پامپئو: دیپلمات های آمریکایی از ونزوئلا نمی روند

به گزارش نماشو، ایالات متحده با رد تصمیم نیکولاس مادورو برای قطع روابط دیپلماتیک و بیان اینکه او مجوز انجام چنین کاری را ندارد، تاکید نمود واشنگتن با یک دولت تحت رهبری خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا همکاری خواهد نمود.

پامپئو: دیپلمات های آمریکایی از ونزوئلا نمی روند

به گزارش خبرنگاران، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای تاکید نمود: ایالات متحده روابط دیپلماتیک با ونزوئلا را حفظ خواهد نمود و روابطمان را با ونزوئلا به وسیله دولت خوان گوآیدو، رئیس جمهوری موقت که از هیات دیپلمات ما خواسته است تا ونزوئلا را ترک ننمایند، ادامه می دهیم.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز پامپئو تاکید نموده است: ایالات متحده رژیم مادورو را به عنوان دولت ونزوئلا به رسمیت نمی شناسد. بر همین اساس، ایالات متحده معتقد است نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری سابق ونزوئلا هیچگونه حق قانونی برای قطع روابط دیپلماتیک ندارد.

پامپئو همچنین با بیان اینکه دیپلمات های آمریکایی قصد خروج از ونزوئلا ندارند، از ارتش و نیروهای امنیتی این کشور عضو اوپک درخواست کرد تا همچنان از تمام شهروندان ونزوئلایی و همچنین تمام شهروندان آمریکایی و خارجی در ونزوئلا حفاظت به عمل آورند.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا تاکید نمود: ما از تمامی طرف ها می خواهیم تا از انجام اقداماتی که با امتیازات و مصونیت های اعضای جامعه دیپلماتیک تناقض دارد، خودداری نمایند. ایالات متحده اقدامات مناسبی علیه کسانیکه امنیت و ایمنی هیات دیپلماتیک و پرسنل ما را به خطر بیندازند، انجام خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 760

به "پامپئو: دیپلمات های آمریکایی از ونزوئلا نمی روند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: دیپلمات های آمریکایی از ونزوئلا نمی روند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید