مسکو: تهدیدات تحریمی آمریکا غیرقانونی است

به گزارش نماشو، وزارت خارجه روسیه تهدیدات اخیر واشنگتن علیه شرکت روس نفت روسیه را به دلیل فعالیت در ونزوئلا بی معنا و تحریم های جدید علیه بانک روسی را که در ونزوئلا فعال است غیرقانونی خواند.

مسکو: تهدیدات تحریمی آمریکا غیرقانونی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت امور خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) در واکنش به اظهارات اخیر مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا تأکید کرد، تهدیدات آمریکا غیرقانونی است.

روسیه بیان کرد که تهدیدهای پامپئو در مورد همکاری شرکت بزرگ نفتی روسیه، روس نفت، با ونزوئلا بی معناست چرا که این شرکت با وجود تحریم ها توانسته همکاری موفقی با این کشور داشته باشد.

بنا بر گزارش خبرگزاری تاس، در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: این شرکت از سال 2014 میلادی تحت تحریم قرار گرفته اما با موفقیت به همکاری خود ادامه داده است. در عوض، شرکای آمریکایی سابق این شرکت بودند که به اجبار واشنگتن مجبور به قطع همکاری شدند و آسیب های جدی را به همین دلیل متحمل شدند.

وزیر خارجه آمریکا پیشتر گفته بود که شرکت روس نفت با ادامه خرید نفت از شرکت نفت دولتی ونزوئلا، تحریم های آمریکا را به چالش طلبیده است. در مقابل، مقامات این شرکت نفتی روسیه نیز پاسخ داده ند که در سیاست وارد نمی شوند و فعالیت های این شرکت کاملا مالی است و صرفا منافع سهامداران خود را مد نظر قرار می دهد.

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه روسیه در این بیانیه، تحریم های آمریکا علیه بانک یوروفایننس مونساربانک روسیه به سبب همکاری با ونزوئلا را غیرقانونی دانست.

وزارت خارجه روسیه تأکید کرد: یک بار دیگر واشنگتن تصمیم گرفته تا از تحریم ها استفاده کند و این بار با قراردادن یک بانک روس در فهرست سیاه تحریم ها؛ بانکی که به دولت ونزوئلا این فرصت را داده تا با شرکای خارجی خود به صورت عادی همکاری کند.

این بیانیه می افزاید: علاوه بر این، آمریکا با خطاب کردن نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا با عنوان رهبر غیرمشروع، نه تنها این حقیقت را از یاد برده که وی رئیس جمهور منتخب یک ملت است، بلکه حتی غیرقانونی بودن تصمیمات در مورد تحریم ها در خارج از چارچوب شورای امنیت سازمان ملل را نیز فراموش نموده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 891

به "مسکو: تهدیدات تحریمی آمریکا غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: تهدیدات تحریمی آمریکا غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید