینما در وزارت کار، طبق تصمیم شورای مرکزی ، لازم دانستیم اعضای کانون نیز نظر خود را در این زمینه بیان نمایند و شورای مرکزی آمادگی خود را برای برنامه ریزی در خصوص جواب مثبت یا منفی مجمع عمومی اعلام می دارد.

پس از آن پیشنهاد رئیس کانون مبنی بر ادامه بحث و مصاحبه در این زمینه با استقبال اعضاء روبرو شد و از همایون اسعدیان ریاست هیئت مدیره خانه سینما و محمدرضا موئینی رابط اصلی خانه سینما با وزارت کار ، دعوت شد به روی سِن بیایند که توضیحات کاملی در این خصوص دادند و در مورد تاریخچه و مزایای ثبت در وزارت کار و حقوقی شدن کانون کارگردانان صحبت کردند.

پس از آن به دعوت رئیس کانون، ابوالحسن داودی مدیرعامل پیشین خانه سینما و مسعود جعفری جوزانی از کارگردانان قدیمی سینما به عنوان مخالفین ثبت، به روی سِن آمدند و با ارائه نظراتشان در مورد معایب این ثبت به مصاحبهی رو در رو با موافقین پرداختند.

سپس حاضرین سئوالات و نظرات خود را در این زمینه اعلام کردند.

شورای مرکزی کانون کارگردانان بر این باور است که این مصاحبهها باید پیش از رای گیری نهائی انجام گردد تا نظر قاطع مجمع عمومی به دست آید. متاسفانه در این خصوص اتفاقات دردناکی که در دوسال گذشته بین انجمن مستندسازان و انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند رخ داد و باعث دو دستگی و جدائی بین مستندسازان سینمای ایران شد، تجربه ای ناخوشایند برای همه اهالی سینماست که خوشبختانه با حضور حداکثری و هوشمندانه مستندسازان عزیز درمجمع عمومی اخیر و با رای و صِحه بر انجمن صنفی که در وزارت کار ثبت شده، وحدتی دوباره به این صنف مهم و تاثیرگذار سینمای ایران بازگشت.

شورای مرکزی کانون کارگردانان همانطور که رئیس کانون در مجمع عمومی اعلام کرد نظر مجمع عمومی کانون را حُسن ختام این بحث می داند و برای هر دو پاسخ مثبت یا منفی مجمع عمومی برنامه ریزی نموده است.

خوشبختانه در مجمع عمومی برگزار گردیده همه حاضرین در جوی دوستانه و آرام ، نظرات موافق و مخالف خود را به صراحت اعلام کردند و نشان دادند که نسبت به سرنوشت کانون کارگردانان که سال آینده سی امین سال تاسیس آن است بی تفاوت نیستند و همگی با دیدی باز و در اتحادی صنفی ، تصمیم گیری نهائی در این خصوص را در مجمع عمومی دوم مورخ یکشنبه 25 آذر- ساعت 17 انجام خواهند داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 640

به "کانون کارگردانان سینما 25 آذر ماه تصمیم نهایی می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانون کارگردانان سینما 25 آذر ماه تصمیم نهایی می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید