نوروزی: نمی توانم با قاطعیت بگویم سهراب مرادی به المپیک می رسد

به گزارش نماشو، غلامرضا نوروزی در تبادل نظر با خبرنگاران با بیان اینکه برای ادامه روند درمانی سهراب مرادی دیگر نیازی به حضور او در آلمان نیست، گفت: به همین دلیل قرار بود حداکثر تا امروز به کشور باز شود تا در تهران و زیر نظر متخصصان داخلی پیگیر روند درمانی خود باشد.

نوروزی: نمی توانم با قاطعیت بگویم سهراب مرادی به المپیک می رسد

وی با بیان اینکه مرادی از چند روز پیش تمرینات با وزنه را شروع نموده است، ادامه داد: تا پیش از آن، مرادی با انجام فیزیوتراپی به بهبود کتف آسیب دیده خود یاری می کرد. الان هم به صورت خیلی سبک، تمرین با وزنه را انجام می دهد. او باید در تهران هم همین روند تمرینی را دنبال کند و همچنان هم زیر نظر متخصصان باشد تا به مرور بهبودی کامل حاصل گردد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در خصوص شرایط سهراب مرادی برای حضور در المپیک با توجه به جراحی که روی کتفش صورت گرفته است، اظهار داشت: طبق اطلاعات من و تا زمان المپیک، دو مرحله رقابت های انتخابی دیگر در وزنه برداری برگزار می گردد که قرار است سهراب مرادی در آنها شرکت داشته باشد. مرحله اول آبان ماه سال جاری و مرحله دوم اردیبهشت ماه سال آینده است. در مسابقات آبان ماه صرفِ حضور برای سهراب مرادی اهمیت دارد اما در رقابت های سال آینده او می خواهد وضعیت خود را برای المپیک قطعی کند.

نوروزی در این رابطه تاکید نمود: تا سال آینده فرصت خوبی وجود دارد. بر همین اساس پزشکان آلمانی تاکید داشتند که سهراب مرادی می تواند تا آن موقع و در کل تا زمان المپیک به بهبودی و آمادگی لازم برسد اما من نمی توانم در این مورد با قاطعیت اظهارنظری داشته باشم به خصوص که شرایط وزنه برداری به خاطر بالابردن وزنه هایی با سنگینی زیاد، متفاوت از سایر رشته ها و ورزشکاران شان است.

وی در ادامه گفت: وزنه برداری مانند سهراب مرادی وقتی به آمادگی کامل می رسد که بتواند وزنه ای سنگین تر از 200 کیلوگرم را بالای سر ببرد. این موضوع شوخی نیست، سهراب از ناحیه کتف آسیب دیده و باید به قدری بهبود پیدا کند که بالا بردن وزنه مشکل دوباره ای برایش ایجاد نکند. اینکه روند درمان و تمرینات را با لحاظ کردن ملاحظات لازم و زیر نظر متخصصان دنبال کند، بسیار مشخص کننده است.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: با همه این شرایط آلمانی ها بر بهبودی او تا المپیک تاکید دارند من هم نظری امیدوارکننده دارم اما نه با قاطعیت؛ فقط امیدوارم روند درمان بدون مشکل جدید دنبال گردد تا کاروان ایران از وجود و حضور سهراب مرادی در المپیک بهره مند گردد و در عین حال مسئله ای سلامتی وی را تهدید نکند.

به گزارش خبرنگاران سهراب مرادی وزنه بردار دسته 84 کیلوگرم ایران دو ماه پیش در جریان تمرینات تیم ملی از ناحیه کتف چپ دچار آسیب دیدگی جدی شد به طوری که سفر به آلمان و پیگیری درمان زیر نظر متخصصان این کشور برای وی تجویز شد.

نتیجه این سفر انجام عمل جراحی بعد از یک دوره درمانی کوتاه بود چراکه پزشکان آلمانی برای درمان قطعی سهراب مرادی از تزریق آمپولی که از آمریکا رسیده بود به نتیجه نرسیده بودند.

جراحی سهراب مرادی 29 مردادماه انجام شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1218

به "نوروزی: نمی توانم با قاطعیت بگویم سهراب مرادی به المپیک می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوروزی: نمی توانم با قاطعیت بگویم سهراب مرادی به المپیک می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید