واکسیناسیون 6200 راس دام سنگین در شهرستان فراهان علیه تب برفکی

به گزارش نماشو، به گزارش خبرنگاران، جواد مهرعلی گفت: در حال حاضر 15هزار دام سنگین در شهرستان فراهان وجود دارد که با توجه به محدودیت واکسن رایگان تب برفکی، این طرح بر اساس اولویت بندی در بین دامداری های سنتی اجرا شده است.

واکسیناسیون 6200 راس دام سنگین در شهرستان فراهان علیه تب برفکی

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فراهان خاطر نشان کرد: اکنون واکسن بیماری تب برفکی مورد احتیاج دامداری های صنعتی و نیمه صنعتی به میزان کافی در این شهرستان وجود داشته و واکسیناسیون بیماری تب برفکی در این واحدها به صورت بهادار توسط گروه های مایه کوبی بخش خصوصی انجام می گردد.

مهر علی، اجرای واکسیناسیون دام ها علیه بیماری تب برفکی را از جمله اقدامات مقابله با شیوع این بیماری در دامداری ها دانست و گفت: با توجه به ماهیت ویروسی، سرعت بالای انتشار و زیان اقتصادی فراوان این بیماری احتیاج است دامداران علاوه بر واکسیناسیون دام، انجام اقدامات امنیت زیستی از جمله ضد عفونی محل نگهداری دام ها را در دستور کار قرار دهند.

وی ادامه داد: اجتناب از تردد غیرضروری به مراکز پرخطر شامل میدان های دام، کشتارگاه های دام و کانون های آلوده، تعبیه حوضچه های ضدعفونی در ورودی دامداری ها، ساخت محل قرنطینه برای دام های ورودی و حمل و نقل دام با اخذ گواهی قرنطینه از دامپزشکی از دیگر راه های مقابله با شیوع بیماری تب برفکی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 624

به "واکسیناسیون 6200 راس دام سنگین در شهرستان فراهان علیه تب برفکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون 6200 راس دام سنگین در شهرستان فراهان علیه تب برفکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید