مشوق های لازم برای توجه شهروندان به ورزش محلات فراهم می گردد

به گزارش نماشو، به گزارش خبرنگاران، حمید لطف اللهیان عصر پنجشنبه در مراسم اختتامیه دومین همایش ملی توسعه ورزش های همگانی توضیح داد: فقر حرکتی موجود در جامعه و زندگی ماشینی آسیب های اجتماعی و تهدیدهای متعددی برای سلامت جسمی و روحی در پی داشته و مقابله با افزایش چنین آسیبی وظیفه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و دیگر دستگاه های مرتبط نیز خواهد بود.

مشوق های لازم برای توجه شهروندان به ورزش محلات فراهم می گردد

وی اضافه نمود: یکی از ابعاد مورد توجه ورزش که از نظر زمان، هزینه و کارایی تناسب مهمی با اقشار مختلف مردم دارد، حوزه ورزش همگانی بوده و این ابزار مسیر کوتاه و ایمنی را برای دستیابی به سلامتی و تندرستی جامعه ارائه خواهد کرد.

شهردار اردبیل توضیح داد: ترویج ورزش همگانی تنها وظیفه مسئولان ورزشی نبوده بلکه در گسترش آن مدیران شهری، علما، پژوهشگران، نخبگان جامعه و صنوف مختلف نیز باید نقش آفرین شوند.

لطف اللهیان اضافه نمود: ترویج ورزش همگانی وظیفه اجتماعی تمامی دستگاه ها بوده و خوشبختانه با برگزاری مستمر همایش های پیاده روی رویه مناسبی را در توسعه این بخش از ورزش در مناسبت های ملی و مذهبی شاهد هستیم.

وی یادآور شد: در تمامی شهرهای توسعه یافته، ورزش به عنوان محوری ترین برنامه درنظر گرفته شده و اولویت ها بر مبنای پرورش چنین افرادی معین شده است؛ در این راستا شایسته است تا پاسخگوی این سوال بود که مهندسان شهرسازی تا چه اندازه نیازهای مربوط به فعالیت های حرکتی را درنظر دارند.

شهردار اردبیل اضافه نمود: ورزش همگانی در شهرها نباید غریب واقع گردد و با ایجاد شبکه ارتباطی منسجم بین تمامی دستگاه های اجرایی راه های توسعه ورزش در تمامی ابعاد به ویژه بخش همگانی مورد تاکید قرار گیرد.

لطف اللهیان از سرعت مناسب پروژه پیاده راه بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی و اتمام آن در سریع ترین بازه زمانی اطلاع داد و یادآور شد: در دهه های گذشته توسعه معابر و تسهیل عبور و مرور چندان مورد توجه قرار نمی گرفت، اما هم اکنون قابلیت های پیاده روی توجه مهندسان شهرسازی را نیز به خود جلب نموده و نگاه مثبتی را در این خصوص شاهد هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 598

به "مشوق های لازم برای توجه شهروندان به ورزش محلات فراهم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشوق های لازم برای توجه شهروندان به ورزش محلات فراهم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید