مرکز استانی که خودروی نردبان دار ندارد!

به گزارش نماشو، رئیس سازمان آتش نشانی یاسوج گفت: مهمترین مشکل آتش نشانی استان نداشتن خودرو نردبان دار برای اطفاء حریق ساختمان های بالای چهار طبقه است.

مرکز استانی که خودروی نردبان دار ندارد!

محمد رستمی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: طی سه ماهه امسال 418 مورد عملیات امداد و نجات از سوی آتش نشانی یاسوج انجام شد.

وی اظهار کرد: از این تعداد 171 عملیات امداد و نجات در فروردین ماه، 104 عملیات در اردیبهشت ماه و 143 عملیات در خرداد ماه بوده است.

رئیس سازمان آتش نشانی یاسوج اظهار داشت: این عملیات ها شامل آتش سوزی، امداد و نجات و پوشش ایمنی، برق، اشیا حلقوی، محبوس شدن در اماکن، آسانسور، حیات وحش، غواصی و کوهستان بوده است.

رستمی شرح داد: بیشترین عملیات های انجام شده آتش سوزی منزل بوده است که معمولاً دو تا سه نفر در این منازل زندگی می کردند اما تلفات جانی در این خصوص نداشتیم.

وی در خصوص غرق شدگی ادامه داد: طی این مدت هشت مورد غرق شدگی به ما گزارش شد که تعدادی توسط تیم های آتش نشانی انجام شده و تعدادی نیز توسط مردم قبل از رسیدن آتش نشانان از آب خارج شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی یاسوج مطرح نمود: در عملیات غرق شدگی کودک چهار ساله در تنگ مهریان یاسوج یک نفر از غواصان آتش نشانی از ناحیه پا دچار پارگی رباط شده و حدود 40 روز بستری بود و هم اکنون مشغول کار است اما فعلاً نمی تواند در عملیات ها شرکت کند.

رستمی اعلام نمود: در سال 97 تجهیزاتی اعم از لباس های عملیاتی، کلاه، پوتین، تجهیزات غواصی، کوهستان و اطفا حریق به روز برای آتش نشانی یاسوج خریداری شده اما هنوز هم با کمبودهایی روبرو هستیم.

وی تاکید کرد: بزرگترین و مهمترین کمبود آتش نشانی یاسوج نداشتن خودرو نردبان دار است که به همین علت برای اطفای حریق در ساختمان های چهار طبقه به بالا با مشکل جدی روبرو هستیم. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و شهردار یاسوج پیگیر این مسئله هستند اما تاکنون خریداری نشده است.

رئیس سازمان آتش نشانی یاسوج در خصوص ایمنی میراث فرهنگی اظهار کرد: تاکنون اداره کل میراث فرهنگی استان در زمینه ایمن سازی میراث فرهنگی مکاتبه ای با ما نداشته است.

رستمی شرح داد: برای ایمنی تفرجگاه ها، مکان های تفریحی و باغ های تفریحی باید میراث فرهنگی با آتش نشانی مکاتبه کند تا در این رابطه اقدامات لازم صورت گیرد. اما تاکنون مکاتبه ای انجام نشده و در صورتی که حادثه یا اتفاقی بیفتد آتش نشانی هیچ مسئولیتی در این رابطه ندارد.

نیاز به آتش نشان بانو داریم

وی اضافه کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد آتش نشان بانو نداریم اما در دستورکار ما قرار گرفته است و با توجه به استخدام آتش نشانان در استان اعلام نیاز به آتش نشان بانو داشته ایم که این مسئله برای اولین است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1084

به "مرکز استانی که خودروی نردبان دار ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز استانی که خودروی نردبان دار ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید