مسدود شدن ورودی گالری آ پیگیری شد، سخنی با شهرداری و شورای شهر

به گزارش نماشو، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مسدود کردن ورودی گالری آ تهران توسط شهرداری به خبرنگاران گفت: مدتی است بحث پلمپ و ممانعت از فعالیت گالری ها در برخی مناطق شهر تهران دیده می گردد که به دلیل تمرکز گالری ها در منطقه 6، در این منطقه این جریان پررنگ تر و تعدد آن بیشتر بوده است و قبلا نیز شاهد چنین مواردی بودیم که رفع شد.

مسدود شدن ورودی گالری آ پیگیری شد، سخنی با شهرداری و شورای شهر

وی بیان نمود: درخواست ما از شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران این است اگر بحث فضاها و مکان های مسکونی مدنظر است، حتما با دید مثبت و اینکه گالری ها نقش بسزایی در بالا بردن سواد بصری شهر دارند به موضوع نگاه نمایند.

مظفری ادامه داد: بیش از 200 گالری در پایتخت موجود است که بخش عمده آنها در فضاهای عمومی و مسکونی قرار دارند، اما معمولا مزاحمتی برای فضاهای شهری و مردم ندارند و در عوض به گسترش هنر، توسعه فرهنگ و پر کردن اوقات فراغت شهروندان یاری می نمایند و به همین دلیل این گالری ها مراکز تجاری محسوب نمی شوند، یعنی بسیاری از گالری ها، عمده فعالیت و کوشش شان برای معرفی هنرمندان و دعوت از عموم مردم برای آشنایی و شناخت آثار هنری است و از این بابت، کارکرد آنها فرهنگی است نه تجاری.

وی بیان کرد: گاهی اوقات موردی پیش می آید که یک گالری به دلایل شهرسازی یا مسائلی که در سیستم و حوزه خودش دارد، مورد توجه شهرداری قرار گرفته و با اخطار روبرو شده باشد که باید این دو موضوع را از هم تفکیک کنیم.

مدیرکل هنرهای تجسمی با اشاره به مکاتبات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شهرداری درباره این موضوع، گفت: درخواست و خواهش جدی ما این است که شهرداری، نهایت همکاری را با گالری ها داشته باشد، اما اگر موارد نادری در میان بود، قبل از ارایه اخطار و تعطیلی گالری، وزارتخانه و اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در جریان این موضوع قرار دهند تا شاید ما بتوانیم مسائل را برطرف کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد که با رویکرد مثبت اعضای شورای شهر و شهردار تهران، شاهد تکرار چنین مواردی نباشیم.

مظفری در انتها با بیان اینکه در مورد گالری آ و گالری دیگری که قبلا تعطیل شده بود مکاتباتی با شهرداری داشته اند، گفت: در حال حاضر مشکل گالری آ برطرف شده است و اگر موارد مشابه دیگری هم پیش آید حتما کوشش می کنیم مشکل گالری ها برطرف گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 700

به "مسدود شدن ورودی گالری آ پیگیری شد، سخنی با شهرداری و شورای شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسدود شدن ورودی گالری آ پیگیری شد، سخنی با شهرداری و شورای شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید