پادشاه اسپانیا در غرفه ایران، دیدار با مقامات در نمایشگاه گردشگری

به گزارش نماشو، به گزارش خبرنگاران، نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا از روز سوم بهمن ماه شروع شده و تا 7 بهمن (27 ژانویه) در مادرید دایر است، این نمایشگاه به عنوان یکی از نمایشگاه های مهم صنعت گردشگری دنیا در مساحتی به وسعت 67 هزار و 500 مترمربع که نسبت به سال گذشته 2.5 درصد افزایش یافته و با حضور 10 هزار و 485 شرکت از 165 کشور دنیا برگزار می گردد.

پادشاه اسپانیا در غرفه ایران، دیدار با مقامات در نمایشگاه گردشگری

ایران نیز در این نمایشگاه پاویون دارد 31 تورگردان، بخشی از ظرفیت ها، امکانات و جاذبه های گردشگری و هنری کشور را به نمایش می گذارند. ارائه پوستر، کتابچه و نرم افزارهای چند رسانه ای حاوی اطلاعات گردشگری و جاذبه های تاریخی، طبیعی و دیدنی ایران و معرفی صنایع دستی، از جمله برنامه های غرفه ایران در نمایشگاه فیتور خواهد بود.

همچنین به منظور همکاری های دو جانبه میان سازمان متولی گردشگری با متولیان گردشگری در اسپانیا، علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سی و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور روز سوم بهمن وارد مادرید پایتخت اسپانیا شد.

او در حاشیه این نمایشگاه با وزیر صنعت تجارت و گردشگری اسپانیا دیدار داشت و در این دیدار با بیان اینکه در 9 ماه نخست سال، 6 میلیون گردشگر خارجی به ایران سفر نموده اند اضافه نمود: با توجه به توانمندی های اسپانیا در مورد صنعت گردشگری، این موضوع می تواند یکی از حوزه های مهم همکاری میان تهران و مادرید باشد.

وزیر صنعت، تجارت و گردشگری اسپانیا نیز در این دیدار با اشاره به صندلی این صنعت در اقتصاد این کشوربیان کرد: در سال گذشته میلادی بیش از 82 میلیون گردشگر خارجی به اسپانیا وارد شدند که درآمد حاصل از آن 12درصد فراوری ناخالص داخلی بود.

ماروتو با اشاره به برنامه های دولت اسپانیا برای توسعه صنعت گردشگری گفت:یکی از برنامه های این کشور، متنوع کردن بازارهای هدف گردشگری است که ایران در این زمینه مورد توجه قرار گرفته است از این رو اسپانیا برای تبادل گردشگری با ایران آمادگی کامل دارد.

در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه، فیلیپ ششم پادشاه اسپانیا با همراهی زوراب پلولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری از غرفه جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد. در این بازدید که ملکه اسپانیا و رئیس مجلس این کشور نیز حضور داشتند، پادشاه اسپانیا و دبیرکل سازمان جهانی گردشگری ضمن آشنایی با گوشه ای از ظرفیت های گردشگری و آثار تاریخی و نیز فرهنگ و سنت ایرانیان با رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان و مدیران و فعالان حوزه گردشگری ایران تبادل نظر کردند.

علی اصغر مونسان نیز به رسم یادبود یک تخته تابلو فرش منقش به تصویر پادشاه اسپانیا و ملکه را به فیلیپ ششم تقدیم کرد.

مونسان همچنین در این نمایشگاه در گفت و گو با تلویزیون ملی این کشور با اشاره به بازدید فیلیپ ششم پادشاه اسپانیا از غرفه ایران گفت: در این بازدید پیشنهاد کردم به همراه همسرشان در سفری شخصی و غیر رسمی به ایران از جاذبه های گردشگری گوناگون کشورمان بازدید نمایند. از همه مردم اسپانیا و از خبرنگاران نیز دعوت می کنم تا با سفر به ایران از نزدیک جاذبه های گردشگری و زیبایی های کشورمان و نیز مردم خوب ایران را ببینند.

ملاقات با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری، دیدار با وزیر صنعت، تجارت و گردشگری اسپانیا، نشست با رئیس شورای میراث ملی اسپانیا و دیدار با رئیس موزه باستان شناسی آلیکانته (ایالت والنسیا) از برنامه های مونسان در سفر به اسپانیا است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 763

به "پادشاه اسپانیا در غرفه ایران، دیدار با مقامات در نمایشگاه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادشاه اسپانیا در غرفه ایران، دیدار با مقامات در نمایشگاه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید