نگرانی مقام های آمریکایی از اطلاع رسانی غلط به ترامپ درباره کرونا

به گزارش نماشو، براساس گزارش رسانه ای، دو تن از کارشناسان ارشد بهداشت عمومی آمریکا نسبت به اینکه عضو جدید نیروی ضربت مقابله با ویروس کرونای کاخ سفید اطلاعات گمراه کننده یا نادرست درباره پاندمی کرونا به رئیس جمهوری این کشور می دهد، ابراز نگرانی نموده اند.

نگرانی مقام های آمریکایی از اطلاع رسانی غلط به ترامپ درباره کرونا

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دکتر آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری های عفونی در ایالات متحده در مصاحبه ای با شبکه سی ان ان گفت: ما به شدت نگرانیم اطلاعاتی که اسکات اتلس، مشاور جدید کاخ سفید به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می دهد حقیقتا خارج از موضوع یا در اصل نادرست باشند.

این اظهارات دکتر فائوچی چند ساعت پس از انتشار یک گزارش خبری جدید مطرح شد که در آن رابرت ردفیلد، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها نگرانی های مشابهی را به اشتراک گذاشته بود.

شبکه ان بی سی به نقل از ردفیلد در جریان تماس تلفنی روز آدینه گزارش داد: هر چیزی که اتلس می گوید نادرست است.

اسکات اتلس یک متخصص نورورادیولوژی است که هیچ سابقه ای در بیماری های عفونی ندارد. وی به خاطر کم اهمیت جلوه دادن استفاده از ماسک صورت و دیدگاهش درباره ایمنی جمعی به شدت تحت نظارت و توجه قرار گرفته است.

ایمنی جمعی که به آن اثر گله نیز گفته می گردد، نوعی محافظت غیرمستقیم از بیماری های عفونی است که زمانی اتفاق می افتد که درصد زیادی از جمعیت در اثر عفونت، به وسیله عفونت های قبلی یا واکسیناسیون مصون شوند. از این طریق می توان از افرادی که مصون نیستند، در مقابل بیماری حفاظت کرد. در جمعیتی که بخش اعظمی از افراد از مصونیت برخوردار هستند، چنین افرادی در انتشار بیماری سهمی ندارند و زنجیره های انتشار عفونت مختل می شوند که این امر یا سبب توقف یا کند شدن شیوع بیماری می گردد. هرچه نسبت افراد مصون در یک جامعه بیشتر باشد، احتمال تماس افراد غیر ایمنی با فرد عفونی کمتر می گردد و به محافظت افراد غیر مصون از عفونت یاری می نماید.

کاخ سفید تاکید دارد که چنین استراتژی را دنبال نمی نماید، گرچه ترامپ شخصا به این استراتژی اشاره نموده است.

دیدگاه های اتلس درخصوص نحوه مدیریت پاندمی کرونا از سوی همکارانش در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد و دیگر کارشناسان بهداشتی محکوم شده است.

این در حالی است که اتلس روز دوشنبه از مشاره های خود به رئیس جمهوری آمریکا دفاع کرد و در بیانیه ای که توسط کاخ سفید منتشر شد، گفت: هر چیزی که گفته ام مستقیما برگرفته از اطلاعات و علوم بوده است.

سارا متیوز، سخنگوی کاخ سفید گفت: گاهی اوقات مشاوران ترامپ با یکدیگر اختلاف نظر دارند و در چنین شرایطی رئیس جمهور بر مبنای تمامی اطلاعاتی که دریافت نموده تصمیمات سیاسی را اتخاذ می نماید.

فائوچی و ردفیلد روز دوشنبه در مراسم کاخ سفید غایب بودند که در آن مراسم ترامپ پیش از آنکه از اتلس دعوت به سخنرانی کند، برنامه ارسال 150 میلیون کیت تست سریع به ایالت های سراسر آمریکا را تحسین کرد.

در این رویداد اتلس اذعان کرد که عدم رعایت فاصله اجتماعی و انجام آزمایش ها باعث افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در بخش هایی از کشور شده اما پیش بینی کرد هنگامی که واکسن کرونا تائید و توزیع گردد، تغییراتی به وجود خواهد آمد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مساله ترس نیست. ما بر آنچه رخ می دهد اشراف کامل داریم.

این در حالی است که ردفیلد در جریان تماس تلفنی روز آدینه بر خلاف ارزیابی های جدید ترامپ و اتلس تاکید نمود که تهدید پاندمی کرونا همچنان به قوت خود باقی است. وی گفت: ما به هیچ وجه به خاتمه این پاندمی نزدیک نیستیم. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 2082

به "نگرانی مقام های آمریکایی از اطلاع رسانی غلط به ترامپ درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی مقام های آمریکایی از اطلاع رسانی غلط به ترامپ درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید