موزه ملی ایران برگزیده پنجمین جشنواره جایزه تهران در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری

به گزارش نماشو، موزه ملی ایران در پنجمین جشنواره جایزه تهران در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان برگزیده معرفی گردید.

موزه ملی ایران برگزیده پنجمین جشنواره جایزه تهران در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران، اختتامیه پنجمین جشنواره جایزه تهران روز دوشنبه 3 دی ماه با حضور مسئولان شهری شهر تهران، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تهران پژوهان در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان برگزار گردید.

در این آئین از پژوهشگران ، هنرمندان و فعالانی که در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی، تاریخی و میراث فرهنگی درباره تهران صاحب آثار و فعالیت های فرهنگی هستند، تجلیل به عمل آمد.

در بخش فعال حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، لوح تقدیر و جایزه تهران به جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران اهدا شد.

موزه ملی ایران در طی برگزاری پنجمین جشنواره جایزه تهران به برگزاری نمایشگاهی تحت عنوان میراث باستان شناسی تهران در موزه ملی ایران اقدام نموده است؛ که مشتمل بر 147 قلم آثارتاریخی، فرهنگی محوطه های باستانی شهر تهران همچون چشمه علی، قیطریه، شهر ری .. است.

جشنواره جایزه تهران از سوی احمد مسجد جامعی بر مبنای سنجش طرح های پژوهش محور در شهر تهران از سال 92 شکل گرفته و پنجمین دوره این جشنواره به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تهران و شهرداری تهران همزمان با هفته پژوهش، با هدف بزرگداشت تهران پژوهان برگزار گردید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 23 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 687

به "موزه ملی ایران برگزیده پنجمین جشنواره جایزه تهران در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ملی ایران برگزیده پنجمین جشنواره جایزه تهران در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید