موافقت مجلس با اجرای خدمات پرستاری در منزل

به گزارش نماشو، یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس با اجرای طرح خدمات پرستاری در منزل موافق است و دولت باید شرایط لازم را برای اجرای این طرح فراهم کند.

موافقت مجلس با اجرای خدمات پرستاری در منزل

اکبر رنجبرزاده در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: باید کوشش کنیم متناسب با زحمات پرستاران، صندلی آنان نیز ارتقا یافته و مشکلاتشان به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نسبت بیماران و مراجعات به مراکز بهداشتی بویژه بیمارستان ها و مراکز درمانی به نسبت پرستاران بسیار زیاد بوده و بار تحمیل شده بر پرستاران و خدماتی که ارائه می دهند بالاست و باید برای کاستن فشار کاری پرستاران چاره اندیشی گردد، افزود: یکی از راهکارها که مجلس موافق بوده و دولت هم باید تدابیری برای آن بیندیشد کاهش بار ورودی و کاهش بستری بیماران در بیمارستان و انتقال به منزل با خدمات پرستاری در منزل است.

رنجبرزاده توضیح داد: با پشتیبانی بیمه های سلامت از خدمات، پرستاران در منزل می توانند مدت بستری بیماران در بیمارستان ها را کاهش داده و هزینه های بیمارستانی را پایین بیاورند و قشر عظیمی از پرستاران نیز در بخش خصوصی می توانند فعالیت داشته باشند و صرفا تمام نگاه ها معطوف به افزایش استخدام ها نباشد.

وی اعلام نمود: برای اینکه این طرح را به زودی و در سال آینده بتوانیم پیش ببریم احتیاج به وضع قانون بوده و مجلس به این امر تاکید دارد.

رنجبرزاده یادآور شد: وضع چنین قانونی راه میانبری است که ضمن پیش بردن کار با سرعت و شتاب بیشتر، موجب ارتقای رضایتمندی و کاهش بیماری و کاهش بستری ها در بیمارستان ها بوده و خدمات پرستاری در منزل را مورد حمایت اقتصادی و مدیریتی قرار می دهد.

این عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: این مصوبه ضمن قانونمند کردن خدمات پرستاری در منزل همراه با پشتیبانی اقتصادی و مورد حمایت قرار دریافت بیمه های سلامت، تعداد بسیاری از پرستاران و دانش آموختگان و تحصیلکرده های بهداشتی و درمانی را به اشتغال خواهد رساند.

وی افزود: این طرح یکی از مواردی است که مجلس به صورت جدی در نظر داشته و امیدواریم تامین اعتبار و نهایی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 733

به "موافقت مجلس با اجرای خدمات پرستاری در منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت مجلس با اجرای خدمات پرستاری در منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید