همه بده بستان های مبهم باشگاه ها و سازمان لیگ

به گزارش نماشو، بیش از 60 میلیارد تومان طلب بابت تبلیغات محیطی، مبلغ وصول نشده ای است که سازمان لیگ برای دریافت آن از شرکت های محتلف، در انتظار رأی دادگاه است.

همه بده بستان های مبهم باشگاه ها و سازمان لیگ

همه بده بستان های مبهم باشگاه ها و سازمان لیگ

بده بستان های بین باشگاه ها و سازمان لیگ، یکی از مبهم ترین مسائلی است که در سال های اخیر فقط به رد و بدل شدن اعتراض و گلایه بین باشگاه ها و سازمان لیگ منجر شده است. باشگاه ها مدعی هستند که سازمان لیگ حق و حقوق آن ها را از محل تبلیغات محیطی به طور تمام و کمال پرداخت نمی کند و سازمان لیگ هم مدعی است که باشگاه ها هم ورودی شان برای مسابقات را نپرداخته اند و در بسیاری مواقع پرداخت جرائم انضباطی شان را به گردن سازمان لیگ انداخته اند.

البته که باشگاه ها حق دارند بابت مطالبات خود به خاطر تبلیغات محیطی از سازمان لیگ شاکی باشند، چرا که به عنوان مثال فصل گذشته سازمان لیگ بابت تبلیغات محیطی همه باشگاه های لیگ فزونی در مجموع یک میلیارد و نیم به آن ها پرداخت نموده است. رقمی که با حق واقعی آن ها از تبلیغات محیطی فاصله زیادی دارد و باشگاه ها حق دارند درصدد دریافت مطالبات خود برآیند.

همین موضوع هم حالا باعث شده که باشگاه پرسپولیس در روزهای اخیر بابت مطالبات خود از سازمان لیگ، بارها و بارها اعتراض خود را بیان کند و بخشی از مسائل اقتصادی اش را به حساب پرداخت نشدن حقی بگذارد که باید به وسیله تبلیغات محیطی پرداخت می شد و تا کنون پرداخت نشده است.

حتی اگر سازمان لیگ مدعی باشد که علیرغم رویه فصل های گذشته، این فصل تا کنون به هر باشگاهی 600 میلیون تومان بابت تبلیغات محیطی پرداخته و تا سرانجام فصل هم مبالغ دیگری به حساب باشگاه ها واریز خواهد شد.

در این کشمکش البته سازمان لیگ هم دفاعیه هایی از خود دارد. باشگاه ها در ازای حقی که از محل تبلیغات محیطی از سازمان لیگ دریافت ننموده اند، مبلغی که در حدود 130 تا 140 باید بابت ورودیه مسابقات می پرداختند را پرداخت ننموده اند.

کلاف به هم پیچیده طلب ها و بدهی های باشگاه ها و سازمان لیگ به یکدیگر اما تنها به همین موارد محدود نمی گردد. یکی از مهم ترین مسائلی که مانع از پرداخت های به موقع سازمان لیگ به باشگاه ها می گردد، قراردادهای ترکمانچایی است که این سازمان در رابطه با اجرای تبلیغات محیطی با شرکت های مختلف بسته است. در حال حاضر از یکی از این شرکت ها مبلغ 40 میلیارد طلب دارد، از شرکت دیگری 19 میلیارد و به تازگی هم قرار است بابت مطالباتش از شرکت سوم شکایتی تنظیم کند.

بیش از 60 میلیارد تومان طلب بابت تبلیغات محیطی، مبلغ وصول نشده ای است که سازمان لیگ برای دریافت آن از شرکت های محتلف، در انتظار رأی دادگاه است. در صورتی که بندهای عجیب و غریب قراردادها مانع از رأی موافق دادگاه به سود سازمان لیگ نگردد و این ارقام قابل توجه وصول شوند، بدون شک هر باشگاه سهم مبلغ قابل توجهی از سازمان لیگ دریافت خواهد نمود که می تواند بسیاری از مسائل اقتصادی باشگاه ها را رفع کند.

هرچند با توجه به زمزمه هایی که درباره قراردادهای سازمان لیگ با شرکت های مجری تبلیغات محیطی شنیده می شد، بعید به نظر می رسد که این مطالبات به سادگی و در مدت زمان کوتاهی به دست سازمان لیگ و در نهایت باشگاه ها برسد.

با این حال اما اعتراض باشگاه ها و کشمکش های بین باشگاه ها و سازمان لیگ به حداقل نمی رسد، مگر اینکه سازمان لیگ به انتشار اعداد و ارقام دقیق بدهی هایش به باشگاه ها و مطالبات خود از آن ها اقدام کند.

2 - 500

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 26 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 836

به "همه بده بستان های مبهم باشگاه ها و سازمان لیگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه بده بستان های مبهم باشگاه ها و سازمان لیگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید