واکنش بهرام قاسمی به فضاسازی های رسانه ای اخیر علیه وزارت امور خارجه

به گزارش نماشو، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: به نظر می رسد عده ای به صورت سیستماتیک با رواج شایعات درصدد ایجاد آشوب ذهنی در مردم و آشفتگی در بازار هستند.

واکنش بهرام قاسمی به فضاسازی های رسانه ای اخیر علیه وزارت امور خارجه

به گزارش بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به فضاسازی های رسانه ای اخیر علیه وزارت امور خارجه و شخص وزیر امور خارجه گفت: به نظر می رسد عناصری در داخل کشور در جهت تضعیف و تخریب صندلی وزیر و وزارت امور خارجه، با توجه به نقش اساسی و حیاتی آن ها در وضعیت کنونی کشور، کوشش می نمایند و در همین چارچوب به صورت جنون آمیزی دست به انتشار اخبار نادرست و کذب می زنند.

قاسمی در رابطه با شایعات اخیر در خصوص دستگاه دیپلماسی کشور از جمله استعفای محمد جواد ظریف از سمت خود، خروج ایران از برجام و همچنین وجود اختلافاتی بین رییس جمهور و وزیر امور خارجه در رابطه با موضوع سیاست خارجی کشور، گفت: استعفای آقای ظریف از ریاست دستگاه دیپلماسی کشور را قویا تکذیب می کنم. متاسفانه در حالی که هفته گذشته ایشان در یک سفر کاری بسیار مهم و حساس در هندوستان به سر می بردند و مشغول رایزنی با مقامات آن کشور بودند، این خبر جعلی ساخته و پرداخته شد. به نظر می رسد عناصری در داخل کشور در جهت تضعیف و تخریب صندلی وزیر امور خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور، بدون توجه به نقش حیاتی و اساسی آن ها در وضعیت کنونی کشور، کوشش می نمایند و در همین چارچوب به صورت جنون آمیزی به انتشار اخبار نادرست در جهت تضعیف دستگاه دیپلماسی کشور و پرسنل متعهد و کوشای آن دست می زنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با رد شایعات منتشر شده در خصوص وجود اختلاف بین رییس جمهور و وزیر امور خارجه اضافه نمود: رابطه بسیار صمیمانه و سازنده ای میان وزیر امور خارجه با هیات دولت به خصوص شخص رییس جمهور و همچنین سایر سران قوا و مقامات عالی رتبه کشور وجود دارد و وزیر امور خارجه و دستگاه زیر مجموعه شان همیشه در حال کوشش برای ارتقای صندلی ایران و همچنین خنثی کردن مکر و حیله دشمنان ملت ایران و تامین منافع مردم هستند.

قاسمی در خصوص شایعه خروج ایران از برجام نیز با رد این موضوع تاکید نمود: به نظر می رسد عده ای به صورت سیستماتیک درصدد ایجاد آشوب ذهنی مردم و آشفتگی در بازار به منظور اثرگذاری بر وضعیت کنونی آن در راستای منافع سوداگران هستند. آن ها کوشش می نمایند که با انتشار بعضی از اخبار جهت دار و کذب، فضاسازی روانی منفی در بازار ایجاد نمایند؛ ولی خوشبختانه با توجه به هوش و ذکاوت مردم این اقدامات راه به جایی نمی برند. تصمیم گیری در مسائل مربوط به برجام از همان ابتدا بر عهده شورای عالی نظارت بر برجام بوده است و در آینده نیز روند به همین نحو خواهد بود و هر نوع تصمیمی در خصوص برجام از سوی این هیات اتخاد و اعلام می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 730

به "واکنش بهرام قاسمی به فضاسازی های رسانه ای اخیر علیه وزارت امور خارجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش بهرام قاسمی به فضاسازی های رسانه ای اخیر علیه وزارت امور خارجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید