نمایندگی در مجلس نیازمند دانش و وجدان کاری است

به گزارش نماشو، به گزارش خبرنگاران، حسن خیریانپور عصر شنبه درمراسم گرامیداشت روز مجلس با بیان اینکه طبق قانون اساسی اداره امور کشور به رای و نظر مردم متکی است گفت: امروز رای و اراده مردم در امور کشور نافذ و اثرگذار است.

نمایندگی در مجلس نیازمند دانش و وجدان کاری است

وی ادامه داد: همچنین طبق فصل ششم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رای مستقیم مردم و به صورت مخفی انتخاب می شوند و مهمترین رسالت مجلس، وضع قوانین برای شئونات اداره امور کشور است.

وی با اشاره به وظایف مجلس شورای اسلامی توضیح داد: رسیدگی به امور مردم در حوزه انتخابیه، پیگیری احتیاجمندی ها و پروژه های مهم و محرک توسعه استان و حوزه انتخابیه، تعامل با دستگاه های اجرایی و تعمیق ارتباط با مردم از وظایف نمایندگان به شمار می رود.

خیریان پور با بیان اینکه نمایندگی مردم در مجلس احتیاجمند دانش، وجدان کاری، کوشش و کوشش شبانه روزی است گفت: اگر توسعه روستاها و شهرها را طلب می کنیم احتیاج به برنامه ریزی خوب، اجرا، نظارت و کنترل خوب داریم.

معاون استاندار مازندران یادآور شد: مناطق مختلف استان برای ما اهمیت دارد و نماینده مجلس در مقابل همه مردم استان مسئولیت دارند.

وی با بیان اینکه باید با وفاق، همدلی و انسجام از همه پتانسیل های موجود در استان نهایت استفاده را داشته باشیم گفت: باید با فعال سازی دیپلماسی اقتصادی از شرایط سخت اقتصادی عبور کنیم.

خیریان پور یاداور شد: مازندران در بین استان های کشور ظرفیت هایی بالایی در حوزه های مختلف کشاورزی، شیلات و غیره دارد و وجود 398 کیلومتر راه آهن، شش راه ارتباطی زمینی، سه فرودگاه و سه بندر فعال، هفت میلیون تن فراوری محصولات کشاورزی و جاری شدن 1700 رودخانه و انهار و 600 آببندان ظرفیت مهمی برای استان است.

وی خواستار برندسازی در محصولات کشاورزی شد و گفت: 2.5 میلیون تن مرکبات و 180 هزار تن کیوی در استان مازندران فراوری می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 665

به "نمایندگی در مجلس نیازمند دانش و وجدان کاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگی در مجلس نیازمند دانش و وجدان کاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید