نظارت ناتو بر دریای سیاه بعد از تنش اخیر تنگه کرچ هم ادامه می یابد

به گزارش نماشو، سخنگوی ناتو گفت، به نظارت خود بر منطقه دریای سیاه ادامه می دهد و در همین راستا کشتی های ناتو به صورت روتین گشت زنی ها و ماموریت های رهگیری خود را انجام خواهند داد.

نظارت ناتو بر دریای سیاه بعد از تنش اخیر تنگه کرچ هم ادامه می یابد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی ناتو گفت: در حال حاضر بسیاری از کشتی های ناتو در منطقه دریای سیاه حضور دارند. ناوهای ناتو 120 روز در طول امسال در این منطقه بودند. در حالی که در سال گذشته این رقم 80 روز بوده است.

وی ادامه داد: برخی از همپیمانان ناتو نظارت های هوایی در این منطقه داشته و برخی دیگر نیز به طور منظم پروازهای شناسایی بر فراز دریای سیاه دارند. همچنین یک گردان چند ملیتی به سرپرستی رومانی در شهری در این کشور به نام کرایوا حضور دارد و سه عضو ناتو یعنی بلغارستان، رومانی و ترکیه تجهیزاتی در منطقه دریای سیاه مستقر کرده اند.

این اظهارات پس از آن بیان شد که کرملین درخواست پترو پوروشنکو، رییس جمهوری اوکراین برای اعزام کشتی های ناتو به دریای آزوف را یک اقدام تحریک آمیز خوانده بود.

دریادار لرد آلن وست، یکی از مقامات ارشد دریای انگلیس هشدار داده بود، اگر ناتو چنین اقدامی انجام دهد باعث افزایش تنش می شود.

وی گفت : ما باید درباره استقرار تجهیزات در این منطقه با دقت بسیاری فکر کنیم. ممکن است اعزام نیروی ناتو به مرزهای نزدیک روسیه به عنوان یک اقدام خصمانه تلقی شود. ما باید تعداد محدودی از ناوها را بر اساس آزادی دریانوردی ارسال کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 613

به "نظارت ناتو بر دریای سیاه بعد از تنش اخیر تنگه کرچ هم ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت ناتو بر دریای سیاه بعد از تنش اخیر تنگه کرچ هم ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید