مناظره دموکرات های مدعی سرشار از تضاد

به گزارش نماشو، جوزف بایدن، معاون سابق رئیس جمهوری امریکا انگشت اشاره اش را به سمت بالا گرفت و با نگاه به سمت راستش، برنی سندرز را که می تواند رقیب اصلی اش در انتخابات داخلی حزب دموکرات برای پست ریاست جمهوری امریکا در انتخابات 2020 باشد، به یکسویه نگری متهم کرد و سپس با نگاهی به سمت چپ خود گفت که الیزابت وارن که یک سناتور مشهور است نیز طرح هایی برای ارتقای بهداشت عمومی کشور در ذهن دارد که ابهام و تعارض از آنها می بارد. اما آنها هم بیکار ننشستند.

مناظره دموکرات های مدعی سرشار از تضاد

سندرز گفت بهتر است بایدن به جای اتهام زنی توضیح بدهد چرا طرح های ارتقای سلامتی اش باعث ورشکستگی و به واقع مرگ بیماران مبتلا به سرطان می شود و وارن گفت، بایدن باید از جایگاه رفیعش که دید او را محدود ساخته پایین بیاید تا بفهمد در جامعه امریکا واقعاً چه می گذرد.

این بخشی مهم از اولین گردهمایی و مناظره 10 کاندیدای ارشد حزب دموکرات و گفت وگوی مستقیم تلویزیونی آنها با مردم در روز پنجشنبه بود. مناظره ای که نشان داد اگر مدعیان کوچک تر حرف های پراکنده تر و بی ربط تری گفته باشند، حق دارند زیرا بزرگان حزب نیز عملاً در تضادها و لغزش ها گرفتار آمده اند و باید پرسید آنها چه شانسی برای خود جهت شکست دادن دونالد ترامپ تندرو در انتخابات سال آینده قائل هستند. یکی از کاندیداهای دیگر حزب دموکرات که شهرداری به نام پیت بوتی گیک است، وسط حرف های جولیان کاسترو دبیرکل بنیاد خانه سازی فدرال امریکا پرید و گفت: آقای بایدن حرف هایی را می زند که همین دو سه دقیقه پیش چیزی خلاف آن را گفته است. من حق می دهم مردم حرف های ما را باور نکنند!!

از روزی که جو بایدن معاون آرام و ملیح باراک اوباما وارد انتخابات ریاست جمهوری 2020 امریکا شد، خیلی ها گفتند تکلیف دموکرات ها معین شد و چون او کم عیب تر از سایرین است، براحتی برنده کورس دموکرات ها خواهد شد. اما اکنون 8 ماه بعد از ورود رسمی بایدن به این رقابت ها، شرایط موجود خلاف این را می گوید و اگر سندرز و وارن از بایدن پیش نباشند، عقب هم نیستند. مناظره سه ساعته پنجشنبه نه تنها ضعف های هر سه نفر را نشان داد که ثابت کرد در قبال ترامپ حساسیت های شدیدی دارند و همین شاید به ضرر آنها شود. اما دموکرات ها پنجشنبه بیش از هرکسی به خودشان حمله کردند. متهم کردن جوبایدن به پیری و ازکارافتادگی و به روز نبودن - که سلاح اصلی و مؤثر مخالفان وی طی ماه های اخیر بوده - در اظهارات جولیان کاسترو هم نمود یافت. وی گفت: بایدن باید شرایط ایمن گذشته اش را فراموش کند. او در دولت اوباما به خاطر مسئول بودن سایرین جوابگوی هیچ کس نبود و پیری و ضعف هایش دیده نمی شد اما حالا مقابل ما و سایرین ایستاده است و باید پاسخ بدهد و این کاری است که هیچ استعدادی در آن ندارد. برای صدور رسمی رأی درباره شانس های دموکرات ها در انتخابات 2020 امریکا و اینکه برنده گزینش های درون حزبی شان کیست، هنوز بسیار زود است و قدری بیش از چهار ماه تا شروع رأی گیری داخلی دموکرات ها و 14 ماه تا انتخابات نهایی امریکا باقی مانده است اما اگر آنها چیزی هستند که می بینیم و اگر سران و امیدداران اصلی شان بایدن، سندرز و وارن باشند، ترامپ دلیل چندانی برای نگران شدن ندارد و می تواند گوشه ای بیاساید و به چیزهایی بجز انتخابات 2020 فکر کند.

منبع: The New York Times

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1210

به "مناظره دموکرات های مدعی سرشار از تضاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناظره دموکرات های مدعی سرشار از تضاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید