پاسخ ایران به واکنش ها درباره یک مکان و گزارش راستی آزمایی آژانس

به گزارش نماشو، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سازمان های بین المللی در وین، در واکنش به گزارش اخیر آژانس گفت: آژانس همچنان قادر به راستی آزمایی اجرای برجام است. همچنین پرهیز از بزرگنمایی موضوعات عادی پادمانی ضرورت دارد.

پاسخ ایران به واکنش ها درباره یک مکان و گزارش راستی آزمایی آژانس

به گزارش خبرگزاری نماشو، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین، درخصوص گزارش اخیر آژانس در زمینه راستی آزمایی اجرای برجام گفت: این گزارش نشان می دهد که آژانس همچنان دسترسی کاملی در ایران دارد و علیرغم کاهش تعهدات ایران تحت برجام که با هدف برقراری توازن نسبی میان حقوق و تکالیف طرفین انجام می گردد، همچنان قادر به راستی آزمایی هم اجرای تعهدات و هم توقف اجرای بخشی از تعهدات می باشد.

نماینده دائم کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر آژانس در خصوص مکانی در ایران، اضافه نمود: از همان ابتدا و از زمانی که آژانس، ایران را آگاه نمود که بعضی سوالات در خصوص یک مکان خاص دارد، ایران موافقت نمود وارد یک تعامل مثبت با آژانس برای شفاف نمودن شرایط و رسیدگی به سوالات مرتبط، گردد.

ایران با نشان دادن نهایت همکاری و شفافیت، متعاقبا دسترسی لازم را برای آژانس فراهم نمود. همانگونه که توسط مقامات آژانس نیز در موقعیت های مختلف تأکید شد، تعامل بین آژانس و ایران درخصوص این موضوع در حال اجرا می باشد. بنابر این، هرگونه کوشش برای پیش داوری و ارائه ارزیابی زودهنگام و خام، صرفاً در جهت مصادره این موضوع در راستای مقاصد سیاسی می باشد.

غریب آبادی اضافه نمود: وجود اینگونه سوالات در تعاملات بین آژانس و کشورهای عضو امری معمول و عادی بوده و در حالیکه دو طرف برای حل آن در تعامل هستند، نمی بایستی با اغراض سیاسی مورد سو استفاده و بزرگنمایی واقع گردد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1425

به "پاسخ ایران به واکنش ها درباره یک مکان و گزارش راستی آزمایی آژانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ ایران به واکنش ها درباره یک مکان و گزارش راستی آزمایی آژانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید