پیرصالحی در مصاحبه با خبرنگاران تشریح کرد؛ پایان تخصیص 500 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به حوزه سلامت، دانشگاه های علوم پزشکی بودجه را صحیح هزینه نموده اند؟

به گزارش نماشو، پیر صالحی گفت: 500 میلیون یورو از صندوق توسعه ارزی به طور کامل به دست صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی نرسیده است و وزیر بهداشت قول دادند با دانشگاه هایی که پول را در ردیف دارو و تجهیزات پزشکی صرف نکردند برخورد قاطعی نمایند.

پیرصالحی در مصاحبه با خبرنگاران تشریح کرد؛ پایان تخصیص 500 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به حوزه سلامت، دانشگاه های علوم پزشکی بودجه را صحیح هزینه نموده اند؟

به گزارش خبرنگار ، 4 ماه پیش قول پرداخت 500 میلیون یورو از صندوق توسعه ارزی به صنعت دارو و تجهیزات پزشکی داده شد و در نهایت پس از 2 ماه تاخیر پول به دست بیمه سلامت رسید، اما به نظر می رسد که نیمی از این پول که تاکنون تخصیص پیدا نموده به دست صنعت دارو و تجهیزات پزشکی نرسیده است و دانشگاه های علوم پزشکی در هزینه کرد آن درست عمل نکردند.

پیرصالحی رئیس سازمان غذا و دارو در گفت وگو با خبرنگار ، درباره تخصیص 500 میلیون یورو از صندوق توسعه ارزی و نرسیدن آن به دست صنعت دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: واقعیت این است که با وجود تخصیص 500 میلیون یورو از صندوق توسعه ارزی، اما هنوز مشکل نقدینگی داروخانه ها و صنعت دارو و تجهیزات پزشکی پابرجاست.

وی ادامه داد: نیمی از 500 میلیون یورو صندوق توسعه ارزی به بیمه سلامت تخصیص پیدا نموده و تخصیص این پول کامل نبوده است و متاسفانه از همین مقداری که از 500 میلیون یورو تخصیص پیدا نموده هم شرکت های داروسازی و تجهیزات پزشکی استفاده کامل نکردند و پول به دست صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی به طور کامل نرسیده است.

برخورد وزیربهداشت با انحراف 500 میلیون یورو در دانشگاه های علوم پزشکی

رئیس سازمان غذا و دارو درباره اینکه چه تدبیری برای این موضوع اندیشیده شده تا پول به دست صنعت دارو و تجهیزات پزشکی برسد، گفت: من گزارش این موضوع را خدمت وزیر بهداشت دادم و وزیر هم قول دادند اگر ردیف 500 میلیون یورو دارو و تجهیزات پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی در محل خود هزینه نشده باشد با دانشگاه هایی که پول را در ردیف دارو و تجهیزات پزشکی صرف نکردند برخورد قاطعی نمایند.

پیرصالحی توضیح داد: این 500 میلیون یورو برای حل چالش نقدینگی دارو و تجهیزات پزشکی نشان دار شده بود و فکر می کنیم اگر این پول به طور کامل در اختیار صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی قرار بگیرد بخشی از مسائل البته نه به طور کامل در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی به طور موقت حل گردد.

رئیس سازمان غذا و دارو یادآوری کرد: پیگیر هستیم تا هر چه زودتر به این موضوع رسیدگی گردد و با گزارشی که به وزیربهداشت دادیم امیدواریم تا با دانشگاه هایی که 500 میلیون یورو را در جهت دیگری به جز دارو و تجهیزات پزشکی هزینه کردند، برخورد جدی گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 858

به "پیرصالحی در مصاحبه با خبرنگاران تشریح کرد؛ پایان تخصیص 500 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به حوزه سلامت، دانشگاه های علوم پزشکی بودجه را صحیح هزینه نموده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیرصالحی در مصاحبه با خبرنگاران تشریح کرد؛ پایان تخصیص 500 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به حوزه سلامت، دانشگاه های علوم پزشکی بودجه را صحیح هزینه نموده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید