نظام مدیریت سبز در وزارت ارتباطات محقق شد

به گزارش نماشو، وزارت ارتباطات اعلام نمود که با مدیریت مصرف منابع در سال 97، نظام مدیریت سبز در این وزارتخانه محقق شد.

نظام مدیریت سبز در وزارت ارتباطات محقق شد

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،شاهین جعفرپور رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اجرای نظام مدیریت سبز در این وزارتخانه گفت: همه برنامه های تدوین شده امسال در این حوزه اجرایی شده است.

وی با اشاره به اقدامات دبیرخانه تبیین نظام مدیریت سبز گفت: رویکرد اساسی مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت ارتباطات که دبیرخانه این نظام نیز محسوب می گردد، حرکت از نهادسازی به نهادینه سازی در حوزه مدیریت سبز محسوب می گردد و به همین دلیل برای هماهنگی بیشتر و تحکیم حلقه های اتصال بخش های مختلف وزارت ارتباطات، سند راهبری نظام مدیریت سبز تهیه و راهبردهای 12 گانه آن تدوین شد.

جعفرپور با تاکید بر اینکه مطابق با این سند، آموزش و فرهنگ سازی لازم نیز در دستور کار نهاده شد، با اشاره به تشکیل 11 کمیته نظام سبز در ستاد وزارت ارتباطات و سایر دستگاه های وابسته، ادامه داد: بر همین اساس هر دستگاهی در وزارت ارتباطات نظام مدیریت سبز را می شناسد و بر مبنای آن تصمیم گیری می نماید.

وی تاکید نمود: معاونت توسعه مدیریت وزارت ارتباطات، متولی نظام مدیریت سبز در دستگاه ها است که با تشکیل کارگروه های تخصصی پنجگانه و حضور نمایندگان دستگاه ها در این کارگروه ها و مبادله تجارب بین آنها به نظام گزارش دهی عملکرد یکسان رسیدیم.

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به وجود شبکه همراهان سبز در این وزارتخانه اشاره نمود و گفت: در این شبکه از ظرفیت کسانی که علاقمند به این موضوع هستند و به صورت خودجوش فعالیت هایی داشتند، در قالب طرح های مطالعاتی استفاده می گردد.

جعفرپور افزود: یکی از نتایج این هم افزایی شکل گرفته در مجموعه وزارت ارتباطات، همکاری در مصرف برق در تابستان جاری بوده و به همین دلیل وزارت نیرو نیز از وزیر ارتباطات تقدیر نموده است.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 895

به "نظام مدیریت سبز در وزارت ارتباطات محقق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام مدیریت سبز در وزارت ارتباطات محقق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید