منصوری: شهرداری ها از نظارت بر عملکردشان ناراحت نشوند

به گزارش نماشو، نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری ها از نظارت هایی که بر اقدامات آنها صورت می گیرد ناراحت نشوند، چرا که هدف از نظارت هایی که از سوی دستگاه های مختلف صورت می گیرد، جلوگیری از فساد و یاری به پویایی و خدمت رسانی شفاف است.

منصوری: شهرداری ها از نظارت بر عملکردشان ناراحت نشوند

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا منصوری در همایش شهرداران استان مرکزی که به میزبانی شهرداری ساوه برگزار گردید، با اشاره به کاهش درآمد شهرداری ها از محل درآمد حاصل از ارزش اضافه کرده در این استان گفت: در چنین شرایطی باید به گونه ای هزینه کرد که نیازهای اصلی شهروندان تامین گردد.

وی اضافه کرد: افزایش دلار موجب تقویت صادرات شده است و به کالای صادراتی مالیات بر ارزش اضافه کرده تعلق نمی گیرد، از این رو میزان درآمد حاصل از مالیات بر ارزش اضافه کرده کاهش یافته است.

منصوری بر لزوم صرفه جویی و مدیریت هزینه ها در چنین وضعیتی تاکید نمود و اضافه کرد: دستور دریافت قیر مازاد برای شهرداری های ساوه و زرندیه صادر شده است، همچنین اخذ اعتبار ملی برای اجرایی شدن طرح مسجد تا مسجد و احداث کمربندی ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی توضیح داد: برای مرمت و بازسازی مسجد جامع ساوه به عنوان قدیمی ترین مسجد استان مرکزی اقدامات زیادی اجرا شده است و امیدواریم با جذب بیشتر اعتبارات ملی از این بنای تاریخی و شاهکار معماری اصیل ایرانی به خوبی صیانت کنیم.

منصوری خواهان توجه خاص مسئولان استان به ساوه و زرندیه و در نظر دریافت اعتبارات ویژه توسعه ای برای 9 شهرداری این دو شهرستان شد.

وی با بیان اینکه شهردار می تواند پویایی و تحرک را به شهر هدیه کند از این رو شهرداران نقش مهمی در توسعه شهری دارند، گفت: از طرفی تصمیمات غیرکارشناسی و فاقد اصول شهرسازی و فساد در کار آسیب جدی را به شهر وارد خواهد نمود.

منصوری با تاکید بر اینکه شهرداران از اجرای طرح های فاقد اصول کارشناسی شهرسازی اجتناب نمایند، اظهار کرد: شهرداری ها در شرایط مالی موجود زیر بار بدهی های سنگین نروند و مدیریت پروژه ها با هزینه کمتر برای افزایش بهره وری به عنوان یک اصل مد نظر آنان باشد.

وی با بیان اینکه شهرداران همواره در بوته آزمایش هستند و باید به دور از وسوسه و با تکیه بر سلامت کاری کوشش نمایند تا خطاهای کاری از بین برود، گفت: پاکدستی و سلامت کاری موجب خواهد شد که فساد در حوزه مدیریت شهری از بین برود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 606

به "منصوری: شهرداری ها از نظارت بر عملکردشان ناراحت نشوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منصوری: شهرداری ها از نظارت بر عملکردشان ناراحت نشوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید