معاون بهداشت وزارت بهداشت در مصاحبه با خبرنگاران: 70 درصد کارخانه های ایران پیوست سلامت ندارند، به جای درمان بیماران باید به فکر حل معضل آلودگی هوا باشیم

به گزارش نماشو، رییسی گفت: 70 درصد از کارخانجات صنعتی پیوست سلامت ندارند و این مسئله سبب بروز مشکلاتی در حوزه سلامت می گردد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در مصاحبه با خبرنگاران: 70 درصد کارخانه های ایران پیوست سلامت ندارند، به جای درمان بیماران باید به فکر حل معضل آلودگی هوا باشیم

علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار ، برای راه اندازی کارخانه یا یک صنعتی باید پیوست سلامت از وزارت بهداشت دریافت گردد اما متأسفانه امروزه بیش از 70 درصد از صنایع بزرگی که در کشور ما مشغول به فعالت هستند، پیوست سلامت ندارند.

وی ادامه داد: برای کاهش آلودگی هوا باید آلودگی ایجاد شده از خودروها و کارخانجات آنالیز و برای حل این معضل چاره ای اندیشیده گردد، در این میان دریافت پیوست سلامت از طریق کارخانجات و صنعت می توانند یاری بزرگی به کاهش آلودگی هوا نمایند.

تحمیل هزینه های سنگین بر حوزه سلامت با آلودگی هوا

رئیسی اظهار کرد: وزارت بهداشت و سایر سازمان های ذیربط تأکید جدی بر اخذ پیوست سلامت همراه با اعطای مجوز به کارخانجات دارد و وزارت بهداشت در این میان استانداردهای تعریف شده در سطح جهان را به صورت نظرات کارشناسی شده ارائه می دهد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اضافه نمود: متاسفانه مقوله آلودگی هوا هزینه های زیادی را بر حوزه سلامت و به خصوص بهداشت تحمیل می نماید و بهتر است به جای رسیدگی های بهداشتی به بیمارانی که فاکتور خطر آنها آلودگی هوا است به فکر پیشگیری و برطرف این معضل باشیم.

وی گفت: مقوله آلودگی هوا یکی از موارد جدی و مؤثر در هزینه های تحمیل شده بر حوزه بهداشت و حتی درمان است و ما هر چقدر بتوانیم بر این موضوع تمرکز بیشتری داشته باشیم می توانیم در حوزه سلامت بیش از قبل به موفقیت های چشمگیر برسیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 636

به "معاون بهداشت وزارت بهداشت در مصاحبه با خبرنگاران: 70 درصد کارخانه های ایران پیوست سلامت ندارند، به جای درمان بیماران باید به فکر حل معضل آلودگی هوا باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون بهداشت وزارت بهداشت در مصاحبه با خبرنگاران: 70 درصد کارخانه های ایران پیوست سلامت ندارند، به جای درمان بیماران باید به فکر حل معضل آلودگی هوا باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید