پیوند دوستی 25 ساله کلیسا و مسجد در فیصل آباد پاکستان

به گزارش نماشو، رابطه محبت آمیز 25 ساله یک کلیسای قدیمی و مسجد جامعی در همسایگی هم در شهر فیصل آباد در پنجاب پاکستان در تقویت رابطه میان ادیانی میان مردم این شهر تاثیر مثبتی داشته است.

پیوند دوستی 25 ساله کلیسا و مسجد در فیصل آباد پاکستان

به گزارش دفتر منطقه ای نماشو به نقل از سما نیوز ، یک کلیسای قدیمی 50 ساله در فیصل آباد، شهری در استان پنجاب پاکستان که در کنار مسجد قرار گرفته، با ایجاد پیوند دوستی، به تقویت رابطه میان ادیانی مردم این شهر کمک کرده است.

مردم این شهر می گویند: با وجود داشتن اعتقادات دینی متفاوت، نمازگزاران در دو عبادتگاه همسایگان خوبی برای همدیگر بوده و هنگام نیاز به یکدیگر کمک رسانی می کنند.

محمد اعجاز امام جماعت مسجد جامع محمدعلی فضلی در محله نازی آباد در فیصل آباد می گوید: اکنون 25 سال از همسایگی ما می گذرد و هرگز با هیچ تنشی روبرو نبوده ایم.

وی گفت: هر وقت مسجد چیزی لازم داشته باشد از کلیسا می گیریم و ما نیز به نیازهای آن ها پاسخ مثبت می دهیم.

امام جماعت این مسجد گفت که برادران مسیحی همچنین در جلساتی در مسجد شرکت کرده و ما نیز به نشست های آنان علاقه نشان می دهیم.

بابو رفاقت، یکی از بانیان کلیسای کاتولیک سنت پائول گفت: ما برنامه های عبادی را به گونه ای تنظیم می کنیم که با برنامه نماز تداخل نداشته باشد و بر این باور هستیم که احترام و تحمل مذهبی می تواند سبب تقویت روابط میان مردم و کاهش تنش های مذهبی را کاهش شود.

رفاقت گفت: مسلمانان رفتار خوبی با مسیحیان دارند و ما نیز همیشه به اذان احترام گذاشته و میکروفون هایمان را هنگام نماز خاموش می کنیم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1347

به "پیوند دوستی 25 ساله کلیسا و مسجد در فیصل آباد پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیوند دوستی 25 ساله کلیسا و مسجد در فیصل آباد پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید