نوشیدن آب چه تاثیری در لاغر شدن دارد؟

به گزارش نماشو، یک متخصص تغذیه گفت: دریافت کافی آب برای عملکرد مناسب بدن ضروری است و کم آبی باعث چاقی می گردد.

نوشیدن آب چه تاثیری در لاغر شدن دارد؟

محمدرضا هدایتی متخصص تغذیه در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه نان های سفید یکی از عوامل چاقی است، اظهار کرد: نان های سفید به علت فیبرکمی که دارند افراد را چاق می نمایند؛ جالب است بدانید افراد دارای اضافه وزنی که غلات کامل و سبوس دار را وارد برنامه غذایی خود می نمایند، به علت دریافت فیبر بالا، بیشتر از افرادی که از نان های سفید استفاده می نمایند، چاقی شکمی شان آب می گردد.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه آوردن قابلمه غذا بر سر میز غذا از عوامل موثر در چاقی است، بیان نمود: به جای اینکه قابلمه غذا را به سر میز بیاورید و غذای هر فرد را بکشید، قابلمه را در آشپزخانه گذاشته و همان جا غذا را کشیده و ظرف ها را سر میز بیاورید، آوردن قابلمه غذا بر سر میز، باعث افزایش 35 درصدی مصرف غذا می گردد، از طرفی وقتی کسی به غذایی بیشتر هم نیاز داشته باشد، مجبور به بلند شدن از میز غذاست، که اغلب نتیجه این موضوع منصرف شدن است.

  • خوردن لقمه های بزرگ ممنوع

هدایتی ادامه داد: افرادی که گازهای بزرگ به لقمه می زنند، 52 درصد بیشتر از افرادی که غذای خود را کوچک کوچک نموده و بیشتر می جوند، کالری دریافت می نمایند؛ با کوچک کردن لقمه رضایتی بیشتر از غذا خواهید برد و البته دور کمرتان نیز باریک تر می گردد.

وی با تاکید بر اینکه مصرف کم آب باعث افزایش چاقی می گردد، گفت: دریافت کافی آب برای عملکرد مناسب بدن ضروری است، با نوشیدن آب بیشتر شانس تان برای لاغر ماندن را افزایش دهید؛ افرادی که پیش از غذا 2 لیوان آب می نوشند، 30 درصد بیشتر وزن کم می نمایند، برای دریافت نتیجه بیشتر می توانید یخ را نیز وارد لیوان آب خود کنید.

  • داشتن دوستانی چاق؛ عامل چاقی

این متخصص تغذیه بیان نمود: زمانی که یکی از دوستان شما چاق می گردد، به دلیل تعاملات اجتماعی چاق نماینده ای که ممکن است در معرض آن قرار گیرید، شانس چاق شدن شما 57 درصد بیشتر می گردد، به جای ترک کردن دوستی که چند کیلویی اضافه وزن پیدا نموده است، جایگزینی غذاهای پرکالری که شاید به شما تحمیل گردد، و فعالیت های سالمی که می توانید با هم انجام دهید را پیشنهاد کنید.

هدایتی با تاکید بر اینکه غذا خوردن دیرهنگام از عوامل اصلی چاقی است، گفت: زمانی که خواب هستید، بدن بهترین زمان را برای سوزاندن چربی پیدا می نماید اما وقتی که شام مفصلی به فاصله کوتاهی قبل از خوابتان خورده باشید، بدن به خاطر درگیر شدن در هضم و جذب شامتان، مجال سوزاندن چربی ها را پیدا نمی نماید.

  • از ترازو استفاده نکنید

وی اضافه کرد: دانستن وزن انگیزه تان برای اجرای اهداف کاهش وزن را تقویت می نماید و مانع از کارشکنی در جهت برنامه می گردد؛ توصیه می گردد هفته ای یک بار خود را وزن کنید، برای جلوگیری از اثر تغییرات طبیعی بدن بر وزنی که ترازو نشان می دهد، هر هفته در زمانی یکسان با پوشش بدنی ثابت پا روی ترازو بگذارید.

این متخصص تغذیه بیان نمود: امروزه بیشتر رستوران ها و کافی شاپ ها به جای عرضه میوه تازه از آبمیوه ها، نوشابه ها و شربت های پر قند استفاده می نمایند؛ یادتان باشد هر چقدر نوشیدنی شیرین تر باشد و مخلفاتی که دور و ور آن است بیشتر، برای دور کمرتان بدتر است.

وی یادآوری کرد: افرادی که در پاسخ به تنش ها و استرس های زندگی دست به غذا خوردن می برند و یا به اصطلاح احساسی غذا می خورند، سیزده بار بیشتر از افراد عادی، ریسک چاق شدن دارند بنابراین بهتر است به جای خوردن، به پیاده روی بروید، آدامس بجوید و یا یک لیوان آب تگری برای خنک کردن خود بنوشید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 794

به "نوشیدن آب چه تاثیری در لاغر شدن دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوشیدن آب چه تاثیری در لاغر شدن دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید