پرونده فینال حذفی به کمیته انضباطی برمی شود یا هیأت رییسه؟

به گزارش نماشو، پرونده های جنجالی اخیر کمیته اخلاق برای تجدیدنظر به استیناف رسیده اند و صالحی، رییس کمیته استیناف رسیدگی به پرونده تخلفات فینال جام حذفی را در اولویت قرار داده است.

پرونده فینال حذفی به کمیته انضباطی برمی شود یا هیأت رییسه؟

پرونده محرومیت ها به کمیته انضباطی برمی گردد یا هیأت رییسه؟

دو پرونده بحث برانگیز و جنجالی کمیته اخلاق در هفته های اخیر بالاخره به کمیته استیناف رسیدند. پرونده ای درباره محرومیت و جریمه سعید فتاحی، حیدر بهاروند و عبدالکاظم طالقانی از مدیران فدراسیون و سازمان لیگ به دلیل حواشی و اتفاقات فینال جام حذفی و همچنین محرومیت کفاشیان و ترابیان به دلیل پرونده حق پخش تلویزیونی معروف به شرکت ام پی سیلوا که هرکدام بعد از اعلام حکم کمیته اخلاق با اعتراض محکومان پرونده به کمیته استیناف ارجاع داده شده اند.

محرومیت های سنگین و بحث برانگیز این دو پرونده به اندازه ای چالشی است که همه اهالی فوتبال را در انتظار حکم نهایی استیناف گذاشته است. آیا اتهام فساد اقتصادی کفاشیان و ترابیان از سوی استیناف تأیید می گردد و مستنداتی که این دو مدیر سابق فدراسیون فوتبال ارائه نموده اند در جهت برطرف اتهام، تأیید می گردد؟ یا درباره پرونده دیگری که به استیناف رسیده است، صلاحیت کمیته اخلاق برای رسیدگی به تخلف مدیران فدراسیون و سازمان لیگ در حواشی فینال جام حذفی تأیید می گردد یا نه؟

رییس کمیته استیناف پرونده مربوط به محرومیت مسوولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال را به دلیل در پیش بودن فصل جدید لیگ فوتبال در اولویت قرار داده است. به همین دلیل در روزهای گذشته جلسه رسیدگی به این پرونده در کمیته استیناف برگزار شده است و طرفین شرحات خود را در این جلسه ارائه نموده اند. حالا این پرونده در حال رسیدگی است و به مراحل پایانی خود نزدیک شده است. در روزهای آینده کمیته استیناف با تشکیل جلسه ای رأی این پرونده را صادر خواهد نمود.

علیرضا صالحی، درباره اولویت بندی اش برای رسیدگی به پرونده های رسیده به کمیته استیناف می گوید: به طور مثال اگر بخواهیم پرونده آقای کفاشیان را آنالیز کنیم تاثیری در روند و زمان برگزاری لیگ ندارد ولی ما در حال حاضر رئیس سازمان لیگ نداریم و همچنین رئیس کمیته مسابقات هم برای آغاز لیگ نداریم. اینکه این حکم تغییر می نماید یا نه را من نمی دانم ولی این دوستان روز گذشته به کمیته استیناف آمدند و صحبت های خود را انجام دادند و ما هم سعی می کنیم پرونده را در اولویت گذاشته و پس از آنالیز مدارک رای نهایی را صادر کنیم.

او با تأکید بر اینکه صدور رای نهایی زمانبر خواهد بود، شرح می دهد: به هر حال ما پرونده های دیگری هم داریم که باید به آنها رسیدگی کنیم اما به خاطر اینکه لیگ نوزدهم را در پیش داریم و این افراد در آنجا سمت های مهمی دارند اولویت را روی رسیدگی به این پرونده ها قرار می دهیم.

آنچه در تصمیم گیری کمیته استیناف حائز اهمیت است و می تواند بعد از این صدور رأی نهایی مورد بحث قرار بگیرد این است که او در کنار کمیته اخلاق و مقابل مدیران فدراسیون فوتبال قرار می گیرد و رأی تأیید می گردد که با توجه به نظر حقوق دانان مختلف مبنی بر عدم صلاحیت کمیته اخلاق برای ورود به این موضوع، بعید به نظر می رسد. حتی اگر او صلاحیت کمیته اخلاق را تأیید نکند باز هم مهم است که بدانیم آیا این پرونده را به کمیته انضباطی ارجاع می دهد یا هیأت رییسه فدراسیون فوتبال؟

چرا که بعضی حقوق دان ها حتی کمیته انضباطی را هم دارای صلاحیت لازم برای ورود به این پرونده نمی دانند و معتقدند که در این رابطه فقط باید هیأت رییسه تصمیم بگیرد و رأی صادر کند! همین موارد است که تصمیم نهایی استیناف درباره پرونده محرومیت بهاروند، فتاحی و طالقانی را از اهمیت دوچندانی برخوردار می نماید.

500 - 2

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 27 مرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1071

به "پرونده فینال حذفی به کمیته انضباطی برمی شود یا هیأت رییسه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده فینال حذفی به کمیته انضباطی برمی شود یا هیأت رییسه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید