هوای ایران ، نیمه ابری؛ ابری و باران

به گزارش نماشو، مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید از جنوب و جنوب غرب به کشور از امروز گفت: فردا آسمان پایتخت نیمه ابری تا ابری بوده و با بارش باران همراه است.

هوای ایران ، نیمه ابری؛ ابری و باران

احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، به پیش بینی سه روزه وضعیت آب و هوایی کشور پرداخت و گفت: بر اساس آخرین تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی، آدینه با ورود سامانه بارشی از غرب، بارش در این مناطق شروع می گردد و در بعدازظهر به کل نوار غربی و دامنه های البرز غربی و غرب سواحل دریای خزر گسترش می یابد.

وی اضافه کرد: فردا، شنبه 20 بهمن با تقویت این سامانه، بارش به جنوب، مرکز، سوال دریای خزر و بخش هایی از شمال شرق کشور گسترش می یابد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه یکشنبه 21 بهمن ماه این سامانه در جنوب غرب، جنوب، شرق سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور فعال خواهد بود گفت: بعدازظهر یکشنبه با ورود سامانه بارشی جدید از جنوب و جنوب غرب، بارش در این مناطق شروع می گردد.

وظیفه ادامه داد: دوشنبه نیز با تقویت این سامانه گستره فعالیت آن به کل کشور بجز شمال و شمال شرق می رسد. همچنین بارش در مناطق مرتفع و سردسیر به صورت برف بوده و در جنوب و جنوب غرب همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید خواهد بود.

وی همچنین به پیش بینی دمای پایتخت در روز آینده پرداخت و اظهار کرد: امروز، آدینه 19 بهمن ماه وضعیت جوی تهران کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر و اوایل شب با بارش پراکنده گزارش شده و دمای هوا بین 13 تا 3 درجه سانتیگراد متغیر است. همچنین فردا، شنبه 20 بهمن ماه آسمان تهران نیمه ابری تا ابری همراه با بارش باران بوده و دما بین 14 تا 5 درجه سانتی گراد است. تهران روز یکشنبه 21 بهمن ماه نیز وضعیتی نیمه ابری همراه با بارش پراکنده و گاهی با وزش باد را تجربه خواهد نمود و دمای آن در بیشترین و کمترین حالت بین 13 تا 6 درجه خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 808

به "هوای ایران ، نیمه ابری؛ ابری و باران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای ایران ، نیمه ابری؛ ابری و باران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید