چین: منفعت طلبی آمریکا باعث شکست مذاکرات تجاری شد

به گزارش نماشو، پکن- خبرنگاران- برای نخستین بار سخنگوی وزارت خارجه چین به صراحت از متوقف شدن روند توافق تجاری این کشور با آمریکا اطلاع داد و منفعت طلبی واشنگتن را علت آن معرفی کرد.

چین: منفعت طلبی آمریکا باعث شکست مذاکرات تجاری شد

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

لوکانگ روز چهارشنبه در پکن در جمع خبرنگاران تاکید نمود آمریکا به دنبال حصول بعضی از منافع بسیار غیرمنطقی است و همین موجب شد تا طرفین برای رسیدن به توافق تجاری با مانع روبرو شوند.

این نخستین واکنش یک مقام رسمی دولت چین پس از انتها 11 دور گفت و گوی تجاری دو کشور در آمریکا و چین برای رسیدن به توافق تجاری و انتها نبرد تعرفه ها بود.

وی گفت که پس از 11 بار مذاکرات تجاری نهایتا کار به شکست انجامید و علت آن هم این بود که آمریکا فشار حداکثری وارد می نماید و به دنبال کسب منافع یکجانبه غیرمنطقی است.

این سخنگو درباره اظهارات مقام های آمریکایی مبنی بر اینکه نزدیک بود توافق حاصل گردد ولی بخاطر پکن مذاکرات به نتیجه نرسید، گفت: آمریکا همیشه می گوید یک توافقی هست که البته مایل است به همان برسد اما از دیدگاه چین اصلا چنین توافقی وجود نداشته است.

وی تاکید نمود که وقتی بازارها متشنج می گردد و در آمریکا و کشورهای دیگر مسائل تجاری پیش می آید، آمریکا خیلی زود سعی می نماید افکار عمومی را منحرف نموده و دیگران را مقصر مسائل معرفی کند که البته این سیاست همیشه شکست می خورد.

سهنگوی وزارت خارجه چین توضیح داد که مذاکرات تجاری دو کشور فقط در صورتی به نتیجه و موفقیت می رسد که بر اساس منافع و احترام و اعتماد متقابل باشد.

آساق**231**1904**

منبع: ایرنا
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 991

به "چین: منفعت طلبی آمریکا باعث شکست مذاکرات تجاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: منفعت طلبی آمریکا باعث شکست مذاکرات تجاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید