مکرون وضعیت اضطراری بیان کرد

به گزارش نماشو، رئیس جمهور فرانسه با اعلام وضعیت اضطراری اقتصادی در این کشور گفت که با اقدامات قاطع شامل کاهش مالیات به مبارزه با شرایط سخت اقتصادی می روند.

مکرون وضعیت اضطراری بیان کرد

به گزارش فارس، سخنرانی امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه درباره تظاهرات و اعتراضات اخیر جلیقه زردها آغاز شد.

مکرون با درست دانستن خشم مردم فرانسه از بسیاری جهات، گفت: ما همه با هم می توانیم راه برون رفت از این شرایط را بیابیم.

وی به وجود بسیاری از مسائل در فرانسه اعتراف نموده و شرح داد که در یک سال و نیم گذشته به خوبی به این مسائل پرداخته نشده و شخص او نیز در این مساله مسئولیت دارد.

رئیس جمهور فرانسه با اعلام وضعیت اضطراری اقتصادی در فرانسه، تاکید نمود: از دولت و پارلمان می خواهم هر چه می توانند برای بهبود وضعیت زندگی مردم به عمل آورند.

مکرون ضمن اشاره به اینکه در شرایط اقتصادی دشواری قرار دارند، گفت با اقدامات قاطع شامل کاهش مالیات به مبارزه با آن می روند.

وی با بیان اینکه افرادی که کمتر از 2000 یورو در ماه درآمد دارند، مشمول مالیات نخواهند شد، توضیح داد: برخی از من می خواهند که در مالیات بر ثروت تجدید نظر کنم. این به نفع ما نیست. ما نمی توانیم به عقب برگردیم.

رئیس جمهور فرانسه با بیان اینکه نمی توان در غیاب آرامش، به سازندگی پرداخت، اضافه نمود: اما هیچ خشمی نمی تواند این آشوب ها را توجیه کند... مآغازیت من از شما (مردم) نشأت می گیرد... مسائل اقتصادی در فرانسه ریشه ای 40 ساله دارند ولی در 2 سال اخیر فوران نموده اند.

مکرون ضمن تاکید بر لزوم افزایش 100 یورویی حداقل حقوق ماهانه در فرانسه، ادامه داد: خواهان اصلاح عمیق دولت هستیم. قوانینی که برای همگان عادلانه تر و شفاف تر باشد. اگر می خواهیم یک ملت موفق باشیم، باید مسائل را با هم حل کنیم.

اعتراضات مردمی در فرانسه تحت عنوان جلیقه زردها که از چهار هفته پیش آغاز شده، با وجود عقب نشینی رئیس جمهور این کشور از گران کردن بنزین و تعلیق طرح گرانی بنزین، کمابیش ادامه دارد. تظاهراتی که بیش از هزار و 700 بازداشتی داشته است.

دولت فرانسه اگرچه این طرح را به حالت تعلیق درآورد، اما جلیقه زردهای فرانسوی خواهان لغو آن هستند و از همین روی، همچنان آتش تظاهرات در کل فرانسه شعله ور است.

دولت فرانسه قصد دارد در چارچوب سیاست تشویق عمومی به استفاده از خودروهای هیبریدی و کاهش خودروهای متکی به سوخت فسیلی، از ابتدای سال آینده میلادی مالیات بر هر لیتر گازوییل را 6.5 و هر لیتر بنزین 2.9 سنت افزایش دهد؛ سیاستی که جرقه اعتراضات سراسری را زده است.

49311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 646

به "مکرون وضعیت اضطراری بیان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون وضعیت اضطراری بیان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید