چه اقداماتی برای ارتباطات در مراسم اربعین حسینی انجام شد؟

به گزارش نماشو، با نزدیک شدن به مراسم اربعین، اقداماتی از جمله کوشش برای کاهش تعرفه مکالمات بین ایران و عراق، افزایش ظرفیت های ارتباطات و راه اندازی سایت های ارتباطی سیار توسط اپراتورهای همراه اول و دوم در پایانه های شلمچه و چزابه برای تسهیل ارتباطات زائران در سفر به کربلای معلا اجرا شده است.

چه اقداماتی برای ارتباطات در مراسم اربعین حسینی انجام شد؟

به گزارش خبرنگاران، با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی، اعلام شده که برنامه ریزی های وزارت ارتباطات برای تسهیل ارتباطات در کربلا به زائران انجام شده است. یکی از این اقدامات، توافق برای کاهش تعرفه مکالمات است. بدین منظور محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- چندی پیش از پیشنهاد ایران به عراق برای به صفر رساندن حق ورودی تعرفه مکالمات بین المللی برای مراسم اربعین اطلاع داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم چنین در دیداری با نعیم ثجیل یسر -وزیر ارتباطات عراق- درباره افزایش ظرفیت های ارتباطی و برطرف نگرانی های این حوزه در ایام اربعین حسینی، گفت: کاهش تعرفه ترانزیت به صورت متقابل در دو کشور باعث افزایش تبادلات می گردد. ایران آمادگی دارد تا هر میزانی که طرف عراقی نسبت به کاهش تعرفه اقدام کند، تعرفه ترانزیت با کشور عراق را پایین بیاورد.

آذری جهرمی در این دیدار با خوب توصیف کردن تصمیم حذف ویزا میان دو کشور، گفت: مردم ایران عاشق امام حسین علیه السلام هستند و پیش بینی می کنم سال جاری چهار میلیون ایرانی در اربعین، زائر حرم امام سوم شیعیان شوند، بنابراین باید در خصوص برطرف مسائل و افزایش ظرفیت های ارتباطات کمیته ویژه ای تشکیل گردد تا کارها با سرعت پیگیری گردد.

همچنین وزیر ارتباطات عراق با ضروری دانستن افزایش ظرفیت های ارتباطی دو کشور و برطرف مسائل، ضمن تماس مستقیم با مسوول مستقیم آن در این کشور، دستور آنالیز موضوع و برطرف سریع مسائل را صادر کرد.

راه اندازی سایت پورتابل شرکت ارتباطات سیار در پایانه های شلمچه و چذابه

از طرفی تاکنون جلسه ستاد ویژه اربعین حسینی با حضور استاندار خوزستان، معاونین استاندار، نماینده وزارت کشور در امور زیرساخت اربعین، دستگاههای اجرایی عضو ستاد و نیروی نظامی و انتظامی به منظور ارائه گزارش اعضای ستاد استانی اربعین حسینی، خدمات رسانی و تسهیل در تردد زوار حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، 20 شهریورماه در پایانه مرزی چذابه واقع در شهرستان دشت آزادگان برگزار شده است.

علی صالح نساج -مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان- در این جلسه با اشاره به برنامه ها و اقدامات انجام شده حوزه ICT در مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی شلمچه و چذابه، از نصب و راه اندازی 14 سایت ارتباطی سیار توسط اپراتورهای همراه اول و دوم در هر دو پایانه مرزی اطلاع داد و اضافه کرد: با پیگیری های انجام شده مقرر شد چهار سایت پورتابل شرکت ارتباطات سیار به صورت ثابت در هر دو پایانه راه اندازی شوند.

وی با بیان این که در سال گذشته اقدامات خوبی در جهت رفاه حال زائرین اربعین حسینی انجام شده است، بر ارائه خدمات ارتباطی مطلوب و با کیفیت در ایام زیارت میلیونی اربعین در دو بخش تلفن همراه و اینترنت تاکید نمود و خواهان همکاری بیشتر دیگر دستگاه های اجرایی استان با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و کلیه اپراتورهای تلفن همراه جهت ارتباطات پایدار شد..

درباره حضور زائرین در ورودی پایانه های مرزی و همپوشانی شبکه ارتباطی با کشور هم مرز اعلام شده که برای جلوگیری از هزینه های ناخواسته رومینگ به هنگام استفاده از تلفن همراه، زائرین باید وضعیت انتخاب شبکه موبایل خود را از حالت اتوماتیک خارج و در حالت دستی قرار دهند. این امر از سوی اپراتورهای تلفن همراه به صورت پیامک و نصب بنر در ورودی پایانه های مرزی انجام خواهد شد.

اقدامات سال گذشته در اربعین چه بود؟

به گزارش خبرنگاران، اپراتورهای تلفن همراه هر ساله اقداماتی را برای تسهیل ارتباطات زائران در اربعین انجام می دهند. سال گذشته هم با توافق انجام شده، قیمت ارتباطات بین ایران و عراق و بالعکس کاهش یافته و نرخ مکالمات صادره ایران به عراق از دقیقه ای 3000 تومان به دقیقه ای 900 تومان برای ایام اربعین حسینی اعلام شده بود.

وزیر ارتباطات درباره ارائه خدمات اینترنت به زائران اربعین، نیز اظهار کره بود: آنچه در مهران است از خدمات نسل چهار استفاده می نماید و شعاع زیادی را با سرعت 300 مگابیت بر ثانیه پوشش می دهد. آنچه در شلمچه است نیز از وای فای استفاده می نماید و سرعت آن 54 مگابیت بر ثانیه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1238

به "چه اقداماتی برای ارتباطات در مراسم اربعین حسینی انجام شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه اقداماتی برای ارتباطات در مراسم اربعین حسینی انجام شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید